Berisha, Topalli e Patozi mbeten jashtë Kryesisë së PD

Berisha, Topalli e Patozi mbeten jashtë Kryesisë së PD 23

🕔20:06, 30.Nov 2014

Ish-kreu i PD, Sali Berisha, ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli dhe ish-nënkryetari demokrat, Astrit Patozi, nuk do të jenë pjesë e Kryesisë së re të Partisë Demokratike. Jashtë Kryesisë mbetet edhe ish-kryetari i PD dhe kandidati për postin e Sekretarit

Lexo më shumë
Ristani falënderon për zgjedhjen si sekretar, Bashën dhe Berishën

Ristani falënderon për zgjedhjen si sekretar, Bashën dhe Berishën 9

🕔20:03, 30.Nov 2014

Arben Ristani ka falenderuar për zgjedhjen e tij si sekretar i Partisë Demokratike, Sali Berishën dhe Bashën. Ristani e ka falenderuar Berishën që e bëri pjesë të politikës dhe Bashën që e bëri pjesë të garës. “Një garë e lirë

Lexo më shumë
Nga janari çmimi i naftës në Shqipëri bie 7%, në botë 35%

Nga janari çmimi i naftës në Shqipëri bie 7%, në botë 35% 11

🕔19:08, 30.Nov 2014

Çmimi i benzinës dhe naftës ka shënuar një ulje me 2-3 lekë për litër ditët e fundit, duke reflektuar rënien e tij në tregjet ndërkombëtare. Në pikat e tregtimit të Kastratit, më e madhja në vend, një litër benzinë tregtohet

Lexo më shumë
Braçe: “Njëshi” dhe “Dyshi” i PD-së, fytyra e inkriminuar e opozitës

Braçe: “Njëshi” dhe “Dyshi” i PD-së, fytyra e inkriminuar e opozitës 12

🕔17:56, 30.Nov 2014

Deputeti socialist, Erion Braçe, ka komentuar zgjedhjet e mbajtura sot brenda PD-së. Sipas tij, me zgjedhjen e Arben Ristanit si sekretar i Përgjithshëm, dy drejtuesit më të lartë të PD-së janë persona me probleme me drejtësinë. Braçe ironizon, duke thënë

Lexo më shumë
Dule kritikon Ramën dhe paralajmëron largimin nga koalicioni qeverisës

Dule kritikon Ramën dhe paralajmëron largimin nga koalicioni qeverisës 13

🕔17:02, 30.Nov 2014

Drejtuesit e minoritetit grek në Shqipëri kanë shfaqur pakënaqësi ndaj qeverisë. Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, është shprehur se kryeministri Edi Rama ka bërë hapa mbrapa përsa i takon minoritetit, duke e lidhur atë kryesisht me miratimin e reformës administrative.

Lexo më shumë
Ngjela: Arvizu shpëtoi Ramën nga turpi i rehabilitimit të Enver Hoxhës

Ngjela: Arvizu shpëtoi Ramën nga turpi i rehabilitimit të Enver Hoxhës 41

🕔16:29, 30.Nov 2014

Spartak Ngjela ka vlerësuar edhe njëherë ambasadorin amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, për qendrimin që mbajti në lidhje me shfaqjen e portreteve të Enver Hoxhës. Sipas Ngjelës, Arvizu shpëtoi moralin politik në Shqipëri, por edhe kryeministrin Edi Rama nga turpi.

Lexo më shumë
Shlyerja e borxheve nga qeveria nuk ul kreditë e këqija

Shlyerja e borxheve nga qeveria nuk ul kreditë e këqija 4

🕔16:10, 30.Nov 2014

Një raport i fundit i Bankës së Shqipërisë konfirmon përmes shifrave se shlyerja e detyrimeve të prapambetura nga buxheti për bizneset private nuk ka ndikuar në uljen e kredive të këqija. Të dhënat zyrtare nga Ministria e Financave tregojnë se

Lexo më shumë
SHËNIM: Erotizëm patriotik!

SHËNIM: Erotizëm patriotik! 3

🕔15:47, 30.Nov 2014

Metafora më e fuqishme e 28 nëntorit të këtij viti, ishte ngritja e flamurit në Vlorë nga dy kampionët botërorë të peshëngritjes, Begaj & Godelli, që siç lartuan sipër kokës kilogramët me hekur të shtangave, lartuan po ashtu dhe flamurin,

Lexo më shumë
Ç’ndodhi me dekoratën e Medar Shtyllës në Presidencë

Ç’ndodhi me dekoratën e Medar Shtyllës në Presidencë 9

🕔15:23, 30.Nov 2014

Shumëkush që e takon për herë të parë Dr. Ylli Shtyllën, oftalmologun (mjek okulist) e famshëm të Tiranës, do të gabojë me moshën e tij, duke i dhen pa mëdyshje nja dhjetë vjet më pak. Pra nuk i japin më

Lexo më shumë
Mitralozi që vajti në Drenicë lidh në një histori të vetme disa njerëz

Mitralozi që vajti në Drenicë lidh në një histori të vetme disa njerëz 32

🕔15:22, 30.Nov 2014

Në shumë nga mediat e këtyre ditëve, mes tyre edhe në DITA, është dhënë lajmi se mitralozi që kishte në ditët e luftimeve, mes 4 dhe 6 marsit 1998, komandanti i Përgjithshëm i UÇK-së, Adem JASHARI, do të ekspozohet për

Lexo më shumë