Amerikanët sjellin flotën ushtarake në Shqipëri

Amerikanët sjellin flotën ushtarake në Shqipëri 6

🕔18:06, 31.Mar 2015

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara Donald Lu dhe Ministrja shqiptare e Mbrojtjes Mimi Kodheli vizituan sot anijen USS Forrest Sherman të ankoruar në Vlorë. Anija është pjesë e Flotës së Gjashtë të Marinës së Shteteve të Bashkuara, e cila ka

Lexo më shumë
Lames i hanë duart për Tiranën? Rama: Edhe ne prandaj nuk po e vemë se i hanë duart

Lames i hanë duart për Tiranën? Rama: Edhe ne prandaj nuk po e vemë se i hanë duart 9

🕔18:00, 31.Mar 2015

Gjatë ndalesës në Lezhë ku u shpërndanë certifikatë legalizimi, një qytetar i kërkoi “një nder” kryeministrit lidhur me dëshirën e bërë publike nga Kreu i ALUIZNI-t se nuk do ta refuzonte një kandidim të mundshëm të tij për bashkinë e

Lexo më shumë
Si mund ta aneksojë Rusia Arktikun

Si mund ta aneksojë Rusia Arktikun 1

🕔17:59, 31.Mar 2015

Tensionet janë rritur disi në Arktik, pas lajmit se rusët do të fillojnë një stërvitje të madhe ushtarake në rajon. Pothuajse 40 mijë ushtarakë, 41 luftanije dhe 15 nëndetëse, do të marrin pjesë në stërvitje, për t’i patur ato të

Lexo më shumë
Përgjimet, Ceka bleu votat e emigrantëve për kryebashkiakun e Ischias

Përgjimet, Ceka bleu votat e emigrantëve për kryebashkiakun e Ischias 12

🕔17:50, 31.Mar 2015

Ambasadori i Shqipërisë në Itali Neritan Ceka, dyshohet se është përfshirë në një aferë kurruptive, ku pas disa përgjimeve, rezulton se ka ndikuar për të blerë votat e arbëreshëve dhe shqiptarëve që banojnë atje për llogari të bashkisë së Ischias,

Lexo më shumë
Aksident me makinë, humb jetën shefi i rendit të Delvinës

Aksident me makinë, humb jetën shefi i rendit të Delvinës 0

🕔17:42, 31.Mar 2015

Shefi i rendit të Delvinës, Përparim Bizhga ka humbur jetën në një aksident automobilistik. Ngjarja ndodhi në Fier, ku si pasojë e daljes nga rruga të mjetit tip “Benz”, me targë “AA 437 EO”, efektivi ka gjetur vdekjen. Aksidenti tragjik

Lexo më shumë
Qeveria 11.6 mln lekë për Kalanë e Gjirokastrës

Qeveria 11.6 mln lekë për Kalanë e Gjirokastrës 0

🕔17:12, 31.Mar 2015

Qeveria shpall zyrtarisht konkursin për restaurimin e Kalasë së Gjirokastrës “Dita” mëson se Ministria e Kulturës  ka vendosur që për restaurimin e Kalasë së Gjirokastrës,  të vërë në dispozicion një fond limit prej 11.666.666  lekë (pa TVSH). Ministria e Kulturës

Lexo më shumë
Kush ia vendosi emrin “Leonard Frroku” (vëllai i Mark Frrokut) rrugës në Njësinë 6?

Kush ia vendosi emrin “Leonard Frroku” (vëllai i Mark Frrokut) rrugës në Njësinë 6? 8

🕔17:06, 31.Mar 2015

Edhe pse në media e ka sulmuar, duket se Lulzim Basha ka pasur marrëdhënie krejt të tjera me deputetin Mark Frroku. Ka qenë pikërisht Bashkia e Tiranës ajo që ka lejuar ndryshimin e emërtimit të rrugës në “Leonard Frroku”. Ndryshimi

Lexo më shumë
Kreu vrasje 3 vjet më parë në Fier, ekstradohet nga Greqia

Kreu vrasje 3 vjet më parë në Fier, ekstradohet nga Greqia 0

🕔16:52, 31.Mar 2015

Një 51-vjeçar është ekstraduar nga Greqia. Mësohet se Shpëtim Bishani ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Fierit kishte vendosur masën “arrest me burg” për shkak të akuzës për “vrasje në rrethana cilësuese” për një ngjarje të ndodhur në

Lexo më shumë
Deklarata e zv/ministrit Koçi, shpërthen babai i Behramit

Deklarata e zv/ministrit Koçi, shpërthen babai i Behramit 8

🕔16:49, 31.Mar 2015

Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik në Kosovë, Gani Koçi, sulmon futbollistin Valon Behrami pas deklaratave të këtij të fundit se nuk është kosovar i Zvicrës, por zviceran. “Po, ke të drejtë Valon Behrami, se axhë e ke Avdi Behramin një ish

Lexo më shumë
Pagesa me këste e energjisë elektrike, skadon afati i skemës lehtësuese të qeverisë

Pagesa me këste e energjisë elektrike, skadon afati i skemës lehtësuese të qeverisë 0

🕔16:44, 31.Mar 2015

Duke filluar nga dita e mërkurë të gjithë debitorët e energjisë elektrike do të duhet të paguajnë të plotë detyrimet e prapambetura bashkë me kamatvonesën ose në të kundërt do t’i ndërpritet energjia. Kjo për shkak se ditën e fundit

Lexo më shumë