Taksat e pashlyera të mjeteve, amnistia në janar

Taksat e pashlyera të mjeteve, amnistia në janar 4

🕔16:12, 31.Dec 2015

Falja e detyrimeve për rreth 88.360 drejtues automjetesh që janë debitorë ndaj shtetit pasi nuk kanë paguar taksat vjetore për një kohë të gjatë, pritet të bëhet në Janar 2016. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor bën me

Lexo më shumë
BBC-ja bëhet pre e sulmeve kibernetike

BBC-ja bëhet pre e sulmeve kibernetike 0

🕔16:06, 31.Dec 2015

Gazetarët në të gjithë botën kanë tentuar pas sukses që hapin sot faqen online të BBC-së. Rrjeti britanik i njohur për lajmet e shumta nga e gjithë bota dhe një burim i rëndësishëm informimi ka rënë pre e sulmeve kibernetike.

Lexo më shumë
Egjipti hap kufirin me Gazën për të kthyer trupin e palestinezit të vrarë

Egjipti hap kufirin me Gazën për të kthyer trupin e palestinezit të vrarë 0

🕔16:01, 31.Dec 2015

Egjipti ka hapur sot vendkalimin kufitar Rafah për të lejuar kalimin e trupit të pajetë të palestinezit të vrarë nga ushtria egjiptiane, bëri të ditur një burim doganor palestinez. Televizioni Al-Jazeera të premten transmetoi një video e cila tregonte një

Lexo më shumë
“Formati bipartizan i Komisionit për reformën në drejtësi do ishte çelësi i suksesit”

“Formati bipartizan i Komisionit për reformën në drejtësi do ishte çelësi i suksesit” 4

🕔15:59, 31.Dec 2015

Nënkryetari i Komisionitë të ligjeve dhe anëtari i komisionit të reformës në drejtësi, Oerd Bylykbashi deklaron se PD është e dedikuar për një reformë të mirëfilltë në drejtësi dhe në afate të qarta, sipas propozimeve të Komisionit të Venecias. “Kjo

Lexo më shumë
Njësitë vendore do të japin leje ndërtimi edhe për pallatet mbi 6 kate

Njësitë vendore do të japin leje ndërtimi edhe për pallatet mbi 6 kate 2

🕔15:29, 31.Dec 2015

Qeveria në një vendim të fundit parashikon që njësitë vendore që kanë plane zhvillimi urban kanë të drejtë të japin leje për ndërtimet mbi 6 kate një ekskluzivitet që aktualisht e ka vetëm Këshilli Kombëtar i Territorit. Por në parim

Lexo më shumë
INTERVISTA /Çfarë do të bënte Donika Kadaj-Bujupi po t’i hidhnin gaz lotsjellës?

INTERVISTA /Çfarë do të bënte Donika Kadaj-Bujupi po t’i hidhnin gaz lotsjellës? 0

🕔15:03, 31.Dec 2015

Është deputetja e parë që u arrestua për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës, veprim ky që sipas saj ishte për ta “mbushur mend” qeverinë. Kështu të paktën ka vlerësuar shefja e grupit parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj- Bujupi. Ajo

Lexo më shumë
Nikoliç: Kërkesë e vështirë e SHBA-së ndaj Serbisë për Kosovën

Nikoliç: Kërkesë e vështirë e SHBA-së ndaj Serbisë për Kosovën 4

🕔14:58, 31.Dec 2015

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç po mendon të largohet nga politika. Ai këtë e ka paralajmëruar në një bisedë për gazetën e Beogradit “Kurir” duke thënë se tani ka ardhur koha për t’u kujdesur për familjen. Gjatë intervistës ka folur

Lexo më shumë
OSHE merr masa për furnizimin me energji dhe u kujton qytetarëve orët e pikut

OSHE merr masa për furnizimin me energji dhe u kujton qytetarëve orët e pikut 0

🕔14:52, 31.Dec 2015

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike thotë se ka marrë të gjitha masat për të furnizuar normalisht me energji elektrike qytetarët. Pranë Drejtorisë Qendrore të OSHEE është krijuar sistemi Call Center 042 274 141, i cili do të rrisë efektivitetin

Lexo më shumë
Sulm vetëvrasës në një qytet të kontrolluar nga kurdët në Siri, 16 viktima

Sulm vetëvrasës në një qytet të kontrolluar nga kurdët në Siri, 16 viktima 0

🕔14:34, 31.Dec 2015

Të paktën 16 persona kanë humbur jetën dhe rreth 30 të tjerë janë plagosur. Ky është bilanci më i fundit i luftës në Siri. Rasti i fundit ndodhi në një qytet të Sirisë të kontrolluar nga kurdët. Sulmet kanë pasur

Lexo më shumë
Urimi i kryetarit të Kuvendit Meta për festën e Vitit të Ri

Urimi i kryetarit të Kuvendit Meta për festën e Vitit të Ri 0

🕔14:18, 31.Dec 2015

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta uroi shqiptarët për festën e vitit të ri me anë të mesazhit të mëposhtëm. Mesazhi: Me rastin e festës së Vitit të Ri kam kënaqësinë e madhe të uroj të gjithë shqiptarët, kudo që gjenden,

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?