Asadi nxjerr zbuluar Kremlinin: Rusia na ka furnizuar gjatë luftës

Asadi nxjerr zbuluar Kremlinin: Rusia na ka furnizuar gjatë luftës 1

🕔19:48, 31.Mar 2015

Diktatori sirian Bashar Al Assad ka deklaruar se vendi i tij ka firmosur kontratat për armët me Rusinë në mes të konfliktit sirian, pohim që është në kontradiktë me atë që ka deklaruar qeveria ruse, e cila siguron se dërgimi

Lexo më shumë
“Costa Concordia” përdorej nga mafia italiane për të transportuar kokainë

“Costa Concordia” përdorej nga mafia italiane për të transportuar kokainë 2

🕔19:43, 31.Mar 2015

Tre vjet pasi tragjedia e Costa Concordias i mori jetën 32 personave, kompania “Costa Crociere” vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes dhe sipas të përditshmes “La Repubblica”, kroçera u nis në udhëtimin e saj të fundit me një ngarkesë

Lexo më shumë
Ja pse u vetë-infektova me HIV

Ja pse u vetë-infektova me HIV 4

🕔19:35, 31.Mar 2015

Është infektuar në mënyrë të vullnetshme me virusin HIV dhe ka vendosur tua tregojë të gjithëve, madje do të vazhdojë rrugën drejt politikës dhe të arrijë objektivat e tij. Adrian Hyyrylainen – Trett i partisë angleze Liberal Demokratike është kandidati

Lexo më shumë
Jeronim Bazo, vizitë në Kosovë. Pritet dhe nga komandanti i FSK-së

Jeronim Bazo, vizitë në Kosovë. Pritet dhe nga komandanti i FSK-së 0

🕔19:24, 31.Mar 2015

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Gjeneral Major Jeronim Bazo ka qëndruar në Prishtinë gjatë së martës, ku ka vizituar oficerët e stafit shqiptar në shtabin e KFOR-it. Gjatë qëndrimit në misionin e NATO-s në Kosovë,

Lexo më shumë
Avokatja e Frrokut në Belgjikë: U arrestua në 2004, por u lirua pa asnjë kusht

Avokatja e Frrokut në Belgjikë: U arrestua në 2004, por u lirua pa asnjë kusht 8

🕔19:22, 31.Mar 2015

Në një intervistë telefonike për TCH, avokatja mbrojtëse e Mark Frrokut në Belgjikë, Carine Couquelet, hedh dritë mbi ngjarjen e ndodhur në vitin 1999 në Bruksel, për të cilën akuzohet deputeti Frroku, si dhe mbi provat që disponon prokuroria belge

Lexo më shumë
Zbardhet vjedhja me armë në Tepelenë

Zbardhet vjedhja me armë në Tepelenë 0

🕔19:21, 31.Mar 2015

Policia e Qarkut të Gjirokastrës ka zbardhur vjedhjen me armë të ndodhur në Tepelenë. Përmes një komunikate për mediat, Policia bën të ditur se  u bë e mundur zbardhja e ngjarjes , ku u  identifikuan  dhe u shpallën në kërkim

Lexo më shumë
Përleshje masive mes të burgosurve shqiptarë dhe atyre tunizianë në Itali

Përleshje masive mes të burgosurve shqiptarë dhe atyre tunizianë në Itali 3

🕔18:47, 31.Mar 2015

Shqiptarë dhe tunizianë janë bërë pjesë e një përleshjeje masive në burgun e Canton Mombello, në Brescia të Italisë. Ngjarja ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku mes të burgosurve ka pasur një përleshje fizike masive. Në

Lexo më shumë
De Biazi: Ju tregoj bisedën që bëra me lojtarët në pushim të ndeshjes

De Biazi: Ju tregoj bisedën që bëra me lojtarët në pushim të ndeshjes 5

🕔18:38, 31.Mar 2015

Në zërin e tij duket qartë lodhja e një mbrëmje të gjatë dhe me shumë rrahje zemre për një sukses që ka ngritur në këmbë shumë shqiptarë në mbarë botën dhe jo vetëm në Shqipëri dhe në “Elbasan Arena”. E

Lexo më shumë
Haxhinasto inauguron linjën direkte të fluturimit Tiranë – Paris

Haxhinasto inauguron linjën direkte të fluturimit Tiranë – Paris 14

🕔18:27, 31.Mar 2015

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto mori pjesë sot në ceremoninë e inagurimit të fluturimit direkt Tiranë – Paris. Në hapjen e fjalës së tij Ministri Haxhinasto e vlerësoi hapjen e kësaj linje, si zhvillim të rëndësishëm në industrinë

Lexo më shumë
Video e rrallë: Tito tregon sekretin më të madh të jetës së tij private

Video e rrallë: Tito tregon sekretin më të madh të jetës së tij private 7

🕔18:14, 31.Mar 2015

Një videoxhirim që daton nga 6 maji i vitit 1975 është mbajtur sekret një kohë të gjatë. Në video ish presidenti i ish Jugosllavisë komuniste, Josip Broz Tito flet për shëndetin e tij të rrënuar. Asokohe ishte i sëmurë dhe

Lexo më shumë