Grisen veshet, mbeten veset!

Grisen veshet, mbeten veset! 0

🕔16:22, 31.Jan 2015 Lexo më shumë
Të lan e të lyen, po radhën ta le në fund

Të lan e të lyen, po radhën ta le në fund 0

🕔16:21, 31.Jan 2015 Lexo më shumë
Si duken bathët e priftit, as mot s’kemi pashkë!

Si duken bathët e priftit, as mot s’kemi pashkë! 0

🕔16:19, 31.Jan 2015 Lexo më shumë
Nderi e ven gjanë, gjaja s’e ven nderin

Nderi e ven gjanë, gjaja s’e ven nderin 0

🕔16:19, 31.Jan 2015 Lexo më shumë
Kush ishin Atintanët?

Kush ishin Atintanët? 0

🕔16:13, 31.Jan 2015

I nderuar lexues! Atintanët ishin një nga fiset e mëdha të Ilirisë së jugut, banorë të Atintanisë. Shtriheshin në krahinat e sotme të Mallakastrës e të Skraparit. Përmenden për herë të parë në burimet historike në shek.V p.e.s. si aleatë

Lexo më shumë
Shiu i nxit kujtime Jozit. Por komentuesit i rendisin të tjera…

Shiu i nxit kujtime Jozit. Por komentuesit i rendisin të tjera… 6

🕔16:10, 31.Jan 2015

Kur nuk je në pushtet, natyrisht që të kap nostalgjia për kohën që ke qenë me pozita të larta, e rrethuar nga vëmendja e njerëzve. Fillon e kujton çastet e veçanta që ke pasur, e sidomos kur bie shi, këto kujtime ngacmohen më shumë.

Lexo më shumë
Sergio Mattarella është presidenti i ri i Italisë

Sergio Mattarella është presidenti i ri i Italisë 2

🕔16:07, 31.Jan 2015

Një brohoritje e fortë e duartrokitje që zgjatën gati katër minuta u dëgjuan në sallën e Parlamentit italian, kur Sergio Mattarella kapërceu kuotën e nevojshme të votave duke u bërë presidenti i 12-të i Republikës Italiane. Deputetët e senatorët, me

Lexo më shumë
Protesta e Vetëvendosjes përball vëllezërit

Protesta e Vetëvendosjes përball vëllezërit 0

🕔15:54, 31.Jan 2015

Ky është Besart Ahmeti, shefi i njësisë speciale të Kosovës, i cili u lëndua gjatë protestës së fundit të organizuar nga lëvizja Vetëvendosje në qendër të Prishtinës. Ndonëse nuk do ta kishte menduar kurrë, përballë tij, në anën tjetër të

Lexo më shumë
Krujë, tritol makinës së një biznesmeni, nuk ka të lënduar

Krujë, tritol makinës së një biznesmeni, nuk ka të lënduar 0

🕔15:53, 31.Jan 2015

Një sasi e konsiderueshme tritoli ka hedhur në erë një makinë në orët e pasdites së sotme në Krujë. Sipas policisë, makina i përket biznesmenti Eduard Çela dhe si pasojë nuk ka persona të lënduar nga shpërthimi, por vetëm dëme

Lexo më shumë
Vdes ish-presidenti gjerman, Von Weizsaecker

Vdes ish-presidenti gjerman, Von Weizsaecker 0

🕔15:48, 31.Jan 2015

Ish-presidenti i Gjermanisë, Richard von Weizsaecker, ka vdekur në moshën 94-vjeçare. Von Weizsaecker, konservator i Unionit Demokristian, ka shërbyer si president nga viti 1984 deri më 1994. Ai po ashtu ka kryesuar ribashkimin e Gjermanisë Lindore dhe Perëndimore në vitin

Lexo më shumë