Mbërrin 2015, Zelanda e Re dhe Australia presin vitin e ri

Mbërrin 2015, Zelanda e Re dhe Australia presin vitin e ri 0

🕔17:33, 31.Dec 2014

Teksa gjithë bota po përgatitet për të mirëpritur vitin e ri, 2015 ka shkelur fillimisht në Zelandën e Re. Qindra persona e kanë pritur me entuziazëm vitin e ri, ndërkohë që autoritetet e Zelandës së Re organizuan një superspektakël me

Lexo më shumë
Me tank dërgon djemtë e tij në shkollë

Me tank dërgon djemtë e tij në shkollë 0

🕔17:27, 31.Dec 2014

Nick Mead nuk ka nevojë për sigurimin e gomave të dimrit, kur në këtë mot me borë dhe ngrica, djemtë e tij, Ashley (13) dhe Danny (16) duhet t’i dërgojë në shkollë në Birmingham. Babai 53-vjeçar ka përdorur si transportues

Lexo më shumë
Edhe Arvizu uron përmes mesazheve në murin e Kryeministrisë

Edhe Arvizu uron përmes mesazheve në murin e Kryeministrisë 5

🕔17:07, 31.Dec 2014

Në prag të largimit nga Shqipëria, ambasadori amerikan ka urur të gjithë shqiptarët përmes një mesazhi të postuar në murin e godinës së Kryeministrisë. “Të dashur miq. Ndërsa largohem nga Shqipëria, dua t’ju lë me urimet e mia më të

Lexo më shumë
Panariti inspekton tregjet: Nuk kanë ndryshuar çmimet

Panariti inspekton tregjet: Nuk kanë ndryshuar çmimet 1

🕔17:00, 31.Dec 2014

Gjatë inspektimit të kryer në një prej tregjeve të kryeqytetit, Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti deklaron se çmimet e frutaperimeve në këtë fundvit nuk kanë ndryshuar. “Vëmë re që nuk kemi rritje të çmimeve, gjë që është një reagim pozitiv

Lexo më shumë
Urimi i Kodhelit për ushtarakët: Misioni më fisnik, mbrojtja e Atdheut

Urimi i Kodhelit për ushtarakët: Misioni më fisnik, mbrojtja e Atdheut 9

🕔16:57, 31.Dec 2014

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka uruar me një mesazh video të gjithë ushtarakët e Forcave të Armatosura të Shqipërisë. “Të dashur ushtarakë të FA të Republikës së Shqipërisë, të dashur punonjës të Ministrisë së Mbrojtjes kudo nga jeni ju

Lexo më shumë
Edhe kjo është provokim për gazetën serbe

Edhe kjo është provokim për gazetën serbe 10

🕔16:54, 31.Dec 2014

Granit dhe Taulant Xhaka kanë kryer një vizitë në Kosovë gjatë së cilës vizituan klubin e futbollit të Prishtinës dhe bënë disa fotografi me lojtarët dhe stafin me të cilët krijuan shqiponjën me duar. Gjesti i tyre nuk ka kaluar

Lexo më shumë
2014-a, sipas Ramës: I vendosur të bëj shtet. Kush s’më sheh dot me sy, më bën më mirë

2014-a, sipas Ramës: I vendosur të bëj shtet. Kush s’më sheh dot me sy, më bën më mirë 52

🕔16:30, 31.Dec 2014

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur konferencën e fundit për këtë vit. Ai ka falenderuar partnerët e tij, me në krye Ilir Metën, që e kanë ndihmuar në përpjekjet e tij gjatë këtij viti, për të vendosur ligjshmërinë. Rama tha se

Lexo më shumë
Studentja arvanitase parandjeu se diçka nuk shkonte me tragetin që mori flakë

Studentja arvanitase parandjeu se diçka nuk shkonte me tragetin që mori flakë 1

🕔16:15, 31.Dec 2014

Një shënim në Facebook, në gjuhën greke nga një prej udhëtareve, i shkruar vetëm pak përpara nisjes po qarkullon dendur në rrjetet sociale si një paralajmërim profetik për tragjedinë që vijoi. Efthimia Arvaniti, mbiemri i të cilës ofron menjëherë idenë

Lexo më shumë
Rama: Drejtësia mbi 21 janarin do të vonojë, por nuk do të harrojë

Rama: Drejtësia mbi 21 janarin do të vonojë, por nuk do të harrojë 8

🕔16:06, 31.Dec 2014

Në konferencën e fundvitit me gazetarët, Kryeministri Edi Rama deklaroi se shqiptarët në vitin 2014 patën më shumë para në xhepin e tyre, për shkak të uljes së taksave në nivelin 97 për qind, ndërsa theksoi se për vitin 2015

Lexo më shumë
Plani i masave nga OSHEE gjatë ditëve të Vitit të Ri

Plani i masave nga OSHEE gjatë ditëve të Vitit të Ri 1

🕔16:00, 31.Dec 2014

Përmes një deklarate për mediat, Shoqëria Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) do të jetë në gatishmëri gjatë ditës së  festës të fundvitit dhe ditëve të  para të Vitit të Ri 2015, për të siguruar mbulimin me energji elektrike  në

Lexo më shumë