Si festuan vipat Hallouinin

Si festuan vipat Hallouinin 1

🕔09:52, 1.Nov 2014

Hallounit është festuar edhe nga vipat shqiptarë të cilët kanë zgjedhur edhe aksesorët, trukimin, veshjet më të përshtatshme. Tuna, Argjentina Ramosaj, Eranda Libohova, Vesa Luma, Big Basta, Anxhela Martini etj kanë treguar maskimet e tyre në Instagram.  

Lexo më shumë
Panariti: Drafti për miellin garanton unifikim të standardeve

Panariti: Drafti për miellin garanton unifikim të standardeve 1

🕔09:43, 1.Nov 2014

Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti dorëzoi dje draftin e përgatitur për sigurinë e miellit, drejtuar ambasadorit të Kosovës. Panariti u shpreh se ky draft është ndërtuar duke u bazuar në standardet europiane dhe se tani pritet të diskutohet me grupet

Lexo më shumë
Kreditë më të lira me monedhën vendase

Kreditë më të lira me monedhën vendase 0

🕔09:43, 1.Nov 2014

Interesat e kredive në lekë gjatë këtij viti po bien ndjeshëm krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2013. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, interesi mesatar i kredive të reja për muajin Shtator ishte 8.5%, ndërkohë që në

Lexo më shumë
Vjedhja e energjisë, cilat janë detyrat e Task-Forcës?

Vjedhja e energjisë, cilat janë detyrat e Task-Forcës? 2

🕔09:37, 1.Nov 2014

Vjedhësit e enerrgjisë nuk do të jenë të vetmit qytetarët që do të hetohen dhe ndëshkohen. Por dhe punonjësit e OSHEE. Qeveria ka ngritur një njësi speciale që do të hetojë kryesisht punonjësit e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike,

Lexo më shumë
Alarmi i OKB: 15 mijë luftëtarë të huaj i bashkohen ISIS

Alarmi i OKB: 15 mijë luftëtarë të huaj i bashkohen ISIS 5

🕔09:32, 1.Nov 2014

Një numër i paprecedent të huajsh i është bashkuar xhihadit edhe nga vende që nuk e kanë mbështetur asnjëherë ekstremizmin islamik. Ky është alarmi që vjen nga Kombet e Bashkuara përmes një raporti, që në fakt ishte paralajmëruar edhe nga

Lexo më shumë
Tiranë, policit rrugor i djegin makinën, dyshohet të jetë i qëllimshëm

Tiranë, policit rrugor i djegin makinën, dyshohet të jetë i qëllimshëm 6

🕔09:16, 1.Nov 2014

Një automjet është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në rrugën “Bedri Karapici”në Tiranë. Lajmi është raportuar në redaksi në orën 08:46 minuta. Burimeve nga Policia të cilave u referohet Ora News bëjnë të ditur se mjeti, me targa të

Lexo më shumë
Rama: Vijon operacioni për pastrimin e pisllëkut në plazhin e  Durrësit

Rama: Vijon operacioni për pastrimin e pisllëkut në plazhin e Durrësit 5

🕔08:58, 1.Nov 2014

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar vijimin e operacionit të nisur nga Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik për të prishur ndërtimet publike në Durrës, veçanërisht ato pranë plazhit. Përmes një postimi në Twitter, kreu i qeverisë shkruan se : “Operacioni i pastrimit vijon

Lexo më shumë
Shuhet “Cuku”, teatri me një artist më pak

Shuhet “Cuku”, teatri me një artist më pak 1

🕔08:00, 1.Nov 2014

Është ndarë nga jeta aktori i njohur Fadil Kujofsa në moshën 63-vjeçare. Aktori vuante nga një sëmundje e rëndë, për kurimin e së cilës kishte shkuar në Itali. Ai lindi në Tiranë, në 14 shkurt 1951. Studimet e larta për

Lexo më shumë
Nga e thëna në të bërë

Nga e thëna në të bërë 2

🕔07:01, 1.Nov 2014

Nga Alqi Koçiko Nëse bëhet fjalë për një piketim të qartë e të përmbledhur të politikave dhe modelit ekonomik që qeveria aktuale do të ndiqte kur të vinte në pushtet, atë e gjejmë në fjalën e kandidatit për kryeministër, Edi

Lexo më shumë