Keni dëgjuar për Komaçët?

Keni dëgjuar për Komaçët? 0

🕔20:37, 31.Oct 2014

Komançët, një fis indian, që dikur quheshin “zotërit e fushave”, shtrihej në një territor që përfshinte gjysmën e sipërfaqes së sotme të Teksasit, dhe pjesë të Oklahomës, Nju Meksikos, Kanzasit dhe Kolorados. Shpirti luftarak i këtyre kalorësve luftëtarë vonoi për

Lexo më shumë
Ku janë dy, i treti asht i tepërt

Ku janë dy, i treti asht i tepërt 0

🕔20:37, 31.Oct 2014 Lexo më shumë
Ma pak se tanë njerëzit din mendjemadhi

Ma pak se tanë njerëzit din mendjemadhi 0

🕔20:37, 31.Oct 2014 Lexo më shumë
Shkoi shyta me kërkue brinat e la veshët

Shkoi shyta me kërkue brinat e la veshët 0

🕔20:36, 31.Oct 2014 Lexo më shumë
Kur daton xhamia e Plumbit në Shkodër?

Kur daton xhamia e Plumbit në Shkodër? 0

🕔20:35, 31.Oct 2014

I nderuar lexues! Xhamia e Plumbit në Shkodër, e njohur ndryshe edhe si xhamia e Mehmet Pashë Bushatlliut, u ndërtua nga Bushatllinjtë në vitin 1774. U ndërtua sipas tipave të xhamive të Stambollit dhe të qyteteve të tjera të mëdha,

Lexo më shumë
Shkëlqimi vdes në çastin që ka lindur, kurse e thjeshta i mbetet botës trashëgim

Shkëlqimi vdes në çastin që ka lindur, kurse e thjeshta i mbetet botës trashëgim 0

🕔20:33, 31.Oct 2014 Lexo më shumë
Për të mirën le të tregojë jo ai që e bëri, por ai të cilit ju bë

Për të mirën le të tregojë jo ai që e bëri, por ai të cilit ju bë 0

🕔20:33, 31.Oct 2014 Lexo më shumë
Në emër të kujt foli Gramoz Ruçi?

Në emër të kujt foli Gramoz Ruçi? 27

🕔20:09, 31.Oct 2014

Nëse mund të flitet për kryelajm të jetës politike gjatë ditës së djeshme, ai ishte padyshim reagimi i kryetarit të grupit socialist në parlament, Gramoz Ruçi, njëherësh kryetar i asamblesë kombëtare të PS-së dhe praktikisht, numri 2 i partisë. Duke

Lexo më shumë
Pacolli deklaron mbi 215 milionë euro pasuri. Thaçi vetëm 700 mijë euro

Pacolli deklaron mbi 215 milionë euro pasuri. Thaçi vetëm 700 mijë euro 7

🕔19:20, 31.Oct 2014

Në deklarimin e pasurisë për vitin 2014 në Kosovë, Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, rezulton të jetë poltikani më i pasur shqiptar. Mediat kosovare shkruajnë se sipas deklarimit zyrtar të pasurisë, 407.386.440 euro është totali i pasurisë së

Lexo më shumë
Intervista/ Kodheli: Edhe Shqipëria e rrezikuar nga ISIS si çdo anëtar i NATO-s

Intervista/ Kodheli: Edhe Shqipëria e rrezikuar nga ISIS si çdo anëtar i NATO-s 16

🕔19:09, 31.Oct 2014

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, deklaron se Shqipëria është e rrezikuar nga organizata terroriste ISIS, ashtu si çdo vend anëtar në NATO.  Në një intervistë për “VOA”-n, Ministrja Kodheli tha se aleatët e NATO-s ndihmuan Shqipërinë në transportimin e armëve

Lexo më shumë