Vuçiç: Unë e di emrin e atij që hodhi dronin në stadium

Vuçiç: Unë e di emrin e atij që hodhi dronin në stadium 5

🕔17:45, 31.Jan 2015

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, flet për gazetën austriake “Die Presse” në lidhje me marrëdhëniet me Shqipërinë dhe çështjen e shumëdebatuar të dronit në stadiumin e Beogradit. Para disa muajve, mbi Beograd fluturoi një dron me flamurin e Shqipërisë së

Lexo më shumë
Zgjedhjet, Klosi: Duhet një përfaqësues politik, kemi njësi të mëdha

Zgjedhjet, Klosi: Duhet një përfaqësues politik, kemi njësi të mëdha 7

🕔17:32, 31.Jan 2015

Sekretari Organizativ i Partisë Socialiste, Blendi Klosi konfirmon se forca e tij politike ka filluar përgatitjet për zgjedhjet vendore duke filluar që me ristrukturimin e saj. Deputeti Klosi thekson se garat lokale tashmë janë shumë më tepër politike se sa

Lexo më shumë
Kume: Dorëheqja e anëtarëve të KQZ-së të ndalohet me ligj

Kume: Dorëheqja e anëtarëve të KQZ-së të ndalohet me ligj 1

🕔17:13, 31.Jan 2015

Ish-Kryetari i KQZ-së, Kristaq Kume shprehet se për të mos përsëritur rastet që KQZ të mbetet e paplotësuar, është e nevojshme që të  ndërhyhet në Kod, duke ndaluar dhënien e dorëheqjes nga ana e anëtarit të zgjedhur të këtij institucioni. “

Lexo më shumë
Kreu i opozitës në Maqedoni nën akuzë për spiunazh

Kreu i opozitës në Maqedoni nën akuzë për spiunazh 0

🕔17:10, 31.Jan 2015

Pasi kryeministri Nikola Gruevski e akuzoi atë për tentativë për grusht shteti, kreu i opozitës në Maqedoni, Zoran Zaev është vënë nën akuzë për spiunazh dhe është urdhëruar të dorëzojë pasaportën. Udhëheqësi i partisë kryesore në opozitë të Maqedonisë, partisë

Lexo më shumë
Ambasada Greke në Tiranë: Obama do të mbështesë qeverinë e Tsipras

Ambasada Greke në Tiranë: Obama do të mbështesë qeverinë e Tsipras 5

🕔17:00, 31.Jan 2015

Ambasade Greke në Tiranë ka shpërndarë një deklaratë për mediat, ku jep të dhëna mbi telefonatën që Barak Obama i bëri kryeministrit Alexis Tsipras. Sipas deklaratës, SHBA do të mbështesë qeverinë grekë për t’u larguar nga politika e shtrëngesës. Më

Lexo më shumë
Williams mbretëresha e Melburne, mposhti 2-0 Sharapovën

Williams mbretëresha e Melburne, mposhti 2-0 Sharapovën 0

🕔16:58, 31.Jan 2015

Serena Williams triumfon pas 5 vjetësh në Australian Open pasi mundi në finale 2-0 me sete rusen Maria Sharapova. Amerikanja, numri 1 në renditjen botërore, e çon në 19 numrin e trofeve Slam dhe barazon 2 legjendat e tenisit Chris

Lexo më shumë
Të rriturit kujtojnë fëmijërinë

Të rriturit kujtojnë fëmijërinë 3

🕔16:58, 31.Jan 2015

Për këdo fëmijëria lë mbresa të veçanta, veçanërisht kur kalon çaste të bukura në gjirin e familjes. “Dita” ju sjell disa foto të bëra në botë ku disa persona janë përpjekur që të ribëjnë fotot e shkrepura gjatë fëmijërisë, me

Lexo më shumë
Plas tek Interi, padi e kundërpadi me Osvaldo-n

Plas tek Interi, padi e kundërpadi me Osvaldo-n 0

🕔16:55, 31.Jan 2015

Inter dhe Osvaldo janë përfshirë në një betejë të hapur ligjore dhe në mes janë shuma astronomike parash. Klubi zikaltër kërkon 25 milion euro prej sulmuesit italo-argjentinas për shkelje të njëanëshme të kontratës dhe 3 milion euro të tjera për

Lexo më shumë
Feka, ushqime me listë në dyqan

Feka, ushqime me listë në dyqan 1

🕔16:42, 31.Jan 2015

Majori i ushtrisë shqiptare që u rrëzua në Spanjë me një helikopter të mbushur me drogë, në dyqanin e lagjes ku jetonte në “Kombinat” ka lënë një listë të gjatë ushqimesh pa paguar. Në rrugën “Anri Buazen” ku ndodhet shtëpia

Lexo më shumë
Ç’do thotë Nishani sikur…

Ç’do thotë Nishani sikur… 0

🕔16:27, 31.Jan 2015

Dërguar me sms në numrin e redaksisë   Po sikur nga hetimet të rezultojë që Majori Feka e ka kryer këtë veprimtari përpara se mazhoranca të merrte pushtetin, a do t’i marrë Nishani përgjegjësitë?! Me siguri që Presidenti është sedërli

Lexo më shumë