Aeroporti më i rrezikshëm në botë

Aeroporti më i rrezikshëm në botë 2

🕔21:07, 31.Oct 2014

Aeroporti “Paro” në Butan është i vendosur në një luginë të thellë pranë lumit “Paro Chhu”. Majat që rrethojnë këtë luginë janë rreth 5500 metra të larta (!).Vetë aeroporti është rreth dy kilometra mbi nivelin e detit. Sikur mos mjaftonte

Lexo më shumë
Marilyn Monroe vishet me flamurin shqiptar

Marilyn Monroe vishet me flamurin shqiptar 1

🕔20:49, 31.Oct 2014

Mario Dedivanovic artisti personal i make up-it të Kim Kardashian ka treguar atdhetarizmin e tij teksa ka publikuar në Instagramin e tij një foto të veçantë. Një poster ku shfaqet Marilyn Monroe e veshur me një bluzë me flamurin shqiptar

Lexo më shumë
Hajdar Dushi, heroi i dy Shqipërive

Hajdar Dushi, heroi i dy Shqipërive 0

🕔20:43, 31.Oct 2014

Një jetë e përkushtuar lirisë. Një jetë e plotë, me përmasat e një jetëgjatësie tej të zakonshmes, ndonëse kur e rrëzoi plumbi armik ishte ende djalosh, vetëm 28 vjeç…! Por, flijimi ndaj një ideali aq të lartë siç është liria,

Lexo më shumë
Radhë e gjatë për libreza shëndetësie

Radhë e gjatë për libreza shëndetësie 0

🕔20:41, 31.Oct 2014

Dërguar me sms në numrin e redaksisë Mirë se ju gjeta DITA! Një sugjerim për ministrin e Shëndetësisë. Radhë e gjatë në ambulanca për marrjen e një libreze apo shtyrjen e përdorimit të saj. Kjo sorollatje kryhet në një dhomë

Lexo më shumë
UEFA mori një vendim

UEFA mori një vendim 2

🕔20:41, 31.Oct 2014

Letër e nënshkruar, Endrit Kurtiqi     UEFA mori një vendim të pa parë, të padëgjuar: “Huliganët dhe viktimat që të dy duhen dënuar.   Që të dy duhen dënuar… dhe viktimat kishin faj. U shanë dhe u provokuan dhe

Lexo më shumë
Shqipëra, vidh të vjedhim

Shqipëra, vidh të vjedhim 0

🕔20:40, 31.Oct 2014

Letër e nënshkruar, Ilia Berberi, Pogradec   Unë vjedh, ti vjedh… – Unë vjedh, ti vjedh. – Vazhdo më poshtë zgjedhimin e foljes. – Unë vjedh, ti vjedh. – Po vazhdo pra më poshtë, unë, ti, ai, ajo, ne, ju,

Lexo më shumë
Bllof me pensionistët

Bllof me pensionistët 0

🕔20:40, 31.Oct 2014

Dërguar me sms në numrin e redaksisë DITA! Pensionistët familjarë, një bllof që rrit ndarjet fiktive të prindërve nga fëmijët, që cenon të drejtat e 300 mijë pensionistëve. Nga V.Çifligu.

Lexo më shumë
Para drejtësisë çoni miliarderët, Z. Rama

Para drejtësisë çoni miliarderët, Z. Rama 1

🕔20:39, 31.Oct 2014

Letër e nënshkruar, Gjon Nezha, Laç Ooo Edi Rama ore eeej! Përshëndetje e dashur DITA. Nuk jam kurrë kundër dënimit të hajdutëve të të gjitha llojeve, nuk jam kurrë kundër shembjes të të gjitha ndërtimeve, pa leje dhe me leje

Lexo më shumë
Pas një shkrimi, reagim për Shëngjergjin

Pas një shkrimi, reagim për Shëngjergjin 0

🕔20:39, 31.Oct 2014

E nderuar redaksi e gazetës DITA. I nderuari zoti Hallko. Nëpërmjet gazetës tuaj të nderuar nga shkrimi i zotit Pano Hallko, “Sefedin Jonuzi, ikja e flamurtarit të fundit”, mësova për ndarjen nga jeta të Sefedin Jonuzit. Edhe mua si shume

Lexo më shumë
Del çiraku më i mirë se ustai!

Del çiraku më i mirë se ustai! 0

🕔20:38, 31.Oct 2014 Lexo më shumë