VIDEO / Interi kalon pengesën Roma dhe niset drejt titullit

VIDEO / Interi kalon pengesën Roma dhe niset drejt titullit 1

🕔22:54, 31.Oct 2015

Përballja “e zjarrtë” mes Interit dhe Romës cilësohej si një sfidë me “aromë” titulli ndaj dhe në fund, triumfues dalin zikaltrit që për pak kohë do të mbajnë “spaletat” e kampionit. Ndeshje e ekuilibruar, me ritëm, emocione, raste të pafund

Lexo më shumë
Kohë të vështira, por e qeshura nuk u mungon (FOTOT)

Kohë të vështira, por e qeshura nuk u mungon (FOTOT) 3

🕔22:15, 31.Oct 2015

Edhe pse janë kohë të vështira për ekonominë,  kryeministri dhe ministrat përgjegjës për financat shqiptare  duken optimistë. Kryeministri Rama dhe dy ministrat përgjegjës për ekonominë dhe financat, Arben Ahmetaj dhe Shkëlqim Cani janë shfaqur shumë të qeshur gjatë analizës së

Lexo më shumë
Lufta kundër informalitetit, arrestohen dy shtetas dhe tre shpallen në kërkim

Lufta kundër informalitetit, arrestohen dy shtetas dhe tre shpallen në kërkim 0

🕔22:05, 31.Oct 2015

Policia e Tiranës ka arrestuar dy shtetas të cilët akuzohen për “Fshehje të ardhurash”, “Mospagim taksash dhe tatimesh” si dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose i veprimtarisë kriminale”. Sipas njoftimit të Policisë, mësohet se shtetasit e arrestuar janë Aurel Preni, 

Lexo më shumë
Çmimi i Meksikës, Rosberg fiton në provat zyrtare

Çmimi i Meksikës, Rosberg fiton në provat zyrtare 0

🕔21:49, 31.Oct 2015

Nico Rosberg ka arritur të lërë pas shokun e skuadrës Lewis Hamilton, duke dalë i pari në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Meksikës. Piloti gjerman i Mercedes ka arritur kohën më të mirë me 1 minutë, 19 sekonda

Lexo më shumë
Më mirë të jesh fëmija më i vogël apo më i madh?

Më mirë të jesh fëmija më i vogël apo më i madh? 0

🕔21:48, 31.Oct 2015

Fëmija i madh është më i përgjegjshëm, më i vogli antikomformist dhe rebel dhe ata të mesit (nëse ka) më të qetë. Mënyra se si rendi i kohës së ardhjes në jetë ndikon në personalitet është një argument që i

Lexo më shumë
FOTOT / Drejtoresha merr instruksione përpara takimit me kryeministrin

FOTOT / Drejtoresha merr instruksione përpara takimit me kryeministrin 3

🕔21:38, 31.Oct 2015

Gjatë konferencës së informalitetit të organizuar sot në Tiranë, ku merrnin pjesë figurat kryesore të ekonomisë dhe financave, si dhe kryeministri Edi Rama, ishte e pranishme edhe drejtoresha e përgjithshme e Tatimeve, Briseida Shehaj, e cila nuk ka mundur t’i

Lexo më shumë
Aksidenti me 224 viktima, ‘Air France’ dhe ‘Lufthansa’ shmangin fluturimet mbi Sinai

Aksidenti me 224 viktima, ‘Air France’ dhe ‘Lufthansa’ shmangin fluturimet mbi Sinai 3

🕔21:16, 31.Oct 2015

Dy nga linjat më të mëdha ajrore në Europë kanë vendosur të shmangin fluturimet mbi Gadishullin Sinai të Egjiptit, derisa të qartësohet se çfarë ka shkaktuar rrëzimin e avionit rus të pasagjerëve, të shtunën në këtë zonë. ‘Lufthansa’ e Gjermanisë

Lexo më shumë
Berisha akuza Tahirit dhe zbulon emrin e trafikantit që ka folur ministri

Berisha akuza Tahirit dhe zbulon emrin e trafikantit që ka folur ministri 7

🕔20:41, 31.Oct 2015

Sali Berisha ka lëshuar akuza të rënda ndaj ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri. Tahiri, puna e të cilit është vlerësuar shpesh nga ndërkombëtarët, është ministri socialist më i sulmuar nga Berisha. Kësaj here, nga profili i tij në Facebook, pa

Lexo më shumë
Kryeministri merr pjesë nё çeljen e Sallonit dedikuar artistёve bashkëkohorë

Kryeministri merr pjesë nё çeljen e Sallonit dedikuar artistёve bashkëkohorë 1

🕔20:40, 31.Oct 2015

Njё Sallon dedikuar artistёve tё rinj bashkëkohorë shqiptarë u hap sot nё mbrёmje nё galerinё e ekspozitave tё Muzeut Historik Kombёtar nё Tiranё. Njё prej vizitorёve tё parё ishte edhe Kryeministri Edi Rama, i cili ishte i pranishёm nё çeljen

Lexo më shumë
Skënderbeu rrëzon Flamurtarin dhe merr flamurin e kampionatit

Skënderbeu rrëzon Flamurtarin dhe merr flamurin e kampionatit 0

🕔20:30, 31.Oct 2015

Skënderbeu i bashkangjitet Partizanit në krye falë sulmuesve të saj me Salihin e Olayinkën që shënuan në suksesin 2-0 ndaj Flamurtarit në takimin e fundit të fazës së parë. Ekipi i Josës triumfoi jo pa probleme në një ndeshje që

Lexo më shumë