VIDEO: A mund të jetë kjo e vërtetë?!

VIDEO: A mund të jetë kjo e vërtetë?! 0

🕔23:59, 31.Jan 2016

Një histori e pabesueshme ka magjepsur mijëra lexues në të gjithë botën ka ndodhur në kufirin mes Sirisë dhe Izraelit. Një fëmijë 3 vjeç, pretendon se arrin të kujtojë me detaje jetën e tij të mëparshme. Fëmija thotë se është

Lexo më shumë
Një kujtesë për “Opinionin”

Një kujtesë për “Opinionin” 24

🕔23:59, 31.Jan 2016

Në një nga emisionet “Opinion” në TV Klan, më tërhoqi vëmendjen, momenti kur u përmend një nen i Kodit Penal mbi “ dorëzimin e territorit” çka lidhej me paktin famëkeq detar midis Shqipërisë dhe Greqisë dhe vendimin historik të Gjykatës

Lexo më shumë
FOTO – VIDEO: 5 historitë më të pabesueshme të mbijetesës

FOTO – VIDEO: 5 historitë më të pabesueshme të mbijetesës 2

🕔23:48, 31.Jan 2016

Njerëzit janë krijesa të brishta, ndonjëherë mjafton një marrëzi e vogël për t’i dërguar në botën tjetër: një pakujdesi në marrjen e barnave, një rrëshqitje në momentin e gabuar apo ushqimi që ngatërron ezofagun me laringun dhe jeta të ikën

Lexo më shumë
Ka 100 vjet, por duket sikur është shkruar sot!

Ka 100 vjet, por duket sikur është shkruar sot! 16

🕔23:45, 31.Jan 2016

Rreth 100 vite më parë, Gjergj Fishta shkruante se si ne shqiptarët rrinim hijeve pa punë dhe flisnim kafeneve për politikë duke pritur zgjidhje për jetët tona “nga Evropa”. Fishta ve në dukje që klasa politike rend pas interesave personale,

Lexo më shumë
Dolli për Enverin, Moska largon urgjent oficerin nga Sazani

Dolli për Enverin, Moska largon urgjent oficerin nga Sazani 14

🕔23:30, 31.Jan 2016

Fqinjësia e mirë, shoqëria e deri miqësia familjare mes ushtarakëve shqiptar e atyre rusë, pëson ‘krisjet’ e para pas nisjes së konflikteve zyrtare… Në pikun e mosmarrëveshjeve Shqipëri-Bashkimi Sovjetik, shoqëruar me incidente mes ushtarakëve të dy palëve në Bazën Ushtarake

Lexo më shumë
Sa shumë…porno!

Sa shumë…porno! 0

🕔23:03, 31.Jan 2016

Interneti dhe mënyra e sjelljes së shumë prej përdoruesve të tij kanë ndryshuar rrënjësisht me hyrjen e faqes YouPorn. Nga 2006 e deri sot, ata që e pëlqejnë këtë faqe kanë kaluar një kohë totale prej… 1,2 milion vitesh! Nëse

Lexo më shumë
Enough is enough!

Enough is enough! 66

🕔23:02, 31.Jan 2016

Çfarë qëndron pas hezitimit dhe heshtjes 25 vjeçare të ndërkombëtarëve për të denoncuar përfundimisht një autokrat konfliktual si Berisha që i vë pishën shtetit sa herë kalon në opozitë?     E shohin të gjithë dhe jo vetëm heshtin, por

Lexo më shumë
Hekurudha dhe reformat

Hekurudha dhe reformat 3

🕔22:30, 31.Jan 2016

Në dhjetorin që lamë pas Hekurudha Shqiptare (HSH) mbushi 68 vjet të ekzistencës dhe funksionimit të saj. Historiku i rritjes në sistemin komunist nuk vlen të argumentohet, sepse ishin kushte krejt të tjera të funksionimit të ekonomisë së centralizuar e

Lexo më shumë
Kosova fillon organizimet për 8-vjetorin e Pavarësisë

Kosova fillon organizimet për 8-vjetorin e Pavarësisë 0

🕔22:28, 31.Jan 2016

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e fundit, ka themeluar Këshillin Organizativ për 17 shkurtin, shënimin e tetë-vjetorit të Pavarësisë së vendit. Pritet që së shpejti këshilli të njoftojë për agjendën festive. Shteti i Kosovës tashmë ka filluar me organizimet për

Lexo më shumë
Mavraj, titullar për herë të parë në tetë muaj

Mavraj, titullar për herë të parë në tetë muaj 0

🕔22:25, 31.Jan 2016

Mbrojtësi shqiptar luajti gjatë gjithë sfidës ku Koln barazoi 1-1 në fushën e Wolfsburg në Bundesligë. Tetë muaj pritje, për një paraqitje të nivelit të kënaqshëm, ku dha garanci në repartin difensiv. 29-vjeçari ishte fatsjellës për skuadrën e tij, që

Lexo më shumë