FOTO – Dasara, kujdes gjuhen!

FOTO – Dasara, kujdes gjuhen! 13

🕔11:50, 1.Jan 2015

Ja disa nga fotot që janë shkrepur në mbrëmjen e ndërrimit të viteve prej politikanëve. Një prej tyre është ajo e  Presidentit Bujar Nishani i cili e ka kaluar me familjarët e tij, ndërsa mësohet se zonja e parë ka

Lexo më shumë
Asfiksohet nga qymyri, vdes 20-vjeçari në Roskovec

Asfiksohet nga qymyri, vdes 20-vjeçari në Roskovec 1

🕔11:40, 1.Jan 2015

Një i ri ka humbur jetën për shkak të asfiksisë në orët e para të mëngjesit në Roskovec. Ngjarja ndodhi në fshatin Vilisht të Roskovecit, ndërsa viktimë ka mbetur 20-vjeçari Ervin Panaori. Sipas dëshmive, i riu është asfiksuar nga qymyri

Lexo më shumë
Papa Françesku në Twitter: Shumë njerëz vuajnë

Papa Françesku në Twitter: Shumë njerëz vuajnë 0

🕔11:19, 1.Jan 2015

Ati i Shenjtë, Papa Françesku ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të përshëndetur ndjekësit e tij, duke u kujtuar vuajtjen e miliona njerëzve të pafajshëm. Në një mesazh në Twitter, Papa kërkon paqen e Zotit për të gjithë botën

Lexo më shumë
Kosovë, plumbi qorr plagos 21 vjeçaren në natën e ndërrimit të viteve

Kosovë, plumbi qorr plagos 21 vjeçaren në natën e ndërrimit të viteve 0

🕔11:17, 1.Jan 2015

Një vajzë 21 vjeçe është plagosur nga një plumb qorr në krah, dhe dhjetëra qytetarë kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Klinikën Emergjente në Prishtinë, nga lëndimet e marra nga festimet për Vitin e Ri në Kosovë. Mjekja Nergjivane Halimi, nga

Lexo më shumë
Kinë, 36 të vdekur gjatë festimeve

Kinë, 36 të vdekur gjatë festimeve 0

🕔10:16, 1.Jan 2015

Të paktën 36 persona kanë humbur jetën gjatë një feste për vitin e ri në Shangai, pasi janë shtypur nga turma që vraponte për të marrë disa para të hedhura nga një ndërtesë. Sipas agjencisë zyrtare kineze të lajmeve, Hsinhua,

Lexo më shumë
Foshnja e parë për 2015-n

Foshnja e parë për 2015-n 1

🕔10:11, 1.Jan 2015

Foshnja e parë për viti 2015 i përket gjinisë mashkull dhe ka lindur në maternitetin ‘Koço Glozheni’ në kryeqytet. Mësohet se foshnja ka ardhur në jetë rreth orës 00:01 dhe i përket një familjeje nga qyteti i Tepelenës. Ndërkohë nga

Lexo më shumë