Kur merret dhe Stresi me politikë …

Kur merret dhe Stresi me politikë … 11

🕔12:36, 30.Nov 2014

Këngëtari Arkimed Lushaj, i njohur me emrin Stresi, është larguar nga Shqipëria dhe prej mëse tre muajsh është duke jetuar në Gjenevë të Zvicrës. Në një intervistë televizive, Stresi tha se kishte vendosur që të braktiste Shqipërinë, pasi nuk pajtohet

Lexo më shumë
Biznesmeni skocez në kërkim fshihej në Shqipëri

Biznesmeni skocez në kërkim fshihej në Shqipëri 1

🕔12:34, 30.Nov 2014

Mediat britanike shkruajnë se një biznesmen skocez i arrestuar së fundmi në Britaninë e Madhe me akuzat për mashtrim ka qëndruar i fshehur në Shqipëri gjatë këtij viti. Gazeta “Daily Record”  bën të ditur se  biznesmeni skocez Kreig White, ish-president i

Lexo më shumë
Veliaj: Në 2015 do të rritet paga minimale

Veliaj: Në 2015 do të rritet paga minimale 1

🕔12:26, 30.Nov 2014

Gjatë një takimi që zhvilloi me sindikatat në Konferencën e 5 të Sindikatave, Ministri i Rinisë dhe Mirëqënies Sociale Erjon Veliaj ka propozuar që të rritet paga minimale. Ministri theksoi se e vetmja oponencë është lëvizja sindikaliste ndaj u bëri

Lexo më shumë
Aksidentohet David Beckham dhe djali i tij

Aksidentohet David Beckham dhe djali i tij 0

🕔12:23, 30.Nov 2014

Ylli anglez David Beckham është përfshirë në një aksident trafiku këtë mëngjes derisa po kthehej me djalin e tij Brooklynin nga qendra stërvitore e Arsenalit. Sipas mediave britanike asnjëri nga të aksidentuarit nuk është lënduar, por vetura e Davidit nuk

Lexo më shumë
Lirinë e vërtetë ende s’e kuptojmë

Lirinë e vërtetë ende s’e kuptojmë 0

🕔12:18, 30.Nov 2014

Dërguar me SMS në numrin e redaksisë   Flamuri është simbol i lirisë; ngritja e tij në një vend tregon fillimin e saj (lirisë). Por është liria politike ajo (ose ushtrimi i pushtetit) që mishëron “fundin” e lirisë. ‘Fundi’ i

Lexo më shumë
Avazi vazhdon , hyp e zbrit kontrollorë

Avazi vazhdon , hyp e zbrit kontrollorë 0

🕔12:18, 30.Nov 2014

Letër e nënshkruar Petrit Zili   Mosbesimi te fatorinot, por dhe te shoferët , ka bërë që në linjat urbane , të mbijnë në çdo stacion , ata që quhen kontrollorë. Brenda një linje “ke kënaqësinë” të shikosh të paktën

Lexo më shumë
Dëshiron me çdo kusht të na hidhërojë

Dëshiron me çdo kusht të na hidhërojë 0

🕔12:18, 30.Nov 2014

Letër e nënshkruar Preng Pjetri Lezhë.   Thënia proverbale e popullit “të vret natën dhe të vajton ditën” i shkon për shtat si kostumi dhëndërr Sali Berishës. Ndofta mund të jetë njeriu më i çuditshëm në rruzullin tokësor! Ose ndofta

Lexo më shumë
Dosjet janë evidente dhe të shumëfishuara

Dosjet janë evidente dhe të shumëfishuara 0

🕔12:17, 30.Nov 2014

Email nga adresa [email protected]   Zoti Edi Rama! Një milion shqiptarët votuan për ju sepse ka shumë varre dhe fëmijë jetimë që nuk gjejnë paqe që nga Tropoja e deri në Sarandë. Ç’prisni? A mos ndoshta e harruat 1997-n, Gërdecin

Lexo më shumë
Në rrënjët e lirisë, gjaku, jo përrallat

Në rrënjët e lirisë, gjaku, jo përrallat 0

🕔12:17, 30.Nov 2014

Dërguar me SMS Në numrin e redaksisë   Një TV më intervistoi në rrugë. Pyetja qe sa naive, aq e djallëzuar. Kur është dita e çlirimit?! Më duket se këtë e përcaktuan decizivisht ata bij e bija të lavdishëm që

Lexo më shumë
Ngopet deti me lumenj?!

Ngopet deti me lumenj?! 0

🕔12:15, 30.Nov 2014 Lexo më shumë