Sulm ndaj Erdoganit, granatë në Presidencë

Sulm ndaj Erdoganit, granatë në Presidencë 0

🕔18:59, 1.Jan 2015

Sulmet ndaj kreut të shtetit turk, nga fjalë kanë filluar të kthehen në vepra, në ditën e parë të vitit shënohet edhe incidenti i parë i këtij lloji. Një person lëshoi një granatë dhe qëlloi disa herë me armë në

Lexo më shumë
FMN: Bisedimet me Greqinë pas krijimit të qeverisë

FMN: Bisedimet me Greqinë pas krijimit të qeverisë 2

🕔18:28, 1.Jan 2015

Diskutimet me autoritetet greke lidhur me finalizimin e vlerësimit të gjashtë të programit, që mbështetet nga një rregullim i zgjeruar, do të vazhdojnë sapo të dalë qeveria e re, në marrëveshje me Komisionin Europian dhe Bankën Qendrore Europiane, thuhet në

Lexo më shumë
Interi kërkon Xherdan Shaqirin

Interi kërkon Xherdan Shaqirin 3 Updated

🕔18:00, 1.Jan 2015

Klubi zi-kaltër është në kërkim të një anësori i cili mund ti shërbej më së miri skemës së ndërtuar nga trajneri Mancini 4-2-3-1 dhe Shaqiri do të ishte më se i përshtatshëm për këtë formulë loje. Ndërkohë që klubi i

Lexo më shumë
Siri, 2 italiane peng i ISIS: Qeveria përgjegjëse për ne, mund të vritemi 

Siri, 2 italiane peng i ISIS: Qeveria përgjegjëse për ne, mund të vritemi  0

🕔17:37, 1.Jan 2015

Dy shtetase italiane, Greta Ramelli dhe Vanessa Marzullo janë marrë peng nga ekstremistët islamikë në Siri. Në rrjetet sociale qarkullon një video në të cilën shfaqen dy vajzat të ulura dhe veshur me ferexhe të zezë, njëra prej të cilave

Lexo më shumë
Brenda janarit, Rama do takohet me Hashim Thaçin

Brenda janarit, Rama do takohet me Hashim Thaçin 5

🕔17:30, 1.Jan 2015

Në fillim të këtij muaji Kryeministri Edi Rama pritet që të takojë në Tiranë zëvendëskryeministrin Hashim Thaçi, njëherësh edhe Ministër i Jashtëm i Kosovës. Thaçi pritet që të takohet dhe me Presidentin Bujar Nishani, Ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati, kreun

Lexo më shumë
Kartolina e Ramës për 2015‐n

Kartolina e Ramës për 2015‐n 17

🕔17:05, 1.Jan 2015

Nje kartoline e vizatuar, sigurisht plot ngjyra, ku bashke me bredhin tradicional dhe diellin jane pjesetaret e familjes kryeministrore. Kjo eshte kartolina qe kreu i qeverise, Edi Rama ka zgjedhur te ndaje me gjithe miqte e ndjekesit e tij ne

Lexo më shumë
Qytetarët që shpenzojnë më shumë dhe për çfarë i prishin

Qytetarët që shpenzojnë më shumë dhe për çfarë i prishin 1 Updated

🕔17:00, 1.Jan 2015

Italianët janë të parët në Evropë për të shpenzuar pasi zhdukin nga portofolët e tyre secili, plot 4 mijë euro në muaj. Për më tepër, konsumatorët më të rregullt të përdorimit të drogës në Evropë janë italianët dhe të parët në përdorimin

Lexo më shumë
Vetëvaret i paraburgosuri në burgun 302 në Tiranë

Vetëvaret i paraburgosuri në burgun 302 në Tiranë 1

🕔16:25, 1.Jan 2015

Një tjetër ngjarje ka tronditur sistemine burgjeve në Shqipëri.Një person i arrestuar për dhunë në familje është vetëvarur në dhomat e paraburgimit në burgun 302, Tiranë. Çlirim Hysaj rreth orës 09:00 është gjetur i varur në qelinë e tij. Gardianët

Lexo më shumë
​Bosnja arreston disa klerikë myslimanë për bashkëpunim me ISIS

​Bosnja arreston disa klerikë myslimanë për bashkëpunim me ISIS 2

🕔16:22, 1.Jan 2015

Një gjykatë në Bosnjë ka arrestuar disa prijës fetar myslimanë. Ata akuzohen se kanë rekrutuar njerëz për grupin ISIS. Muaj më parë në Bosnjë është arrestuar edhe Husein Bosnic, i cili njihet si lider radikal fetar e që ka rekturuar

Lexo më shumë
2015, taksat e tarifat e reja

2015, taksat e tarifat e reja 2

🕔16:15, 1.Jan 2015

Viti i Ri 2015 vjen edhe me taksa dhe tarifa të reja për qytetaret. Nga sot, kanë hyrë në fuqi tarifat aq shumë të debatuara të energjisë elektrike. Çmimi për qytetarët do të jetë 9.5 lekë për kilowat/orë nga 7.7

Lexo më shumë