GËZUAR VITIN E RI, EDISON

GËZUAR VITIN E RI, EDISON 27

🕔22:52, 31.Dec 2015

“Mes një kulture të indiferencës e cila, jo rrallë, bëhet e pamëshirshme, mënyra jonë e jetesës duhet të jetë e devotshme, e mbushur me ndjeshmëri, dhembshuri dhe mëshirë” – Papa Françesku     I dashur Edison*, Ti nuk më njeh pasi

Lexo më shumë
FOTOT / Veliaj: Mos e humbisni festën te “Nënë Tereza”

FOTOT / Veliaj: Mos e humbisni festën te “Nënë Tereza” 0

🕔21:20, 31.Dec 2015

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj ka uruar Vitin e Ri, duke publikuar një set fotografish nga zyra e tij në Bashkinë e Tiranës, në shoqërinë e bashkëshortes. Veliaj ftoi qytetarët që festën e ndërrimit të vitit ta kalojnë

Lexo më shumë
Djali i Frrokut takon babanë në burg: Uroj të lirohen të gjithë, jo vetëm ai

Djali i Frrokut takon babanë në burg: Uroj të lirohen të gjithë, jo vetëm ai 0

🕔21:07, 31.Dec 2015

Autoritetet e Burgut 302 kanë bërë një surprizë më 31 dhjetor, duke lejuar familjarët që t’i takonin të afërmit e burgosur. Mes të paraburgosurve që takoi fëmijët ishte edhe ish-­deputeti Mark Frroku, djali i të cilit dha një urim të

Lexo më shumë
Sadije Berisha prezanton të dashurin natën e Vitit të Ri

Sadije Berisha prezanton të dashurin natën e Vitit të Ri 5

🕔19:47, 31.Dec 2015

Ish-bashkëshortja e djalit të ish- Kryeministrit, Shkëlzen Berisha, ka zgjedhur fundvitin për të deklaruar se një ndryshim ka ndodhur në jetën e saj private. Ajo ka postuar në Istangram një foto ku shfaqet duke u puthur me një mashkull. Kjo

Lexo më shumë
Dubai, zjarr pranë grataçelës më të lartë në botë

Dubai, zjarr pranë grataçelës më të lartë në botë 0

🕔19:29, 31.Dec 2015

Një zjarr masiv ka përfshirë një ndërtesë në Dubai pranë grataçelës më të lartë në botë në zonën e njohur me emrin Bujr Khalifa. Zjarrfikëset kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. Shkaku i zjarrit është ende i paqartë. Zjarri shpërtheu gjatë

Lexo më shumë
SHBA, humbin jetën 4 truproja të Hillary Clinton

SHBA, humbin jetën 4 truproja të Hillary Clinton 0

🕔19:21, 31.Dec 2015

Katër agjentë të shërbimeve sekrete në Shtetet e Bashkuara, përgjegjës për sigurinë e ish-sekretares së Shtetit Hillary Clinton, kanë humbur jetën në një aksident rrugor. Lajmin e bëjnë të ditur mediat amerikane, sipas të cilave bëhet fjalë për dy agjentë

Lexo më shumë
Pavarësisht luftës, jeta vazhdon… (FOTOT)

Pavarësisht luftës, jeta vazhdon… (FOTOT) 0

🕔19:14, 31.Dec 2015

Ata janë të rrethuar nga vdekja dhe shkatërrimi. Por kjo nuk i ndaloi këta të sapomartuar të shfaqin dashurinë në qytetin e tyre të dashur, edhe pse tashmë i shkatërruar. Nusja dhe bashkëshorti i saj ushtar pozuan në qytetin e

Lexo më shumë
Tomi dhe Xherri në jetën reale ( VIDEO)

Tomi dhe Xherri në jetën reale ( VIDEO) 0

🕔19:00, 31.Dec 2015

Një video ka filmuar një moment në jetën reale të Tomit dhe Xherrit, të cilët shohin bashkë jashtë një dritare në një restorant. Macja dhe miu janë në dritaren e Fast Food-it “Subway”, ku macja madje, ndihmon brejtësin të shohë

Lexo më shumë
Qendra e Tiranës pa energji elektrike

Qendra e Tiranës pa energji elektrike 1

🕔18:37, 31.Dec 2015

Një defekt në nënstacion ka bërë që qendra e Tiranës të mbetet pa energji elektrike. Lajmin e bëri të ditur vete OSHEE-­ja përmes një njoftimi zyrtar. Bëhet fjalë për nënstacionin që gjendet në fillim të bulevardit “Zogu I”. Energjia u

Lexo më shumë
Të shtënat gjatë festave, problematike në Ballkanin Perëndimor (VIDEO)

Të shtënat gjatë festave, problematike në Ballkanin Perëndimor (VIDEO) 3

🕔18:30, 31.Dec 2015

Një fushatë e re në median sociale është lançuar për vendet e Ballkanit Perëndimor e quajtur “Mos e prish festën” – për të rritur ndërgjegjësimin rreth rrezikut të zakonit të të shtënave të festimit përpara ndërrimit të viteve. Praktika, që

Lexo më shumë