Kapen 5 kg drogë në Pogradec, arrestohet drejtuesi i mjetit

Kapen 5 kg drogë në Pogradec, arrestohet drejtuesi i mjetit 0

🕔09:44, 1.Dec 2015

Një sasi prej 5 kg drogë u sekuestrua nga policia e Korçës, ndërsa në pranga ra një shtetas nga Fieri. Burime zyrtare bënë me dije se pas kontrollit të ushtruar të një automjeti tip “Mercedez-Benz” në hyrje të Pogradecit, janë

Lexo më shumë
Përplaset nga një automjet teksa po rregullonte kamionin, humb jetën

Përplaset nga një automjet teksa po rregullonte kamionin, humb jetën 0

🕔09:39, 1.Dec 2015

Një shtetas ka gjetur vdekjen në një aksident rrugor që ndodhi mëngjesin e sotëm në aksin Kamzë-Fushë Krujë. Një automjet tip “Opel”me targa të huaja, është përplasur me një maune. Për pasojë, ka gjetur vdekjen një 33-vjeçar. Viktima është identifikuar

Lexo më shumë
ANTITERRORIZMI / Nxitën urrejtje fetare në rrjetet sociale, 4 të arrestuar në Itali dhe Kosovë

ANTITERRORIZMI / Nxitën urrejtje fetare në rrjetet sociale, 4 të arrestuar në Itali dhe Kosovë 2

🕔09:20, 1.Dec 2015

Policia italiane ka ndërmarrë një aksion antiterrorizëm në bashkëpunim me policinë e Kosovës. Katër persona janë arrestuar – bëjnë të ditur mediat italiane. Ata janë nga Kosova dhe akuzohen për mbështetje të terrorizmit dhe nxitje të urrejtjes fetare. Operacioni i koduar

Lexo më shumë
Josa: Isha në tension, nuk është pak t’i shënosh 2 gola Tiranës

Josa: Isha në tension, nuk është pak t’i shënosh 2 gola Tiranës 0

🕔09:07, 1.Dec 2015

Trajneri i Skënderbeut, Mirel Josa, e ka përjetuar me shumë emocion këtë përballje, pasi sikurse e shpjegoi vetë nuk dëshironte që skuadrës së tij t’i ikte fitorja nga duart. Pas fitores 2-1 ndaj bardhebluve në “Selman Stërmasi” numri 1 i

Lexo më shumë
Thelbi i protestës dhe pse policia e Kosovës u soll armiqësisht ndaj protestuesve

Thelbi i protestës dhe pse policia e Kosovës u soll armiqësisht ndaj protestuesve 4

🕔02:51, 1.Dec 2015

Në një letër të hapur drejtuar ambasadorëve më të rëndësishëm në Prishtinë, akademiku Rexhep Qosja tregon arsyet pse u zhvillua protesta e Vetëvendosjes dhe opozitës kosovare, komenton arrestimin e Albin Kurtit dhe qëndrimin e qeverisë së Kosovës. Por anatemon dhe

Lexo më shumë
Horoskopi, 01 dhjetor 2015

Horoskopi, 01 dhjetor 2015 0

🕔02:50, 1.Dec 2015

Dashi Në përgjithësi vazhdon pozicioni i favorshëm i Afërditës deh Marsit në shenjë, ndonëse në momente të caktuara mund të ndjeheni disi të lodhur. Mos e teproni me zemërgjerësinë tuaj.   Demi Në terrenin e “thyer” të dashurisë duhet të

Lexo më shumë
Sadija shpërthen sërish: Varfëria krijoi modelin e adoleshentes shqiptare dashnore burrash të martuar

Sadija shpërthen sërish: Varfëria krijoi modelin e adoleshentes shqiptare dashnore burrash të martuar 42

🕔01:43, 1.Dec 2015

“Vajza adoleshente 19-vjeçare kanë “ambicie” të bëhen dashnore burrash të martuar… Ky është një problem i trishtë dhe i përbashkët ndërmjet vajzave të reja në vende ish-komuniste si Shqipëria, Rumania etj…” Gruaja që bën konstatimin e mësipërm denoncues quhet Sadije

Lexo më shumë
“Zyrtari amerikan i Korpusit të Paqes sulmoi seksualisht gra në Shqipëri, e larguan dhe mbuluan skandalin”

“Zyrtari amerikan i Korpusit të Paqes sulmoi seksualisht gra në Shqipëri, e larguan dhe mbuluan skandalin” 10

🕔01:42, 1.Dec 2015

Rrjeti televiziv amerikan, CBS ka zbuluar një skandal të vërtetë të aferave seksuale me vullnetarët e Korpusit të Paqes anembanë botës. Në listën e denoncuar janë edhe vullnetarët me mision në Shqipëri. Sipas investigimit të publikuar nga CBS, vullnetarët që

Lexo më shumë
VIDEO: Rusia po përdor armë kimike mbi “kryeqytetin” e Shtetit Islamik?

VIDEO: Rusia po përdor armë kimike mbi “kryeqytetin” e Shtetit Islamik? 6

🕔01:29, 1.Dec 2015

Raporte të ndryshme pretendojnë se Rusia është duke lëshuar fosfor të bardhë vdekjeprurës mbi civilët në veriperëndim të Sirisë, në vazhdën e fushatës intensive të bombardimeve ndaj ISIS-it. Armët kimike janë të ndaluara në bazë të Konventës së Gjenevës. Fosfori

Lexo më shumë