Si hienë të shkoftë jeta

Si hienë të shkoftë jeta 0

🕔15:51, 31.Mar 2015

Dërguar me sms në numrin e redaksisë   Dhe në ditët plot me diell, e në netët hënë plot, ti si korbi vetëm nxin e si krokodil nxjerr lot.   Pa kur vranët është në qiell e kur nata nxin

Lexo më shumë
Luli dhe kaikja e plakut

Luli dhe kaikja e plakut 0

🕔15:50, 31.Mar 2015

Dërguar me sms në numrin e redaksisë Ky Luli qenka më injorant se sa duket. Më vjen keq ta shpreh se është shqiptar si unë por nuk po arrij të kuptoj mentalitetin e tij. Çohet burri i botës e pa ju

Lexo më shumë
Protesta për rrumpallë

Protesta për rrumpallë 0

🕔15:49, 31.Mar 2015

Letër e nënshkruar, Spiro Çorri   Të nderuarës Dita! Protestat e opozitës janë lëvizje në me urdhra, presione dhe kërbaçe. Këtë punë bën Luli me punonjësit e Bashkisë. Dua të pyes, me protesta të tilla, a mund të mbyllen kaminat

Lexo më shumë
Mrrizi i shejtanave

Mrrizi i shejtanave 0

🕔15:48, 31.Mar 2015

Letër e nënshkruar, Prengë Pjetri, Lezhë Evolucioni që po zien brenda kokave të nxehta të lidershqupsave po çfaq çdo ditë trishtimin e humbjes së merituar të 21 qershorit. Sekretari i komitetit të SHQUPIT, mr. Lulushi po hidhet sa në një

Lexo më shumë
Çfarë s’më pëlqeu tek çunat e kombëtares

Çfarë s’më pëlqeu tek çunat e kombëtares 1

🕔15:48, 31.Mar 2015

Letër e nënshkruar, Latif Mana Po e them qysh në fillim mendimin tim. Ajo çfarë bënë disa futbollistë të kombëtares shqiptare që u falën në xhami para ndeshjes, bie ndesh me kodin moral të etikës së shoqërisë dhe të shtetit

Lexo më shumë
Ujë të zi biznesit të vogël

Ujë të zi biznesit të vogël 1

🕔15:43, 31.Mar 2015

Ndërkohë që zoti Kryeministër bën propagandë për interesin që kanë biznesmenët italianë të investojnë në Shqipëri, organet tatimore shqiptare bëjnë të kundërtën. Por me një ndryshim, ato nuk propagandojnë, veprojnë. Në atë farë forme që biznesit, e veçanërisht atij të

Lexo më shumë
Basha: Minë në themelet e Policisë dhe shtetit

Basha: Minë në themelet e Policisë dhe shtetit 0

🕔15:42, 31.Mar 2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në Facebook deklaron se ngjarja e fundit për çështjen ‘Frroku’, që çoi në arrestimin e dy zyrtarëve të Interpol në Shqipëri dhe dorëheqjen e drejtorit, Artan Didi, është një minë në

Lexo më shumë
Rama-Veliaj në Lezhë për fondin e nxitjes së punësimit: Në 2015, përfitojnë 7 mijë punëkërkues të papunë

Rama-Veliaj në Lezhë për fondin e nxitjes së punësimit: Në 2015, përfitojnë 7 mijë punëkërkues të papunë 0

🕔15:29, 31.Mar 2015

Kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Mirëqënies Sociale Erion Veliaj ishin sot në qytetin e Lezhës ku vizituan një nga kompanitë e te peshkut, dhe që ka përfituar nga fondi i nxitjes së punësimit. Kompania Albafish ka 85 punonjës dhe

Lexo më shumë
Shpëtim Gjika shpallet i pafajshëm nga Gjykata e Apelit

Shpëtim Gjika shpallet i pafajshëm nga Gjykata e Apelit 2

🕔14:32, 31.Mar 2015

Kryebashkiaku i Vlorës, Shpëtim Gjika, është shpallur i pafajshëm edhe nga Gjykata e Apelit, për lejet e dhëna për ndërtimin e dy pallateve. Apeli ka lënë kështu në fuqi vendimin e dhënë nga Gjykata e Tiranës. Apeli ka shpallur të

Lexo më shumë
Merret peng Prokurori brenda në zyrë

Merret peng Prokurori brenda në zyrë 2

🕔14:20, 31.Mar 2015

Mehmet Selim Kiraz, prokurori që po heton mbi çështjen e vrasjes së 14 vjeçarit Berkin Elkaz, mbetur i vrarë pas demonstratave në Gezi Park, është marrë peng sot në mëngjes nga grupi anarkist i majtë Dhkp-C, sipas gazetës Hurriyet. Pengmarrja

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?