Ç’ndodhi me dekoratën e Medar Shtyllës në Presidencë

Ç’ndodhi me dekoratën e Medar Shtyllës në Presidencë 31

🕔15:20, 30.Nov 2014

Shumëkush që e takon për herë të parë Dr. Ylli Shtyllën, oftalmologun (mjek okulist) e famshëm të Tiranës, do të gabojë me moshën e tij, duke i dhen pa mëdyshje nja dhjetë vjet më pak. Pra nuk i japin më

Lexo më shumë
Festivali i Dritave (FOTO)

Festivali i Dritave (FOTO) 2

🕔15:15, 30.Nov 2014

Ashtu siç ishte paralajmëruar, dje ne 29 nentor në fasadat e institucioneve kalimtaret kanë ndjekur Festivalin e Dritave . Ka qenë Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro e cila ka ndezur çelësin e nisjes së Festivalit të Dritave në ambientet e Kryeministrisë. Projeksionet

Lexo më shumë
Kinezi: O sa mirë me qenë shqiptar

Kinezi: O sa mirë me qenë shqiptar 2

🕔14:57, 30.Nov 2014

Festat kombëtare të 28 dhe 29 nëntorit, por dhe ndeshjet e kombëtares kanë shndërruar në një trend simbolet kombëtare. Siç mund të shihni dhe nga kjo foto, brenda makinës është një vizitor kinez i cili mban në kokë një qeleshe

Lexo më shumë
Shqiponja një trend për VIP-at botërorë

Shqiponja një trend për VIP-at botërorë 0

🕔14:45, 30.Nov 2014

Gjatë performancës në skenë, Jessie J ka bërë edhe shqiponjën me duar. Fansat shqiptarë qëndruan në shesh deri në fund të performimit të këngëtares. Gjatë gjithë kohës publiku së bashku me Jessie J këndonin me zë të lartë hitet e

Lexo më shumë
Hoxha Omer Bajrami: Nuk është e ndaluar dhe as haram martesa me vajzën e xhaxhait dhe të dajës (VIDEO)

Hoxha Omer Bajrami: Nuk është e ndaluar dhe as haram martesa me vajzën e xhaxhait dhe të dajës (VIDEO) 29

🕔14:32, 30.Nov 2014

Një hoxhë me emrin Omer Bajrami, ka publikuar një video, ku pyetet se a bën të martohesh me vajzën e dajës ose të xhaxhait, dhe përgjigja e tij është pozitive. Ai thotë se askund nuk është e ndaluar një martesë

Lexo më shumë
Ndërpriten lidhjet e paligjshme për 516 abonentë

Ndërpriten lidhjet e paligjshme për 516 abonentë 0

🕔14:27, 30.Nov 2014

Policia e Shtetit në bashkëpunim me OSHEE, kanë vijuar aksionin e përbashkët në të gjithë vendin për evidentimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve të vjedhjes së energjisë elektrike , ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme të energjisë elektrike, por edhe

Lexo më shumë
Shqipëria pas ’44-s, Dokle: Ç’ndodhi më tej, përgjegjësi e të gjallëve, jo e të vdekurve

Shqipëria pas ’44-s, Dokle: Ç’ndodhi më tej, përgjegjësi e të gjallëve, jo e të vdekurve 9

🕔13:45, 30.Nov 2014

Në një kohë që në Shqipëri po vlon debati lidhur me datën e çlirimit dhe për rolin e Partisë Komuniste në luftë, deputeti socialist, Namik Dokle kërkon prej klasës politike që të lërë të qetë dëshmorët. Dokle thekson se ajo

Lexo më shumë
Durrës, arrestohet 24-vjeçari që goditi efektivin e policisë rrugore

Durrës, arrestohet 24-vjeçari që goditi efektivin e policisë rrugore 0

🕔13:24, 30.Nov 2014

Një efektiv i policisë rrugore është goditur për shkak të detyrës në qytetin e Durrësit. Gëzim Guza është goditur nga një 24-vjeçar, pasi nuk ka pranuar gjobën e vënë. Pasi ka ushtruar dhunë ndaj efektivit të policisë, 24-vjeçari Denis Grabovari

Lexo më shumë
Kristo Frashëri: Meritat dhe gabimet e Kongresit të Përmetit

Kristo Frashëri: Meritat dhe gabimet e Kongresit të Përmetit 3

🕔13:02, 30.Nov 2014

Ekskluzive/ Lufta Antifashiste Nacionalçlirimtare e parë pas 70 vjetësh (PJ.II) Lufta partizane si revolucion shoqëror. Meritat dhe gabimet e Kongresit të Përmetit dhe dritëshkurtësia e demokratëve të majtë pa parti. Iluzioni i bashkimit kombëtar nën gjermanët si dhe teza qesharake

Lexo më shumë
Polici që vrau adoleshentin me ngjyrë në Ferguson jep dorëheqjen

Polici që vrau adoleshentin me ngjyrë në Ferguson jep dorëheqjen 1

🕔12:45, 30.Nov 2014

Polici amerikan Darren Wilson ka dhënë dorëheqjen nga departamenti i policisë në Ferguson. Oficeri i cili vrau një adoleshent me ngjyrë të paarmatosur, u tha gazetarëve në St Louis se të jepte  dorëheqjen ishte gjëja më e vështirë që ai

Lexo më shumë