Shefi i Shtabit të Përgjithshëm uron komandot në Afganistan

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm uron komandot në Afganistan 3

🕔16:00, 1.Jan 2015

Në mesazhet për festat e fundvitit shefi i Shtabit të Përgjithshëm, gjeneralmajor Jeronim Bazo i është drejtuar në mënyrë të vecantë një grupi ushtarakësh – atyre që me përkushtim janë të angazhuar me mision në operacione të NATO, por jo

Lexo më shumë
Nga 1 janari pasaportat dhe kartat e identitetit kushtojnë më shtrenjtë

Nga 1 janari pasaportat dhe kartat e identitetit kushtojnë më shtrenjtë 11

🕔15:08, 1.Jan 2015

Duke nisur nga ky 1 janar, pasaportat dhe kartat e identitetit do të kushtojnë më shtrenjtë. Rritja e çmimit është parashkruar në kontratën që shteti shqiptar ka firmosur me kompaninë ALEAT. Kuponi për pasaportat që deri në 30 dhjetor 2014

Lexo më shumë
Aksidenti, humb jetën 27 vjeçari

Aksidenti, humb jetën 27 vjeçari 0

🕔14:56, 1.Jan 2015

Një 27­vjeçar ka humbur jetën pas një aksidenti me makinë në fshatin Livadhja të Sarandës. Sipas policisë Leonard Pando ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka përfunduar në kanal. Nga hetimet e para të policisë dyshohet se i riu ka

Lexo më shumë
Për herë të parë pas shumë vitesh asnjë incident në festime

Për herë të parë pas shumë vitesh asnjë incident në festime 5

🕔13:58, 1.Jan 2015

Policia kishte marrë të gjitha masat që ndërrimi i viteve të kalonte pa asnjë problem. Në krye të të operacionit të qindrave forcave të policisë ka qënë vetë drejtori i policisë, Artan Didi dhe kyrepolici i Tiranës, Ardian Çipa. Drejrori

Lexo më shumë
Vazhdojnë problemet në disa prej akseve rrugore në vend

Vazhdojnë problemet në disa prej akseve rrugore në vend 0

🕔12:53, 1.Jan 2015

Situata e rrugëve në disa qarqe të vendit vazhdon të mbetet problematike. Kjo, për shkak të ngricave të ndryshme. Ministria e Transportit ka publikuar të dhënat për të gjitha rrugët problematike, si dhe ka dhënë udhëzimet për drejtuesit e mjeteve.

Lexo më shumë
FOTOT: Këtë vit lamë leshtë… Shakatë në rrjetet sociale me mustaqet e Presidentit

FOTOT: Këtë vit lamë leshtë… Shakatë në rrjetet sociale me mustaqet e Presidentit 52

🕔12:27, 1.Jan 2015

Rilind edhe Bujar Nishani! Prej sot në mbrëmje e keni pa mysteqe! Nuk është shaka. Imazh i ri krejt!! – postoi i pari deputeti Erjon Braçe. Por heqja e mustaqeve nga ana e presidentit Bujar Nishani ka befasuar shumë njerëz

Lexo më shumë
Serbia kryeson OSBE-në – Beogradi ndërmjetësues mes Perëndimit e Rusisë?

Serbia kryeson OSBE-në – Beogradi ndërmjetësues mes Perëndimit e Rusisë? 0

🕔12:27, 1.Jan 2015

Modestia nuk është karakteristikë e klasës politike serbe. Kur u bë publik fakti se Serbia në vitin 2015 do të marrë presidencën e radhës në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë, OSBE u pretendua shumë. Ky u quajt një

Lexo më shumë
FOTOT/ Në rrjetet sociale, ironi me mustaqet e presidentit

FOTOT/ Në rrjetet sociale, ironi me mustaqet e presidentit 5

🕔12:27, 1.Jan 2015

Heqja e mustaqeve nga ana e presidentit Bujar Nishani ka befasuar shumë njerëz ditën e djeshme. Pas u shfaq në televizor pa mustaqet e tij karakteristike, në rrjetet sociale ka nisur edhe humori.

Lexo më shumë
Muzikë shqiptare në Koncertin e Vjenës

Muzikë shqiptare në Koncertin e Vjenës 0

🕔12:07, 1.Jan 2015

Një emocion i veëantë është ndjerë nga të gjtihë shqiptarët të cilët kanë preferuar që në këto orë të para të vitit 2015 të ndjekin Koncertin e Vjenës, i cili është më i njohuri në botë.  Ishte “Philharmonic Ensemble Vienna”,

Lexo më shumë
Letonia merr Presidencën e radhës në BE

Letonia merr Presidencën e radhës në BE 0

🕔12:02, 1.Jan 2015

Nga sot Letonia merr nga Italia kryesimin e radhës të Bashkimit Evropian, ndërsa si prioritete të saj kryesore thekson rritjen e konkurrencës dhe punës në pavarësinë energjetike të Bashkimit Evropian. Kryeministrja e Letonisë, Laimdota Straujuma në takimin me kryetarin e

Lexo më shumë