Talenti shqiptar Rey Manaj tërheq vëmendjen e Juves

Talenti shqiptar Rey Manaj tërheq vëmendjen e Juves 2

🕔09:31, 1.Dec 2014

Rey Manaj është padyshim talenti shqiptar që po zgjon vëmendjen e klubeve më të mëdha italiane. Pas Interit për të marrë shërbimet e 17-vjeçarit të lindur në Lushnje është futur në garë edhe Juventusi. Futbollisti i kombëtares kuqezi të 19-vjeçarëve

Lexo më shumë
Shkëlzen Gashi nuk ndalet, shënon një tjetër dygolësh

Shkëlzen Gashi nuk ndalet, shënon një tjetër dygolësh 2

🕔09:30, 1.Dec 2014

Baseli i falet sërish Shkëlzen Gashit, që me një tjetër dygolësh i jep fitoren 2-1 kuqebluve në transfertën e Zurichut, në një përballje të drejtpërdrejtë për titullin. Sulmuesi kuqezi ishte i papërmbajtshëm në “Letzigrund” ku zhvilloi një tjetër ndeshje të

Lexo më shumë
Seria A, Roma ndalon Interin duke e mundur 4-2

Seria A, Roma ndalon Interin duke e mundur 4-2 0

🕔09:24, 1.Dec 2014

Roma ia del mbanë të mposhtë Interin në “Olimpiko” duke e mundur me rezultatin 4-2 në një ndeshje me shumë episode. Gervinho shënon golin e parë të takimit, ndërkohë që për Interin barazimin e gjen Ranocchia. Me fillimin e pjesës

Lexo më shumë
Borxhet e kthyera për biznesin, vetëm 1 milion USD përfunduan te bankat

Borxhet e kthyera për biznesin, vetëm 1 milion USD përfunduan te bankat 0

🕔09:13, 1.Dec 2014

Raporti biznes-banka ka mbetur i vështirë, duke mos reflektuar dhe në këtë vit që po lëmë pas ulje të kredive me probleme. Edhe pse çështja primare e qeverisë ishte kthimi i detyrimeve ndaj biznesit me qëllim që të injektoheshin në

Lexo më shumë
Të ardhurat dytësore do të tatohen 15 për qind

Të ardhurat dytësore do të tatohen 15 për qind 1

🕔09:07, 1.Dec 2014

Buxheti dhe paketa fiskale 2015 ka marrë votat e parlamentarëve dhe tashmë pritet që të jetë prezent me taksimin e ri duke filluar nga 1 janari i vitit tjetër. Në të vërtetë me ndryshimet e reja ligjore të paketës fiskale,

Lexo më shumë
Referendumi, zvicerianët votojnë kundër uljes së kuotave të emigracionit

Referendumi, zvicerianët votojnë kundër uljes së kuotave të emigracionit 0

🕔09:01, 1.Dec 2014

Zviceranët votuan dje në një referendum, për të kufizuar shkallën e rritjes së emigrantëve që jetojnë në Zvicër, një propozim që u hodh poshtë me 74% të votave. Emigracioni i varfër që kërcënon të “trullosë” sistemet sociale dhe imazhin e

Lexo më shumë
Udhëheqësit e rinj dhe pësimi i vjetër

Udhëheqësit e rinj dhe pësimi i vjetër 32

🕔09:00, 1.Dec 2014

Kushedi ç’ka menduar ato ditë që qëndronte në një qeli burgu në Tiranë Arben Ristani, këtu e 20 vjet më parë. Gjyqtari 25 vjeçar i gjykatës së Tiranës që kishte dënuar me burg gazetarin Martin Leka të gazetës “Koha Jonë”,

Lexo më shumë
01 dhjetor 2014

01 dhjetor 2014 1

🕔01:15, 1.Dec 2014 Lexo më shumë
Horoskopi, 01 dhjetor 2014

Horoskopi, 01 dhjetor 2014 0

🕔01:12, 1.Dec 2014

Dashi Një ditë e mirë, më gjithë kontrastin në shenjë të Merkurit me Afërditën dhe Hënën, nuk duhet komprometuar me veprime të pamenduara mirë. Mund të keni një surprizë të bukur.   Demi Në sajë të një hëne në një

Lexo më shumë