FOTO: Prokurori, avokati, gjykatësi…

FOTO: Prokurori, avokati, gjykatësi… 4

🕔22:06, 31.Jan 2016

Është zhvilluar sot në Gjykaten e Tiranes séanca e njohjes me masen e sigurise për ish-ministrin e Punes dhe Çështjeve Sociale, Spiro Ksera. Ksera akuzohet nga prokuroria per vjedhjen e 30 milione lekeve duke shperdoruar detyren permes procedurave fiktive. Përfaqësues

Lexo më shumë
Kompani guackë nga parajsa fiskale fshihen pas koncesionit të TVSH-së

Kompani guackë nga parajsa fiskale fshihen pas koncesionit të TVSH-së 2

🕔22:02, 31.Jan 2016

Ministria e Financave pritet të hapë së shpejti një tender ndërkombëtar, për përzgjedhjen e një kompanie koncesionare për një periudhë 10-vjeçare, e cila do të ofrojë një sistem teknologjik monitorimi dhe transmetimi të dhënash për Tatimin mbi Vlerën e Shtuar,

Lexo më shumë
Thaçi në Washington: Kerry do vizitojë Kosovën

Thaçi në Washington: Kerry do vizitojë Kosovën 0

🕔21:57, 31.Jan 2016

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry. Në rrjetin e tij social facebook, Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi ka postuar

Lexo më shumë
Këtë javë rikthehen reshjet e borës

Këtë javë rikthehen reshjet e borës 0

🕔20:44, 31.Jan 2016

Nga dita e hënë deri të mërkurën do të ketë mot të ngrohtë me diell dhe vranësira të shpërndara, ndërsa nga e enjtja do të rikthehen reshjet. Nga dita e enjte, parashikohet që në rajon të vijnë masa relativisht të

Lexo më shumë
Di Caprio, aktori më i mirë në “Screen Actor Guild”

Di Caprio, aktori më i mirë në “Screen Actor Guild” 0

🕔20:30, 31.Jan 2016

Leonardo Di Caprio, ylli i mbijetesës në filmin “The Revenant”, është në mesin e fituesve kryesorë në edicionin e njëzetedytë të “Screen Actor Guild” që është mbajtur në Los Anxhelos. Di Caprio e ka fituar çmimin për aktorin më të

Lexo më shumë
Babai i divorcuar vret vajzën

Babai i divorcuar vret vajzën 4

🕔19:53, 31.Jan 2016

Një krim i rëndë brenda familjes ka ndodhur sot (31 janar), ku babai ka qëlluar me thikë dy vajzat e tij. Nga plagët e marra, një prej vajza 17 vjeçe ka ndërruar jetë në spital. Sipas policisë “ngjarja ka ndodhur

Lexo më shumë
Sherri për taksitë, shqiptari vret grekun

Sherri për taksitë, shqiptari vret grekun 0

🕔19:18, 31.Jan 2016

Policia në Athinë ka marrë sot në pyetje një shqiptar, i cili dyshohet se ka qëlluar dhe vrarë me thikë një 43-vjeçar grek, ngjarje e cila ka ndodhur në orët e parë të së shtunës. Sipas hetuesve, dy burrat dyshohet

Lexo më shumë
Shqipëria, e shitur për ‘dy aspra’

Shqipëria, e shitur për ‘dy aspra’ 7

🕔19:15, 31.Jan 2016

Mania e qeverive për koncesionet ka qenë e dukshme në 20 vitet e fundit. Të dhënat nga bilancet e 14 operatorëve kryesorë koncesionarë në vend, disa prej të cilëve janë aktivë prej vitesh, tregojnë se teksa ata realizuan një xhiro

Lexo më shumë
Tare fle gjumë në stadium

Tare fle gjumë në stadium 0

🕔19:00, 31.Jan 2016

Një episod komik ka ndodhur sot në ndeshjen midis Udineses dhe Lazios. Drejtori sportiv i Lazios Igli Tare, është fokusuar nga kamerat në një fragment ku ai po flinte. Kjo video është shpërndare me shpejtësi në televizionet Italiane, ku nuk

Lexo më shumë
Prokuroria, Ksera dhe një histori nga Vlora

Prokuroria, Ksera dhe një histori nga Vlora 4

🕔18:58, 31.Jan 2016

I nderuar z.Thano Le ta konsiderojmë si një lajm të mire: Zoti Spiro Ksera, pamvarësisht nga rezultati, e “heqtë këmbën zvarrë” për të tjerët. Por lajmi i keq sapo është anonçuar. Kontrolli i Lartë i Shtetit, ka bërë kallzim penal

Lexo më shumë