ASHE prezanton kandidatët për këshilltarë bashkie në Selenicë

ASHE prezanton kandidatët për këshilltarë bashkie në Selenicë 0

🕔21:42, 31.May 2015

Kryeministri Edi Rama, prezantoi të dielën kandidatët për këshilltarë në Selenicë, ku sipas tij, kandidati i ASHE-së do të bëjë në 4 vite për Selenicën atë që nuk është bërë në 25 vite. “Në 18 muaj kemi dhënë provën se

Lexo më shumë
Basha tërheq kandidatin për bashkinë e Këlcyrës në mes të fushatës

Basha tërheq kandidatin për bashkinë e Këlcyrës në mes të fushatës 12

🕔21:35, 31.May 2015

Në kulmin e fushatës demokratët kanë tërhequr kandidatin e tyre për Këlcyrën pasi ka rezultuar i dënuar në Itali për prostitucion. Burime nga selia blu bëjnë me dije se Basha ka pasur një bisedë të vështirë telefonike dy ditë më

Lexo më shumë
VIDEO/ Braçe: Shefi i qarkullimit në Lushnje, rrugaç. Kam 6 muaj që kërkoj shkarkimin e tij

VIDEO/ Braçe: Shefi i qarkullimit në Lushnje, rrugaç. Kam 6 muaj që kërkoj shkarkimin e tij 17

🕔19:17, 31.May 2015

Në ueb është duke qarkulluar një video, nga një takim që deputeti socialist ka zhvilluar me disa banorë në Lushnje. Ata i ankohen për shefin e qarkullimit të Lushnjës. Braçe dëgjohet të thotë në video se nuk mund të merret

Lexo më shumë
Evoluimi i bikinit në 120 vitet e fundit

Evoluimi i bikinit në 120 vitet e fundit 0

🕔18:19, 31.May 2015

Gjatë 120 viteve të fundit, rrobat e banjës kanë evoluuar duke pasqyruar në mënyrë besnike çdo dekadë. Me rritjen e lirive sociale, bikinit sa vijnë e zvogëlohen ashtu siç dhe mund të shihet në video.

Lexo më shumë
Të zgjedhësh mes vdekjes dhe … vdekjes

Të zgjedhësh mes vdekjes dhe … vdekjes 0

🕔18:01, 31.May 2015

Një adoleshente 17 vjeçare që i përket minoritetit fetar jazidi është shitur në ankand pasi luftëtarët e Shtetit Islamik pushtuan qytetin irakian të Siniarit, informon “The Independent”. Gazeta britanike citon një punonjës humanitar që pohon se ka ndihmuar viktimën kur

Lexo më shumë
FAKSIMILET / Gjithë historitë e klinikës pa leje të doktor Halimit

FAKSIMILET / Gjithë historitë e klinikës pa leje të doktor Halimit 23

🕔17:25, 31.May 2015

Dy ditët e fundit janë këmbyer replika në distancë për klinikën e dr.Halim Kosovës. Kandidati i  Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës e ka mohuar, por nga dokumentacioni rezulton se ai është një prej ndërtuesve pa leje të kryeqytetit. Klinika

Lexo më shumë
Sandër Simoni: Së shpejti në bankën e të akuzuarve zyrtarë të lartë

Sandër Simoni: Së shpejti në bankën e të akuzuarve zyrtarë të lartë 8

🕔16:07, 31.May 2015

Funksionarë të lartë shtetërorë dhe të zgjedhur vendorë , si zv/ministra, prefekte  e kryetare bashkish, pritet të ulen në bankën e të akuzuarit në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Ne nje interviste per Ora News , Simoni deklaron se numeri i

Lexo më shumë
Berisha sulmon edhe…Kryqin e Kuq: E ka blerë LSI

Berisha sulmon edhe…Kryqin e Kuq: E ka blerë LSI 9

🕔15:36, 31.May 2015

Sali Berisha nuk ndalet në sulmet e tij. Këtë radhë ai ka akuzuar organizatën e njohur ndërkombëtare, Kryqi i Kuq. Sipas Berishës, Kryqi i Kyq është blerë nga LSI. “Ia arritëm ditës që një parti shqiptare (LSI) të blejë Kryqin

Lexo më shumë
Erion Veliaj: Do të zgjidhim problemet që la pas Basha (INTERVISTE)

Erion Veliaj: Do të zgjidhim problemet që la pas Basha (INTERVISTE) 15

🕔14:55, 31.May 2015

Kandidati i të majtës thotë se do të përqendrohet në zgjidhjen e 3 mijë problemeve sakaq të identifikuara nëpër rrugët e qytetit si dhe do të çlirojë trotuaret nga uzurpatorët. Cili mendoni se është problemi më i madh i bashkisë

Lexo më shumë
Seria e vrasjeve nga Holanda te Zogu I, zbardhet dosja e Ilir Sulkut

Seria e vrasjeve nga Holanda te Zogu I, zbardhet dosja e Ilir Sulkut 3

🕔14:15, 31.May 2015

Masakra e 27 Majit në Tiranë ku mbetën të vdekur Besnik Sulku, Mentor Lufi dhe Gerti Goxhaj e ka zanafillën e saj në qytetin e Roterdamit në Holandë aty ku prej vitesh shqiptarët përplasen mes tyre për kontrollit e territorit

Lexo më shumë