Argita Malltezi boton librin e ri

Argita Malltezi boton librin e ri 14

🕔12:42, 1.Mar 2015

Një tjetër pjesëtar i familjes “Berisha” ka botuar një libër. Argita Malltezi, vajza e ish-kryeministrit Berisha ka botuar një libër në fushën e së drejtës. Ljami bëhet i ditur nga vetë Jamarbër Malltezi, i cili shkruan: “Nga ceremonia e botimit

Lexo më shumë
Çmimi i madh shkon në Durrës, fituesi merr 1,948,275 lekë

Çmimi i madh shkon në Durrës, fituesi merr 1,948,275 lekë 0

🕔12:41, 1.Mar 2015

Me mijëra fitues nga rrethe të ndryshme të vendit janë bërë pjesë e lojës më popullore të fatit në vend, duke rrëmbyer çmimet dhe dhuratat e fshehura në zarfe, si dhe çmimet e shortit të goglave. Shorti i goglave ka

Lexo më shumë
PD, Paloka: Kjo është policia e Ramës kundër qytetarëve

PD, Paloka: Kjo është policia e Ramës kundër qytetarëve 1

🕔12:29, 1.Mar 2015

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka, deklaroi të dielën se “kryeministri Rama nuk di mënyrë tjetër komunikimi me qytetarët e tij përveç burgut dhe dhunës”. “Qytetarët shqiptarë po dhunohen çdo ditë. 38 mijë qytetarë ndodhen sot në birucë

Lexo më shumë
Emrat e PS dhe PD për qarkun e Fierit. Deputetët që  mund të lënë mandatet

Emrat e PS dhe PD për qarkun e Fierit. Deputetët që mund të lënë mandatet 4

🕔12:21, 1.Mar 2015

Fronin në Bashkinë e Fierit e synojnë një pjesë e mirë e deputetëve të së majtës dhe të djathtës shqiptare. Reduktimi i numrit të njësive vendore dhe krijimi i bashkie të mëdha do të detyrojë partitë politike të hedhin në

Lexo më shumë
Talenti shqiptar Rey Manaj vishet bardhezi?

Talenti shqiptar Rey Manaj vishet bardhezi? 0

🕔12:20, 1.Mar 2015

Rey Manaj, sulmuesi shqiptar i talentuar qe luan me Kremonezen ne kategorine e trete italiane eshte nje hap larg firmes me Juventusin dhe brenda marsit mund te mbyllet akordi per me pak se 1 mln euro. Lajmi eshte bere i

Lexo më shumë
Kisha e Butkës, ndoshta faltorja më e çuditshme në planet: Në të njëjtin altar, Krisht e Muhamet!

Kisha e Butkës, ndoshta faltorja më e çuditshme në planet: Në të njëjtin altar, Krisht e Muhamet! 25

🕔12:00, 1.Mar 2015

Ndaç besojeni, ndaç mos e besoni, por kujdestar i kishës së Shën Thanasit në fshatin Butkë të Kolonjës, që duhet të ishte i krishter, është mysliman(!), 83-vjeç, dhe quhet Gazi Hasanas!… Si një gazetar i vjetër dhe profesionist, për të

Lexo më shumë
Pas vrasjes në Rusi, Berisha shqetësohet për jetën e Bashës: Luli i kërcënuar nga bandat qeveritare

Pas vrasjes në Rusi, Berisha shqetësohet për jetën e Bashës: Luli i kërcënuar nga bandat qeveritare 22

🕔11:54, 1.Mar 2015

Pas vrasjes së liderit opozitar në Rusi Boris Nemtsov, Berisha parasheh rreziqe edhe për Lulzimi Bashën. “Në Rusi vritet lideri i opozitës Nemtsov, në Shqipëri kërcënohet me jetë lideri i opozitës nga banda e qeverisë. Të dashur miq, në Moskë,

Lexo më shumë
U ndërpritet energjia 3.949 debitorëve. Policia arreston 25 persona

U ndërpritet energjia 3.949 debitorëve. Policia arreston 25 persona 0

🕔11:43, 1.Mar 2015

Policia e Shtetit në bashkëpunim me OSHEE-­së vijon punën në terren në të gjithë vendin për evidentimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve të vjedhjes së energjisë elektrike, si dhe për ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme të energjisë elektrike .

Lexo më shumë
Momenti i vrasjes së politikanit të opozitës ruse (VIDEO)

Momenti i vrasjes së politikanit të opozitës ruse (VIDEO) 1

🕔11:41, 1.Mar 2015

Vrajsa e Boris Nemtsov, një prej politikanëve kryesorë të opozitës Ruse është filmuar nga disa kamera sigurie. Pamjet e njërës prej tyre janë publikuar në disa media. Në të vërtetë kamera është shumë larg vendit të ngjarjes. Megjithatë vrasësi dallohet

Lexo më shumë
Arrestohet “La Tuta”, lordi i drogës dhe kreu i Kalorësve Templarë

Arrestohet “La Tuta”, lordi i drogës dhe kreu i Kalorësve Templarë 0

🕔10:57, 1.Mar 2015

Policia meksikane ka kapur bosin më të kërkuar të drogës në vend, Servando “La Tuta” Gomez. Lideri i kartelit të drogës Kalorësit Templarë u arrestua në Morelia në shtetin Michoacan. Dikur një mësues i thjeshtë, Gomez u bë një nga

Lexo më shumë