4 të vdekur në anijen e braktisur, që dha alarmin SOS në Greqi

4 të vdekur në anijen e braktisur, që dha alarmin SOS në Greqi 0

🕔14:47, 31.Dec 2014

Alarmi që dha dje anija “Bly Sky M” afër Korfuzit  është mbyllur me një bilanc prej  4 jetësh të humbura dhe 900 të shpëtuarish. Anija me flamur moldav dha alarmin SOS, pasi u braktis nga skafistët trafikantë dhe u la

Lexo më shumë
Lufta për tragetin e tragjedisë, fitojnë italianët. Anija në Brindizi

Lufta për tragetin e tragjedisë, fitojnë italianët. Anija në Brindizi 1

🕔13:46, 31.Dec 2014

Pas mbylljes së tragjedisë njerëzore në tragetin “Norman Atlantic”, mes Italisë dhe Greqisë nisi një përplasje në lidhje me faktin se ku do shkonte trageti që ndodhej në ujërat shqiptare e që u mbyll me “fitoren” e Romës zyrtare. Burime

Lexo më shumë
Milani turpëron Real Madridin në miqësore, PSG mposht Interin

Milani turpëron Real Madridin në miqësore, PSG mposht Interin 0

🕔13:26, 31.Dec 2014

Reali i Madridit, i drejtuar nga italiani Ancelotti, mbërriti në Dubai për të zhvilluar miqësoren e luksit ndaj Milanit, me një rekord prej 22 fitoresh radhazi në këtë edicion, por ndaj kuqezinjve ata nuk arritën fitoren e radhës. Filippo Inzaghi

Lexo më shumë
Kishin dalë për peshkim, humb jetën i riu në Lushnje. Në kërkim shoku i tij

Kishin dalë për peshkim, humb jetën i riu në Lushnje. Në kërkim shoku i tij 0

🕔13:20, 31.Dec 2014

Dy të rinj që kishin dalë për peshkim  në lagunën e Karavastas nuk janë kthyer më në shtëpi. 23 vjeçari K. Dervishi dhe 25 vjeçari A. Ismaili kishin dalë në lagunë  mbrëmjen e 30 dhjetorit, ndersa mengjesin e sotëm familjarët

Lexo më shumë
Beqaj: Spitalet, gadishmëri të plotë për festat

Beqaj: Spitalet, gadishmëri të plotë për festat 2

🕔12:24, 31.Dec 2014

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ka thënë se mjekët do të jenë në gadishmëri të plotë gjatë festave. “Unë besoj se do të jemi në gjendje të përballojmë të gjitha situatat. Ne kemi marë masa në 92 qendra shëndetësore pë

Lexo më shumë
Kryeministri, një video selfie me gjithë “nonat”

Kryeministri, një video selfie me gjithë “nonat” 4

🕔12:10, 31.Dec 2014

Kryeministri Edi Rama ka pritur në Kryeministri disa dhjetra të rinj, të cilët janë shpallur fitues të lojës fotografia e vitit në rrjetet sociale. Me këtë rast, Rama ka bërë edhe një video selfie para Kryeministrisë me të rinjtë. Një

Lexo më shumë
Demi “përkëdhel” dy herë radhazi

Demi “përkëdhel” dy herë radhazi 0

🕔11:14, 31.Dec 2014

Një toreadore meksikane u godit dy herë shumë ashpër nga i njëjti dem të cilin po përpiqej ta vriste në një arenë në Mexico City. Demi rreth 500-kilogramësh me emrin Gamusino e hodhi sipër kokës së tij Karla de los

Lexo më shumë
Sallata ruse, ja çfarë nuk dinit për të

Sallata ruse, ja çfarë nuk dinit për të 0

🕔11:12, 31.Dec 2014

Sallata ruse është kthyer në një traditë për tryezën festive të natës së Vitit të Ri për shumë familje në mbarë botën. Ndonëse të gjithë e njohim si sallata ruse, ajo nuk është shpikur nga rusët, por nga një francez.

Lexo më shumë
Arrestohen 4 drejtuesit e firmës së rrugës ku humbi jetën djali i Avenir Pekës

Arrestohen 4 drejtuesit e firmës së rrugës ku humbi jetën djali i Avenir Pekës 11

🕔11:10, 31.Dec 2014

Katër drejtues dhe specialistë të firmës së ndërtimit “Triss” janë vënë në pranga nga policia, pas aksidentit ku gjeti vdekjen djali 11-vjeçar i ish-ministrit të Brendshëm, Avenir Peka. Të ndalurit janë Ismail Ahmeti, administrator në firmën “Triss“, Ylber Koçi, specialist,

Lexo më shumë
Moska lejon BBC të xhirojë “Lufta dhe Paqja” në Rusi

Moska lejon BBC të xhirojë “Lufta dhe Paqja” në Rusi 0

🕔11:04, 31.Dec 2014

Marrëdhëniet diplomatike mes Rusisë dhe Londrës mund të mos jenë të ngrohta për momentin, por kjo nuk do të thotë se Moska i ka mbyllur dyert BBC-së. Kështu, transmetuesi britanik ka njoftuar se ka marrë dritën jeshile nga autoritetet ruse

Lexo më shumë