Obama takon “Papën” në festën e Halloweenit

Obama takon “Papën” në festën e Halloweenit 0

🕔18:05, 31.Oct 2015

Me qindra fëmijë të veshur me kostume të frikshme kanë pushtuar oborrin e Shtëpisë së Bardhë për të kremtuar “Natën e Shtrigave” bashkë me presidentin Barack Obama dhe Zonjën e Parë, Michelle Obama. Presidenti, sipas asaj që kanë raportuar mediat,

Lexo më shumë
Tregtia e paligjshme e armëve kërcënon sigurinë në Ballkan

Tregtia e paligjshme e armëve kërcënon sigurinë në Ballkan 2

🕔17:57, 31.Oct 2015

Shtetet e Ballkanit Perëndimor eksportuan armë dhe pajisje ushtarake me vlerë rreth 1.6 miliard dollarë nga viti 2007 deri në 2013, ndaj kontrolli i eksportit të armëve është thelbësor për ruajtjen e paqes në rajon dhe stabilitetin, tha një konferencë

Lexo më shumë
Partitë e vogla kërkojnë korrektim kombëtar të votave

Partitë e vogla kërkojnë korrektim kombëtar të votave 0

🕔17:46, 31.Oct 2015

Partitë e vogla të majta e të djathta kundërshtojnë kodin zgjedhor me prim, ide e qarkulluar së fundmi, duke e cilësuar si shkatërrim të zgjedhjeve. Ata kanë kërkuar nga dy partitë kryesore politike, socialistët dhe demokratët, që të ndërhyjnë në

Lexo më shumë
Drejtoria e Tatimeve: Ne nuk emërojmë më punonjës

Drejtoria e Tatimeve: Ne nuk emërojmë më punonjës 0

🕔17:40, 31.Oct 2015

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve (DPT) ka reaguar pas akuzave të sotme të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për emërime politike në radhët e saj. Përmes një komunikate për media DPT-ja thotë se z. Basha doli me një listë

Lexo më shumë
Lorik Cana, plane për t’u përfshirë në politikë

Lorik Cana, plane për t’u përfshirë në politikë 4

🕔17:31, 31.Oct 2015

Që Lorik Cana do t’i futet politikës në të ardhmen e afërt, për këtë është i sigurt ish-drejtori sportiv i Marseilles, Jose Anigo. Ky i fundit e njeh yllin e Kombëtare shqiptare shumë mirë që kur e kishte transferuar nga

Lexo më shumë
ISIS merr përsipër rrëzimin e avionit rus në Sinai

ISIS merr përsipër rrëzimin e avionit rus në Sinai 0

🕔17:23, 31.Oct 2015

ISIS në rrjetet sociale përgëzon ushtarët e saj për rrëzimin e avionit rus në Sinai, duke marrë përsipër tragjedinë që shkaktoi 224 viktima. Por autoritetet egjiptiane përgënjeshtrojnë lajmin duke këmbëngulur se avionic u rrëzua si pasojë e një difekti teknik.

Lexo më shumë
Rekord në Serie A nga portieri 16-vjeçar i Milanit (VIDEO)

Rekord në Serie A nga portieri 16-vjeçar i Milanit (VIDEO) 3

🕔17:17, 31.Oct 2015

Sinisa Mihajlovic ka befasuar me zgjedhjet e tij në portë në dy javët e fundit. Por, kjo ka rezultuar të jetë një zgjedhje me vend nga ish-trajneri i Sampdorias. Diego Lopez erdhi te Milani nga Real Madridi, pasi nuk pranonte

Lexo më shumë
De Biasi: Etrit Berisha meriton më shumë

De Biasi: Etrit Berisha meriton më shumë 1

🕔17:11, 31.Oct 2015

Në një intervistë për prestigjiozen “Corriere Dello Sport”, trajneri i Shqipërisë preku dhe një temë që po diskutohet shumë këto ditë atë të zgjedhjes së futbollistëve me origjinë shqiptare që janë rritur jashtë vendit mes kombëtares kuqezi dhe perfaqësueseve të

Lexo më shumë
“Laguna Blu”, Frangaj: Sulmet mediatike të Bushatit dhe Bazes, gjobvënie

“Laguna Blu”, Frangaj: Sulmet mediatike të Bushatit dhe Bazes, gjobvënie 20

🕔16:28, 31.Oct 2015

Aleksandër Frangaj ka folur për herë të parë për çështjen e Lagunës Blu. Në një intervistë për “Opinion.al”, Frangaj sulmon gazetarët Mero Baze dhe Andi Bushati. Më poshtë intervista e plotë. 1. Ju jeni bere ditet e fundit protagonist i

Lexo më shumë
Asnjë i mbijetuar nga avioni rus që ra në Egjipt

Asnjë i mbijetuar nga avioni rus që ra në Egjipt 1

🕔16:02, 31.Oct 2015

Një avion rus me 224 persona në bord është rrëzuar në Gadishullin Sinai në Egjipt. Mediat e huaja i referohen konfirmimit që erdhi nga zyra e e shtypit e kryeministrit të Egjiptit. Forcat e sigurisë egjiptiane kanë konfirmuar se nuk

Lexo më shumë