MEI: Ndryshimi i çmimit të blerjes së energjisë nga HEC-et private mbron qytetarët nga kostoja

MEI: Ndryshimi i çmimit të blerjes së energjisë nga HEC-et private mbron qytetarët nga kostoja 0

🕔13:31, 1.Dec 2014

Ministria e Energjisë ka reaguar ndaj deklaratës së Shoqatës Shqiptare të Energjisë së Rinovueshme rreth vendimit të qeverisë për ndryshimin e metodologjisë së llogaritjes së çmimit me të cilin prodhuesit privat ja shesin energjinë operatorit të ngarkuar me ligj për

Lexo më shumë
Balla: Me Ristanin sekretar, kusht për mbledhjet në PD tashmë do jetë alkooli

Balla: Me Ristanin sekretar, kusht për mbledhjet në PD tashmë do jetë alkooli 11

🕔13:16, 1.Dec 2014

Deputeti Socialist, Taulant Balla, ka komentuar zgjedhjet e djeshme brenda PD-së. Ai thotë se Basha shpërbleu besnikët e vet, ndërsa përjashtoi ata të grupit të Olldashit. Balla ndërkohë ka ironizuar edhe pasionin e Arben Ristanit, tashmë sekretar i Përgjithshëm i

Lexo më shumë
SHËNIM: Zgjedhja “kuptimplotë” e Ristanit

SHËNIM: Zgjedhja “kuptimplotë” e Ristanit 7

🕔13:07, 1.Dec 2014

Ç`prej dje, PD-ja ka Arben Ristanin sekretar të përgjithshëm, që me gjuhë futbollistike, konsiderohet dhe si organizator loje. Tejet kuptimplotë ishte falenderimi që ai i adresoi Berishës, si njeri-kyç që e futi atë politikë; dhe vërtet kështu është: veç Berishës

Lexo më shumë
Rita Ora: Proud to be a shqiptar

Rita Ora: Proud to be a shqiptar 1

🕔13:00, 1.Dec 2014

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, thotë se është krenare që është shqiptare. Ajo ka falenderuar ndërkohë kolegen e saj britanike Jessie J, për koncertin e dhënë në Tiranë. “Kurrë nuk do e harroj këtë moment, kur kam mbështetur pavarësinë

Lexo më shumë
Alfred Moisiu nderohet me “Medaljen e Mirënjohjes”

Alfred Moisiu nderohet me “Medaljen e Mirënjohjes” 11

🕔12:45, 1.Dec 2014

Ish-presidenti Aflred Moisiu është nderuar nga Ministria e Mbrojtjes me “Medaljen e Mirënjohjes”. Nderimi për të është bërë me rastin e 85-vjetorit të lindjes. Në motivacionin e dekorimit thuhet: “Ministri i Mbrojtjes në 70-vjetorin e Çlirimit të Atdheut dhe në

Lexo më shumë
Ja ç’ndodh kur provokon policët

Ja ç’ndodh kur provokon policët 0

🕔12:20, 1.Dec 2014

Një kamera e fshehtë ka treguar se si reagojnë policët kur konstatojnë dhunën e një mashkulli ndaj një femre. Në fakt, bëhet fjalë për një kukull që duket si femër. Disa prej policëve nuk e prishin shumë terezinë, ndërsa të

Lexo më shumë
Ngacmohet seksualisht 50 herë

Ngacmohet seksualisht 50 herë 1

🕔12:16, 1.Dec 2014

Në një video të publikuar nga nisma “Take Back the Night”, shihet se si në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë, një femër për një ditë ngacmohet së paku 50 herë përmes formave më të vrazhda, duke e fyer e poshtëruar

Lexo më shumë
Sokol Sadushi, kreu i ri i Shkollës së Magjistraturës

Sokol Sadushi, kreu i ri i Shkollës së Magjistraturës 4

🕔12:09, 1.Dec 2014

Sokol Sadushi do të jetë kryetari i ri i Shkollës së Magjistraturës. Sadushi është zgjedhur në krye nga bordi i kësaj shkolle. Në bazë të ndryshimeve ligjore, kreu i Magjistraturës nuk zgjidhet më nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë, por

Lexo më shumë
Rama: Taksat janë ulur. Debati që bëhet rreth tyre bazohet në propagandë

Rama: Taksat janë ulur. Debati që bëhet rreth tyre bazohet në propagandë 0

🕔11:51, 1.Dec 2014

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një vizitë në qytetin e Fierit, ku një ndër temat e diskutimit ka qenë ajo e taksave. Sipas Ramës, taksat janë ulur, dhe debati që bëhet rreth tyre bazohet në propagandë. “Kemi rritje të

Lexo më shumë
Historia, porositë politike nuk munguan të shfaqen

Historia, porositë politike nuk munguan të shfaqen 79

🕔11:35, 1.Dec 2014

Do të doja të isha edhe unë veteran për nga kuptimi që do të kisha dhënë një kontribut kaq të madh në jetën time, por për fat të keq nuk jam veteran. Por, shpresoj që të jem një pasues i

Lexo më shumë