SHËNIM: Zog apo Enver?

SHËNIM: Zog apo Enver? 99

🕔09:34, 1.Jan 2016

Cinikët e kahjes tjetër politike rreken shpesh ta vizatojnë Ramën si një Enver të pas `44-ës, pa bërë dallimin mes rendjes për shtet dhe rendjes për instalim regjimi me bazë ideologjike. Për të qenë më objektiv në krahasime, Rama do

Lexo më shumë
VIDEO / Spektakël në Dubai, grataçiela shndërrohet në fishekëzjarr gjigand

VIDEO / Spektakël në Dubai, grataçiela shndërrohet në fishekëzjarr gjigand 0

🕔09:33, 1.Jan 2016

Ndërtesa më e lartë në Dubai, Burj Kalifa, është kthyer në epiqendrën e festimeve. Pirromanët e kishin “detonuar”  këtë godinë për momentin  e shumë pritur të  ndërrimit të viteve. Burj Kalifa u shndërrua në fishekzjarr gjigand duke dhuruar një spektakël origjinal e të jashtëzakonshëm. https://www.youtube.com/watch?v=50zu27nH2eE  

Lexo më shumë
Dita 1

Dita 1 3

🕔09:19, 1.Jan 2016

Nga Erjon Braçe Dy gjera nisin me “zero”. Biznesi i vogel, nga sot, do te kete ZERO LEKE tatim mbi fitimet e tij; Cilido qe sot e ka nje te tille, cilido ëe ka ide per nje “pune te vogel”-prodhim,

Lexo më shumë
Arkeologët pretendojnë se kanë gjetur celular 800-vjeçar

Arkeologët pretendojnë se kanë gjetur celular 800-vjeçar 1

🕔08:47, 1.Jan 2016

Disa pretendime të çuditshme janë ngritur nga arkeologët, të cilët theksojnë se kanë zbuluar një celular 800 vjeçar. Objekti është gjetur në Austri dhe thuhet se është një model telefoni celular me shkrim kuneiform të gdhendur në shkronjat e tij.

Lexo më shumë
DITA ju uron Gëzuar Vitin e Ri 2016!

DITA ju uron Gëzuar Vitin e Ri 2016! 18

🕔00:02, 1.Jan 2016

Viti i Ri ka mbërritur edhe në  Shqipëri. Kur akrepat e orës shkuan 24:00, mijëra fishekzjarre ndriçuan si çdo fundvit qiellin e kryeqytetit dhe të qyteteve të tjera të Shqipërisë. Duke ju falenderuar për mbëshetjen e vazhdueshme që na keni

Lexo më shumë