Arinj Panda dhe breshëri nderi

Arinj Panda dhe breshëri nderi 0

🕔20:24, 31.Oct 2015

Pas vizitës së presidentit kinez Xi Jinping në Britaninë e Madhe, Pekini po bën gjithçka për të kundërshtuar përshtypjen se Gjermania po bëhet më pak e rëndësishme për Kinën. Edhe moti bashkëpunoi dhe vlerat e smogut ishin të kufizuara dhe

Lexo më shumë
Si të shtysh kohën në autobusin e Unazës

Si të shtysh kohën në autobusin e Unazës 0

🕔19:53, 31.Oct 2015

Zotëria në foto është kapur mat duke vëzhguar vajza. Vetëm se një gjë të tillë nuk e ka bërë me gazetë me vrimë nga Liqeni, por në autobusin e unazës. Sidoqoftë edhe kjo ngjarje me një gazëtë ka ndodhur, raporton

Lexo më shumë
Rexhep Qosja mesazh politikës: Kur i urituri për pushtet e merr pushtetin, atëherë orekset tërbohen edhe më shumë

Rexhep Qosja mesazh politikës: Kur i urituri për pushtet e merr pushtetin, atëherë orekset tërbohen edhe më shumë 10

🕔19:14, 31.Oct 2015

Në një kohë që Kosova po përballet me një konflikt të ashpër politik, akademiku Rexhep Qosja ka zgjedhur një fragment nga romani i tij, “Një dashuri dhe shtatë faje” për të dhënë një mesazh për politikanët. “Kur i urituri për

Lexo më shumë
AKSIONI / Vodhën fondin e rimbursimit të ilaçeve, 13 të arrestuar në Tiranë

AKSIONI / Vodhën fondin e rimbursimit të ilaçeve, 13 të arrestuar në Tiranë 13

🕔19:04, 31.Oct 2015

Skandali me rimbursimin e ilaçeve çon në pranga edhe 13 persona të tjerë, mes të cilëve pronari i një depoje farmaceutike, 3 punonjësit e tij, 6 pronarë dhe teknikë farmacish në Tiranë, si dhe 2 zyrtarë të Fondit të Rimbursimeve

Lexo më shumë
Siria e cilëson dërgimin e trupave amerikane akt agresioni

Siria e cilëson dërgimin e trupave amerikane akt agresioni 1

🕔18:50, 31.Oct 2015

Vendimi i Shteteve të Bashkuara për të dërguar trupa speciale në Siri është një akt agresioni sepse nuk është marrë në bashkëpunim me qeverinë siriane. Është ky qëndrimi i deputetit sirian Sharif Shehadeh, sipas të cilit trupat amerikane nuk do

Lexo më shumë
Nikolla: Çdo diplomë që njihet në Shqipëri, do të njihet edhe në Kosovë

Nikolla: Çdo diplomë që njihet në Shqipëri, do të njihet edhe në Kosovë 9

🕔18:36, 31.Oct 2015

Mbi 1 mijë studentëve nga Kosova të cilët janë diplomuar në universitetet private shqiptare nuk iu njihen diplomat. Problemi ka kohë që zvarritet dhe ministritë e të dyja vendeve ende nuk kanë gjetur një zgjidhje për këtë situatë. E pyetur

Lexo më shumë
RAPORTI /Avokatja e Shtetit: Ja si CEZ ngriti skemën e mashtrimit me mbifaturimin e klientëve të rregullt

RAPORTI /Avokatja e Shtetit: Ja si CEZ ngriti skemën e mashtrimit me mbifaturimin e klientëve të rregullt 4

🕔18:24, 31.Oct 2015

CEZ i transferonte paratë e saj jashtë shtetit nëpërmjet  një shoqërie të tretë të quajtur MERCL Consulting, e cila kishte për detyrë mbledhjen e detyrimeve të papaguara nga konsumatorët tariforë dhe jo tariforë. Sipas raportit të përgatitur nga Avokatja e

Lexo më shumë
VIDEO/ “Kaubojsi” i Lezhës: Nardit s’ia kaloj dot, ai është i pazëvendësueshëm

VIDEO/ “Kaubojsi” i Lezhës: Nardit s’ia kaloj dot, ai është i pazëvendësueshëm 8

🕔18:18, 31.Oct 2015

Eduart Ndocaj vazhdon të tërheqë vëmendjen e mediave. Ai ka dhënë një tjetër intervistë, këtë radhë për Turjan Hyskën në emisionin “Oktapod”. Pjesë nga intervista: Këtë punën e kapeles, e ke menduat të hapësh dyqan, ta kthesh në trend? S’do

Lexo më shumë
Përfundon fushata zgjedhore në Turqi

Përfundon fushata zgjedhore në Turqi 1

🕔18:14, 31.Oct 2015

Fushata zgjedhore përfundoi sot në Turqi një ditë para zgjedhjeve legjislative që nuk duhet t’i mundësojnë regjimit më të kontestuar islamo-konservator të rimarrë drejtimin pa ndërprerje në krye të një vendi të prekur nga dhuna dhe tensionet. Kryeministri në ikje,

Lexo më shumë
Veliaj rikthen bonusin 5000 lekë për çdo lindje

Veliaj rikthen bonusin 5000 lekë për çdo lindje 3

🕔18:10, 31.Oct 2015

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj do të rikthejë traditën e ish-kryebashkiakut Edi Rama për t’i uruar mirëseardhjen vogëlushëve dhe për të ndihmuar sadopak nënat e reja duke iu dhënë 5 mijë lekë për çdo lindje. Kjo shumë nuk

Lexo më shumë