11 PORTRETE / Jeta e tyre edhe pas rënies nga pushteti, ka vijuar e qetë

11 PORTRETE / Jeta e tyre edhe pas rënies nga pushteti, ka vijuar e qetë 46

🕔23:59, 31.Mar 2015

Ndërkohë që mazhoranca po përpiqet të forcojë autoritetin e shtetit, opinioni qytetar është i gatshëm ta mbështesë. Por nuk do zgjasë shumë nëse nuk shihet qartë që ndëshkimi ligjor është njësoj për të gjithë. Ku qëndron stonimi? Tek një ndjesi

Lexo më shumë
Tirana, Bakaj mungon edhe ndaj Flamurtarit

Tirana, Bakaj mungon edhe ndaj Flamurtarit 0

🕔22:30, 31.Mar 2015

Ndeshja e radhës ndaj Flamurtarit vjen në një moment delikat për Tiranën pasi bardheblutë aktualisht nuk kanë në dispozicion disa futbollistë të rëndësishëm për arsye dëmtimi. Edhe ndaj vlonjatëve të Shtunën Tirana do të vuajë mungesën e një prej lojtarëve

Lexo më shumë
Kthehet kampionati, të shtunën zbresin në fushë pretendentët

Kthehet kampionati, të shtunën zbresin në fushë pretendentët 0

🕔22:27, 31.Mar 2015

Kombëtarja mbyll një kapitull të futbollit shqiptar që këtë fundjavë rinis me disa sfida interesante. Përplasjet për kreun do të zhvillohen në distancë me 4 skuadrat e kreut që duhet të mos rrëshqasin në hapa falsë. Kryesuesit – Të shtunën,

Lexo më shumë
“Aktivizimi i Mavrajt ishte zgjedhja e duhur”

“Aktivizimi i Mavrajt ishte zgjedhja e duhur” 0

🕔22:25, 31.Mar 2015

Ndaj Armenisë Curri mund të kishte qenë titullar, por riaftësimi i Mërgim Mavrajt, bëri që Gianni De Biasi t’i besonte mbrojtësit të Këlnit. Një zgjedhje që gjithsesi nuk e zbeh entuziazmin e lojtarit të Tiranës për fitoren, pasi për të

Lexo më shumë
Bien nismat e opozitës për energjinë, taksën e qarkullimit dhe TVSH-në

Bien nismat e opozitës për energjinë, taksën e qarkullimit dhe TVSH-në 0

🕔22:16, 31.Mar 2015

Opozita kërkoi që taksa e qarkullimit të ulet nga 27 në 7 lekë për litër, ndërsa TVSH-ja mbi energjinë nga 20 në 6 për qind, ky i fundit një zotim elektoral i mazhorancës. “Në qoftë se keni forcë ulni taksën

Lexo më shumë
Turqi, vdes prokurori që u mor peng nga terroristët në gjykatë

Turqi, vdes prokurori që u mor peng nga terroristët në gjykatë 9

🕔21:54, 31.Mar 2015

Ka ndërruar jetë prokurori turk i cili u mor peng paraditen e sotme nga dy terroristë të ekstremit të majtë. Prokurori Mehmet Selim Kiraz nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të marra gjatë aksionit policor për lirimin e tij duke

Lexo më shumë
“Rruga e Kombit do edhe 200 mln euro, aq sa akuzohet se vodhi Basha”

“Rruga e Kombit do edhe 200 mln euro, aq sa akuzohet se vodhi Basha” 6

🕔21:20, 31.Mar 2015

Duke folur për dhënien me koncesion të Rrugës së Kombit dhe fondet që nevojiten për përfundimin e kësaj rruge, Zv.ministri i Transportit, Ylli Manjani thekson se projekti i nisur nga qeveria “Berisha”  ka nevojë ende për punime shtesë inxhiniereke.  Në

Lexo më shumë
Kreu i Bashkësisë Islame në Maqedoni quan psikopatë ata që e kanë përgjuar

Kreu i Bashkësisë Islame në Maqedoni quan psikopatë ata që e kanë përgjuar 1

🕔20:25, 31.Mar 2015

Jehona e madhe që ka kapluar skandalin e përgjimeve, sidomos aspekti politik i saj, ka bërë që më së paku, ose fare  të mos diskutohet  për gjendjen shpirtërore të “viktimave”, respektivisht atyre për të cilët u vërtetua se kanë qenë

Lexo më shumë
Kosovari godet stjuardesën se i vonoi sanduiçin, avioni bën ulje emergjente

Kosovari godet stjuardesën se i vonoi sanduiçin, avioni bën ulje emergjente 6

🕔20:07, 31.Mar 2015

Nuk ka përfunduar siç ishte parashikuar fluturimi prej Gjenevës në Prishtinë. Kjo pasi që një prej pasagjerëve kosovarë ka shkaktuar një incident në bordin e aeroplanit, raporton KTV. Sipas dëshmitareve ai e ka goditur një stjuardesë, për shkak se ia

Lexo më shumë
Cameron del kushëriri i Kim

Cameron del kushëriri i Kim 3

🕔19:58, 31.Mar 2015

Kryeministri britanik, David Cameron ka zbuluar se ai është kushëri i të famshmes Kim Kardashian. Cameron ka thënë se ai është kushëri i 13-të me vajzën e njohur amerikane, e martuar aktualisht me reperin Kanye West me të cilin ka

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim