Basha: Viti i Ri mundësi e re, të ndalet kriza ekonomike Rama-Meta

Basha: Viti i Ri mundësi e re, të ndalet kriza ekonomike Rama-Meta 3

🕔21:09, 31.Dec 2014

Urimin e tij për vitin e ri kreu i PD, Lulzim Basha e nis me një bilanc të vitit 2014 që sipas tij ishte një vit i vështirë, ku ekonomia ra dhe mijëra vetë mbetën pa punë. Në një postim

Lexo më shumë
Ku festuan krerët e politikës?

Ku festuan krerët e politikës? 12

🕔19:55, 31.Dec 2014

Presidenti Bujar Nishani ka festuar në shtëpinë e tij në Tiranë. Edhe Kryeministri Edi Rama ka festuar në kryeqytet. Për herë të parë do të festojë edhe Zaho që është 5 muajsh, ndërsa familja është futur dje në shtëpinë e

Lexo më shumë
Njeriu i Vitit në Zvicër, një Imam shqiptar, Mustafa Mehmeti

Njeriu i Vitit në Zvicër, një Imam shqiptar, Mustafa Mehmeti 3

🕔19:52, 31.Dec 2014

Imami i Bernit, Mustafa Memeti, është zgjedhur njeriu i vitit në Zvicër nga gazeta SonntagsZeitung. Ai këtë titull e mori për “guximin e dhe angazhimin e tij në debatin më shpërthyes të kohës tonë”. Feja islame ishte një temë dominuese

Lexo më shumë
Ibra përsërit: Nuk shkoj te Roma!

Ibra përsërit: Nuk shkoj te Roma! 0

🕔19:38, 31.Dec 2014

Sulmuesi i PSG, Zlatan Ibrahimovic, i ka hedhur poshtë të gjitha spekulimet që e lidhin atë me një transferim te Roma. ”Nuk do rikthehem në Seria A. Dikush ka folur në lidhje me të, dikush tjetër e ka konfirmuar transferimin

Lexo më shumë
Çfarë pihet në botë gjatë festave!

Çfarë pihet në botë gjatë festave! 4

🕔19:35, 31.Dec 2014

Ditët, mes Krishtlindjeve dhe Festës së Fundvitit edhe ne si fqinjët jemi mësuar t’i bëjmë urimet me spumante, por nëpër botë, “Gëzuar!” bëhet me gjithfarë lloj pijesh, rezultat recetash nga më të ndryshmet. Ja disa nga ato që dukën më

Lexo më shumë
Besnik Hasi i jep fund beqarisë

Besnik Hasi i jep fund beqarisë 0

🕔19:23, 31.Dec 2014

Besnik Hasi i ka dhënë fund beqarisë. Në ceremoninë e dasmës së organizuar në Kosovë, Hasi nuk ka harruar që të ftojë dhe miqtë e tij të vjetër si Igli Tare dhe Erjon Bogdani me të cilët ka luajtur në

Lexo më shumë
Digjet shtëpia dykatëshe në Pogradec

Digjet shtëpia dykatëshe në Pogradec 0

🕔19:15, 31.Dec 2014

 Një shtëpi dy-katëshe në Memlisht të Pogradecit është djegur në prag të ndërrimit të viteve. Shkak për zjarrin e rënë në banesë dyshohet të ketë qënë një shkëndijë elektrike. Pronari i banesës akuzon forcat zjarrfikëse se kanë vonuar të japin

Lexo më shumë
Veliaj dhe fëmijët e “Zyber Hallullit” mundin 8 me 2 median

Veliaj dhe fëmijët e “Zyber Hallullit” mundin 8 me 2 median 0

🕔18:28, 31.Dec 2014

Ministri Veliaj ka uruar sot të gjithë fëmijët e shtëpisë “Zyber Hallulli”, për festat e fundvitit, ku inauguroi edhe një fushë kalçeto. “Vjet për Vit të Ri mbaj mend që kërkesa për kte vit ishte që të kishim një fushë

Lexo më shumë
Nga Islami tek diktatori i kuq: Liria jonë në rrezik

Nga Islami tek diktatori i kuq: Liria jonë në rrezik 3

🕔17:56, 31.Dec 2014

Dikujt alarmi mund t‘i duket i ekzagjeruar, por censurimi i filmave, çështje për të cilën flitet prej ditësh, të risjell në kujtesë djegien e librave të autorëve hebrenj, gjatë diktaturës naziste. Ngjarja më e madhe e këtij lloji, ndodhi në

Lexo më shumë
Përfundon koha e Bollanos në krye të Omonias

Përfundon koha e Bollanos në krye të Omonias 4

🕔17:33, 31.Dec 2014

Leonidha Papa dhe Vasil Kajo janë dy nga 5 emrat e mbetur në garë për të marrë kreun e “Omonias”, organizatës së minoritetit etnik grek që aktualisht drejtohet nga Vasil Bollano. Zgjedhjet për kreun e ri të kësaj organizate do të

Lexo më shumë