Hetimet për Fekën, Prokuroria asnjë regjistrim penal deri tani

Hetimet për Fekën, Prokuroria asnjë regjistrim penal deri tani 8

🕔15:43, 31.Jan 2015

Për shkak se shpërthimi i helikopterit me drogë, i pilotuar nga majori Sokol Feka ka ndodhur në Spanjë, autoritetet shqiptare e shohin veten në pamundësi për të hetuar implikimin e ushtarakut në një rrjet ndërkombëtar droge. Ky arsyetim vjen nga

Lexo më shumë
Europa luftë Rusisë

Europa luftë Rusisë

🕔15:13, 31.Jan 2015

Mbledhja e Ministrave të Punëve të Jashtme këtë të enjte në Bruksel, kishte në fokus përshkallëzimin e konfliktit në Ukrainë. Ministrat vendosën shtyrjen e mëtejshme të sanksioneve ndaj personave dhe subjekteve tashmë të listuar, si edhe zgjerimin e listës me

Lexo më shumë
Stuhia në Vlorë, mblidhet Shtabi i Emergjencave. Panariti shkon në Fier

Stuhia në Vlorë, mblidhet Shtabi i Emergjencave. Panariti shkon në Fier 7

🕔15:00, 31.Jan 2015

Reshjet e shumta të shiut të rëna në orët e mbrëmjes së djeshme dhe gjatë natës kanë krijuar probleme të mëdha në rrethin e Vlorës. Reshjet kanë rritur ndjeshëm prurjet në Lumin e Vjosës, që rrezikon të dalë nga shtrati.

Lexo më shumë
Vuçiç flet sërish për dronin, Olsin dhe Edi Ramën

Vuçiç flet sërish për dronin, Olsin dhe Edi Ramën 2

🕔14:45, 31.Jan 2015

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, flet për gazetën austriake Die Presse në lidhje me marrëdhëniet me Shqipërinë dhe çështjen e shumëdebatuar të dronit në stadiumin e Beogradit Para disa muajve, mbi Beograd fluturoi një dron me flamurin e Shqipërisë së

Lexo më shumë
Merkel: S’do t’ia anulojmë borxhin Greqisë

Merkel: S’do t’ia anulojmë borxhin Greqisë 0

🕔14:39, 31.Jan 2015

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë se nuk do të ketë asnjë anulim të borxheve të Greqië, duke shtuar se bankat dhe kreditorët kanë bërë tashmë shkurtime të konsiderueshme. “Ka pasur falje vullnetare të borxhit nga kreditorët privatë. Bankat po

Lexo më shumë
Kreu i OSHEE-­së në Korçë: Plani i investimeve, mbi 2.6 milionë dollarë

Kreu i OSHEE-­së në Korçë: Plani i investimeve, mbi 2.6 milionë dollarë 0

🕔14:32, 31.Jan 2015

Administratori i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, Adrian Çela zhvilloi disa takime me drejtuesit lokalë të Drejtorisë Rajonale OSHEE, Korçë, në kuadër të fushatës në terren, për t’u njohur me problemati kat e sektorit, njohjen me planin e masave

Lexo më shumë
Panariti: Hidrovoret të furnizohen me energji pa ndërprerje

Panariti: Hidrovoret të furnizohen me energji pa ndërprerje 0

🕔14:30, 31.Jan 2015

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rrual dhe Administrimit të Ujrave Edmond Panariti kërkon furnizimin me energji në mënyrë të pandërprerë për hidrovorët me qëllim shmangien e përmbytjeve. Pas situatave të krijuara në Vlorë e Fier për shkak të reshjeve të shumta

Lexo më shumë
Cipras dhe narcisët e së majtës shqiptare

Cipras dhe narcisët e së majtës shqiptare 44

🕔14:14, 31.Jan 2015

EKSKLUZIVE DITA:  Ky bashkëbisedim me Moikomin në ‘DITA’ përqendrohet kryesisht mbi fenomenin Syriza në Greqi dhe ndikimet  në politikat evropiane dhe sidomos në Shqipëri. Moikom Zeqo mendon se vota e 23 qershorit 2013 në Shqipëri ishte një votë plebishitare më

Lexo më shumë
PD ende asnjë vendim për të mbështetur Agron Dukën

PD ende asnjë vendim për të mbështetur Agron Dukën 1

🕔14:01, 31.Jan 2015

Partia Demokratike nuk ka një vendim përfundimtar për të mbështetur Agron Dukën, deputetin republikan, si kandidat për Bashkinë e Durrësit. Duket se emri i Dukës është lakuar nga kreu republikan Fatmir Mediu pa një konsultim paraprak me PD-në e drejtuar

Lexo më shumë
Kosova po tretet, nuk ka më kohë!

Kosova po tretet, nuk ka më kohë! 50

🕔13:28, 31.Jan 2015

EKSKLUZIVE DITA –  Në ditët që pasuan protestën e Prishtinës, në Tiranë nuk u fol për protestën, arsyet e saj, pasojat apo dhe prapaskenat; siç ndodh gjithmonë e më shumë forma po dominon diskurset publike. Albin Kurti, ish lideri i Vetvendosje,

Lexo më shumë