Presidenti Barack Obama shkon në xhami

Presidenti Barack Obama shkon në xhami 1

🕔18:56, 31.Jan 2016

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, për herë të parë si president, gjatë javës së ardhshme do ta vizitoj një xhami amerikane. Vizita ka për qëllim dhënien e mesazhit për mbrojtjen e lirisë fetare në kohën kur është rritur

Lexo më shumë
Dëshmia e punonjëses që ‘fundos’ Spiro Kserën

Dëshmia e punonjëses që ‘fundos’ Spiro Kserën 0

🕔18:40, 31.Jan 2016

Një punonjëse e Ministrisë së Çështjeve Sociale duket se ka dhënë dëshmi që fajësojnë Spiro Kserën. Sipas deklarueses I.B., ajo ka plotësuar një kërkesë bashkë me shtetasin D.S.. Një kopje të kërkesës ajo e ka vënë në dispozicion të organit

Lexo më shumë
Kuvendi sqaron procedurat për një drekë-bufe pas një raportimi online

Kuvendi sqaron procedurat për një drekë-bufe pas një raportimi online 1

🕔18:36, 31.Jan 2016

Zyra për Shtyp e Kryesisë së Kuvendit ka sqaruar opinionin mbi një lajm për një drekë të shtruar në 2 tetor 2015 me rastin e djaljes në pension të punonjësit të Kuvendit Shefqet Zanit. Disa portale online kanë raportuar e dreja me

Lexo më shumë
Veliaj takohet me homologun Giuliano Pisapia në Milano

Veliaj takohet me homologun Giuliano Pisapia në Milano 0

🕔18:32, 31.Jan 2016

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë në Milano, ku u takua edhe me homologun e tij, Giuliano Pisapia, me të cilin diskutoi disa ngaçështjet që shqetësojnë sot qytetin e Tiranës, por veçanërisht mbi planifikimin urbanistik. Kryebashkiaku

Lexo më shumë
Ermira Mehmeti: Pse u largova nga KiE

Ermira Mehmeti: Pse u largova nga KiE 6

🕔18:26, 31.Jan 2016

Deputetja shqiptare nga Maqedonia, Ermira Mehmeti, e cila është vënë përballë akuzave për shkak të mungesës së saj në mbledhjen e Asamblesë së Këshillit të Europës, ku u votua rezoluta për Kosovën së bashku me katër amendime të propozuara nga

Lexo më shumë
Dyshimet / Ervin Dalipaj dhe Denis Shtraza u njoftuan për arrestimin

Dyshimet / Ervin Dalipaj dhe Denis Shtraza u njoftuan për arrestimin 0

🕔18:22, 31.Jan 2016

Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendshme ka nisur një hetim për nxjerrje informacioni të udhër – arrestit për ish- policin Ervin Dalipaj dhe Denis Shtrazen. Policia dyshon se Dalipaj dhe Shtraza, dy të akuzuarit e

Lexo më shumë
OKB kërkon 861 mln dollarë për Irakun

OKB kërkon 861 mln dollarë për Irakun 0

🕔17:50, 31.Jan 2016

Kombet e Bashkuara kanë bërë thirrje për ndihmë humanitare në vlerë prej 861 milionë dollarësh, për t’i ndihmuar irakianët, jetët e të cilëve janë shkatërruar nga lufta. “Prioritet i yni parësor është që të shkojmë tej njerëzit që janë në

Lexo më shumë
Kosovë, arrestohen 4 persona

Kosovë, arrestohen 4 persona 0

🕔17:30, 31.Jan 2016

Policia e Kosovës ka arrestuar 4 persona të dyshuar, pasi gjatë kontrollit në makinën me të cilën po udhëtonin janë gjetur dhe konfiskuar një AK-47 me 20 fishekë dhe një pistoletë me 16 fishekë të kalibrit 9mm. Lajmi është konfirmuar

Lexo më shumë
“Arrestimi i Kserës, për të shpëtuar Saliun dhe gruan e tij”

“Arrestimi i Kserës, për të shpëtuar Saliun dhe gruan e tij” 6

🕔17:23, 31.Jan 2016

Spartak Ngjela ka komentuar arrestimin e ish-ministrit Spiro Ksera. Ngjela thotë se prokuroria po përdoret për të arrestuar zyrtarë si Ksera, pët të shpëtuar Sali Berishën. Ai thotë se ministria e Kserës vizitohej shpesh nga bashkëshortja e Berishës, Liri Berisha.

Lexo më shumë
Fitorja e 12-të për Juventusin, Napoli në krye

Fitorja e 12-të për Juventusin, Napoli në krye 0

🕔17:15, 31.Jan 2016

Juventusi fitoi 4-0 në fushën e Chievo-s, duke regjistruar suksesin e 12-të radhazi në Serinë A. Rekordi i barazuar me ekipin e Conte-s në edicionin 2013-’14 nuk ka shumë rëndësi, kryesore për bardhezinjtë është vendi i parë në renditje, edhe

Lexo më shumë