ISIS pret kokën e pengut të dytë japonez (Video)

ISIS pret kokën e pengut të dytë japonez (Video) 4

🕔22:34, 31.Jan 2015

Sipas xhirimeve të publikuara nga IS-i, është ekzekutuar edhe japonezi Kenji Goto, njëjtë si bashkatdhetari i tij disa ditë më parë, Haruna Jukawa. Qeveria japoneze po synon të vërtetojë autenticitetin e xhirimeve të shfaqura në internet ku i pritet koka

Lexo më shumë
Dyndja e qytetarëve, ALUIZNI në Durrës shtyn afatin e vetëdeklarimit

Dyndja e qytetarëve, ALUIZNI në Durrës shtyn afatin e vetëdeklarimit 0

🕔22:33, 31.Jan 2015

ALUIZNI në qytetin e Durrësit ka shtyrë afatin për vetëdeklarimin e objekteve pa leje. Sipas burimeve nga zyrat e ALUIZNI-t në qytetin bregdetar shkak për shtyrjen është bërë numri i lartë i kërkesave nga qytetarët. Kështu mësohet se të gjithë

Lexo më shumë
Ermiona Lekbello sqaron për herë të parë sjelljen te ‘Zonë e Lirë’

Ermiona Lekbello sqaron për herë të parë sjelljen te ‘Zonë e Lirë’ 2

🕔22:06, 31.Jan 2015

Ermiona Lekbello ka qenë e ftuar mbrëmë në emisionin “Zonë e Lirë”, të Arian Çanit ku ka folur për herë të parë për sjelljen e saj të 6 viteve më parë në po këtë emision (shihni videon më poshtë). Ajo e konsideroi

Lexo më shumë
Reforma në arsim, Fuga i përgjigjet PD-së: Tre arsye pse nuk duhet të flisni

Reforma në arsim, Fuga i përgjigjet PD-së: Tre arsye pse nuk duhet të flisni 16

🕔21:19, 31.Jan 2015

Profesori Artan Fuga ka reaguar ndaj deklaratës së bërë sot nga zyra e SHQUP-it, ku deputeti Luçiano Boçi mbështeti qëndrimin kritik të senatit të Universitetit të Tiranës ndaj projekt-ligjit për arsimin e lartë. Përmes një komenti të postuar në profilin

Lexo më shumë
Pas Syriza-s! Ngritja e furishme e radikalëve të majtë

Pas Syriza-s! Ngritja e furishme e radikalëve të majtë 10

🕔21:00, 31.Jan 2015

Dhjetëra mijëra njerëz marshuan në qendër të Madridit në një tubim të organizuar nga të majtët radikalë Podemos. “Marshimi për ndryshim” është një nga mitingjet më të mëdha të partisë, e cila pretendon fitoren në zgjedhjet në Spanjë, duke ndjekur

Lexo më shumë
Çështja e emrit të Maqedonisë, shefi i ri i diplomacisë greke kishte kërkuar lobim me shqiptarët

Çështja e emrit të Maqedonisë, shefi i ri i diplomacisë greke kishte kërkuar lobim me shqiptarët 1

🕔20:01, 31.Jan 2015

Nikos Koxias, ministri i sapozgjedhur i punëve të Jashtme të Greqisë, disa vite më parë kishte theksuar se duhej të arrihej një marrëveshje me politikanët shqiptarë në Maqedoni për një emër konkret të vendit dhe të lobohej më pas për

Lexo më shumë
Kapet banda e “Audi-t”

Kapet banda e “Audi-t” 4

🕔19:49, 31.Jan 2015

Policia italiane ka arrestuar tre shqiptarë si të pastrehë me akuzën e vjedhjes. Në pranga kanë rënë Ded Deda, 32 vjeç, Artan Prenga, 38 dhe Julian Bushi, 23. Ata akuzohen për të paktën tri grabitje dhe një të mbetur në

Lexo më shumë
Dy paditë në emër të KLD-së në Kushtetuese

Dy paditë në emër të KLD-së në Kushtetuese 6

🕔19:34, 31.Jan 2015

Pavarësisht plotësimit të KLD-së me dy anëtarët e rinj të Kuvendit, beteja ligjore për shkarkimin e zëvendëskryetarit Elvis Çefa dhe Lulzim Lelcaj vazhdon në Gjykatën Kushtetuese.  Kjo e fundit eshte vene ne levizje nga dy kerkesa ne emer te Keshillit

Lexo më shumë
Rama: Nënstacioni i Zëmblakut, investimi më i madh. Garantojmë energji

Rama: Nënstacioni i Zëmblakut, investimi më i madh. Garantojmë energji 5

🕔18:45, 31.Jan 2015

Në vijim të turit të tij në juglindje të vendit, kryeministri Edi Rama ndoqi nga afër ndërhyrjet që po bëhEn në nënstacionin elektrik të Zëmblakut në Korçë. Gjatë këtij inspektimi së bashku me drejtorin e OST, Ëngjell Zeqo, kreu i

Lexo më shumë
Arratiset Stresi, hidhet nga kati i 2 i komisariatit, pezullohen 6 policë

Arratiset Stresi, hidhet nga kati i 2 i komisariatit, pezullohen 6 policë 21

🕔18:29, 31.Jan 2015

Arkimed Lushaj i njohur dhe si Stresi është arratisur nga qelitë e Komisariatit numër 3, ku ishte ndaluar. Mësohet se Stresi ishte arrestuar gjatë ditës së sotme sepse policia e kishte kapur me shkelje të rregullave të qarkullimit. Burime policore

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim