Arrestohet avokati Bashkim Hoxha, kërcënonte me SMS kryeministrin Rama

Arrestohet avokati Bashkim Hoxha, kërcënonte me SMS kryeministrin Rama 5

🕔11:22, 1.Dec 2014

Policia e Tiranës ka arrestuar avokatin Bashkim Hoxha, pasi akuzohet se ka kërcënuar kryeministrin Edi Rama. Mësohet se Hoxha e shqetësonte dhe kërcënonte kryeministrin për disa ditë me radhë nëpërmjet telefonit. Sipas burimeve të policisë, ai i ka dërguar disa

Lexo më shumë
Fullani merret në pyetje për vjedhjen në BSH

Fullani merret në pyetje për vjedhjen në BSH 3

🕔11:15, 1.Dec 2014

Ish-guvernatori Ardian Fullani është paraqitur paraditen e sotme në Prokurorinë e Tiranës. Ai është marrë për rreth një orë në pyetje, në lidhje me vjedhjen e Bankës së Shqipërisë. Mendohet se Fullani është pyetur edhe për disa tendera të dyshimtë,

Lexo më shumë
Alibeaj: Përgjegjësitë për zgjedhjet në PD bien mbi Lulzim Bashën

Alibeaj: Përgjegjësitë për zgjedhjet në PD bien mbi Lulzim Bashën 4

🕔11:08, 1.Dec 2014

Enkelejd Alibeaj, një ditë pas zgjedhjeve të mbajtura brenda PD-së, thotë se se të gjithë zgjedhjet dhe zgjidhjet e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, janë faturë e tij dhe kreu i partisë merr faturën nëse humb zgjedhjet. “Rregullat statutore janë

Lexo më shumë
Jessie J: Shqipëria, një vend energjik

Jessie J: Shqipëria, një vend energjik 1

🕔10:49, 1.Dec 2014

Këngëtarja britanike Jessie J performoi mbrëmjen e së shtunës në koncertin e organizuar me rastin e 70-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë. E ftuar në emisionin ‘Wake Up’, 26-vjeçarja dha një intervistë të gjatë ku foli për karrierën, jetën personale dhe

Lexo më shumë
Për gjyqtarët problemi më i madh në drejtësi është politika, jo korrupsioni

Për gjyqtarët problemi më i madh në drejtësi është politika, jo korrupsioni 4

🕔10:28, 1.Dec 2014

Edhe pse problemi më i madh për sistemin e drejtësisë është korrupsioni, gjyqtarët nuk mendojnë kështu. Në një sondazh të organizuar me 34% të gjyqtarëve të Shkallës së Parë të të gjitha rretheve, ata kanë nxjerrë si problemin më të

Lexo më shumë
Denoncimi/ Falsifikimi flagrant i Çefës dhe Nurit

Denoncimi/ Falsifikimi flagrant i Çefës dhe Nurit 2

🕔10:19, 1.Dec 2014

Kam shkruajtur edhe herë tjetër për këtë zyrtar të shtetit. Falënderoj mediat që më kanë hapur dyert e sidomos gazetën “DITA”. Por këtë herë do të sjell fakte të reja nga pisllëqet e këtij personi që ka lënë në dëmin

Lexo më shumë
Ish-drejtuesit e “institucioneve të pavarura”, në departamentet e PD-së

Ish-drejtuesit e “institucioneve të pavarura”, në departamentet e PD-së 8

🕔10:05, 1.Dec 2014

Partia Demokratike ka shpallur dje listën e fituesve të atyre që i quan “sekretariate dhe departamente”. Në listë figurojnë shumë emra anonimë të cilët me sa duket vijnë për shkak të lidhjeve të shkurtra me z.Basha. Por ka dhe emra

Lexo më shumë
KQZ vendos sot për mandatin e Luiza Xhuvanit

KQZ vendos sot për mandatin e Luiza Xhuvanit 0

🕔09:47, 1.Dec 2014

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve diskuton sot zëvendësimin e mandatit të ish-deputetes së Partisë Socialiste, Luiza Xhuvani që u dorëhoq, pas vrasjes së 4-fishtë që ka si autor djalin e deputetes të PS. Mandati pritet t’i dorëzohet Mira Shehut, e renditur

Lexo më shumë
Barazimi me Laçin i kushton Tiranës kreun

Barazimi me Laçin i kushton Tiranës kreun 0

🕔09:45, 1.Dec 2014

Laçi frenon sërish Tiranën. Pas humbjes që u shkaktuan në fazën e parë kurbinasit i ndalën në një barazim 0-0 bardheblutë brenda në kryeqytet, dhe tashmë formacioni i Cungut mund të konsiderohet në kuptimin e plotë të fjalës, macja e

Lexo më shumë
Osmanaj-gol, i jep 3 pikë Partizanit për kryesimin

Osmanaj-gol, i jep 3 pikë Partizanit për kryesimin 0

🕔09:35, 1.Dec 2014

Partizani fiton 1-0 në “Niko Dovana” të Durrësit dhe merr i vetëm kreun e klasifikimit. Formacionit të Shpëtim Duro-s i mjaftoi goli i Liridon Osmanajt në pjesën e dytë, për të fituar plot 2 pozicione në tabelë, falë edhe hapit

Lexo më shumë