Transferohen dhe zëvendësohen prokurorët që hetuan dosjet e 3 deputetëve

Transferohen dhe zëvendësohen prokurorët që hetuan dosjet e 3 deputetëve 0

🕔11:11, 1.Oct 2014

Prokurorët që hetuan dosjen e tre deputetëve Ndoka, Ndreu dhe Veliaj janë zëvendësuar apo transferuar. Prokurori Artur Selmani, i cili hetoi dosjen ndaj Arben Ndokës dhe Pjerin Ndreut, është transferuar nga Porkuroria e Përgjithshme dhe është komanduar si prokurori në

Lexo më shumë
Brenda 2016-s nisin negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Brenda 2016-s nisin negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në BE 0

🕔10:17, 1.Oct 2014

Komisioneri i ri për Zgjerim, Johannes Hahn, vlerëson se mund të çelen negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë gjatë mandatit të tij 5-vjeçar. Këtë përgjigje ai e dha gjatë konferencës për shtyp në Parlamentin Europian, kur u pyet nga Top Channel

Lexo më shumë
Greqia “padit” në Bruksel tekstet shqiptare: Të hiqet Çamëria

Greqia “padit” në Bruksel tekstet shqiptare: Të hiqet Çamëria 18

🕔09:56, 1.Oct 2014

Greqia vazhdon të kontestojë tekstet shqiptare. Pas dy deputetëve të grek që kërkuan interpelancë me ministrin e Arsimit, është eurodeputi grek, Manolis Kefalogioanis, që është ankuar në Komisionin Europian. Me anë të një letra, ai thotë se në tekstet shqiptare

Lexo më shumë
Deputeti i PS: Për momentin nuk kemi si qëllim shkarkimin e Visho Ajazit

Deputeti i PS: Për momentin nuk kemi si qëllim shkarkimin e Visho Ajazit 12

🕔09:41, 1.Oct 2014

Deputeti socialist, Xhemal Qefalia, që ka qenë pjesë e grupit që ka kontrolluar punën e SHISH, thotë se qëllimi nuk është shkarkimi i Visho Ajazit. “Para disa kohësh ne kemi lexuar raportin, që grupi i kontrollit ka kryer detyrat e

Lexo më shumë
Rudina Magjistari shtatzënë?

Rudina Magjistari shtatzënë? 13

🕔09:31, 1.Oct 2014

Përveç historisë së dashurisë me Xhavit Bajramin, kampionin e kick boxing, Rudina Magjistari, prezantuesja e “Takimit të pasdites” në TV Klan, duket se po përjeton një moment të veçantë në jetën e saj. Kjo, pasi është në pritje të fëmijës

Lexo më shumë
Monumenti i “Dy gishtave”, Elvis Roshi: Do e zëvendësojmë me një të ri

Monumenti i “Dy gishtave”, Elvis Roshi: Do e zëvendësojmë me një të ri 9

🕔09:01, 1.Oct 2014

Kreu i PD për Kavajën, Ëngjëll Cara, thotë se shembja e “Dy gishtave” ishte një pabesi e kryeministrit Edi Rama. Sipas tij, ai e vrau për të dytën herë demokracinë në këtë qytet. “INUK me urdhër të Ramës dhe mercenarëve

Lexo më shumë
Kadare letër Ramiz Alisë në ’90-n: Ndalni vrasjet në kufi

Kadare letër Ramiz Alisë në ’90-n: Ndalni vrasjet në kufi 14

🕔08:43, 1.Oct 2014

Shkrimtari i njohur, Ismail Kadare, në maj të vitit 1990, i shkruante kryetarit të Presidiumit të Kuvendit Popullor, Ramiz Alisë, ku kërkonte ndaljen e vrasjeve në kufi. Një letër disafaqëshe, Kadare rendiste disa shqetësime, jo thjesht në emër të tij.

Lexo më shumë
Golemi: Prokuroria dëmtoi zbardhjen e vjedhjes me arrestimin tonë

Golemi: Prokuroria dëmtoi zbardhjen e vjedhjes me arrestimin tonë 8

🕔08:26, 1.Oct 2014

Elivar Golemi ka folur për herë të parë që prej arrestimit të saj. Ish-inspektorja e Bankës së Shqipërisë thotë se ajo nuk ka përgjegjësi për vjedhjen, pasi nuk është polic që të ruajë paratë. Duke folur për “Studio e Hapur”,

Lexo më shumë
Strategjia që shtron tapetin për Argitën

Strategjia që shtron tapetin për Argitën 6

🕔00:44, 1.Oct 2014

Organet drejtuese duket se janë të rezervuara për pasardhësit e ish-krerëve të PD-së. Në kupolën drejtuese të Partisë Demokratike, sikurse është Këshilli Kombëtar, që do të ketë në dorë edhe departamentet apo dhe të zgjedhë nënkryetarët dhe sekretarët, janë futur

Lexo më shumë

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?