Itali, katër shqiptarë në pranga, akuzohen për vjedhje

Itali, katër shqiptarë në pranga, akuzohen për vjedhje 1

🕔22:17, 29.Feb 2016

Policia italiane ka arrestuar 4 shqiptarë të cilët akuzohen per grabitje në zonën e Milanos. Ata perbënin rrezik per banorët e Monzës, Varezes dhe Milanos- tha policia. Gjatë operacionit, policia ka vënë në pranga Nikolin Aldushin 27 vjeç, Kristian Tragaki 23 vjeç, Stilian Tryci

Lexo më shumë
Ka një hall mbi hallet në këtë vend, quhet LGBT

Ka një hall mbi hallet në këtë vend, quhet LGBT 37

🕔20:52, 29.Feb 2016

Agjencia BIRN i ka kushtuar një artikull të plotë një feste të komunitetit LGBT në Tiranë. Më poshtë artikulli dhe fotot:   Aktivistët e komunitetit Lesbik Gay Biseksual dhe Trans në Tiranë organizojnë rregullisht netë në klub në mënyrë që

Lexo më shumë
Në Konsullatën e Milanos të martojnë brenda ditës, në këmbim të 1000 eurove

Në Konsullatën e Milanos të martojnë brenda ditës, në këmbim të 1000 eurove 5

🕔20:48, 29.Feb 2016

Për të lidhur martesë në Itali është e rëndësishme lëshimi i Konfirmit për Lidhje Martesore nga ana e Konsullatës.  Por para se konsullata të japë konfirmimin e saj duhet ë bëhen shpalljet për lidhje martese në bashkitë apo komunat në

Lexo më shumë
Pamje e rrallë: Ja si dukej Roma e Lashtë në 3D (VIDEO)

Pamje e rrallë: Ja si dukej Roma e Lashtë në 3D (VIDEO) 1

🕔20:48, 29.Feb 2016

Nëse keni pyetur veten se si dukej dikur Roma e Lashtë, kjo video u jep shansin që ta shihni. Videoja virtuale e dërgon shikuesin përmes qytetit, këtu e 320 vjet Përpara Krishtit. Ajo që është unike në këtë video ka

Lexo më shumë
Burgoset një ish-ministër në Rumani

Burgoset një ish-ministër në Rumani 0

🕔20:45, 29.Feb 2016

Gjykata e Lartë e Kasacionit dhe Drejtësisë në Rumani dënoi me burg një ish-ministër të Ekonomisë, Codrut Seres dhe tre ish-drejtues të ndërmarrjes kombëtare elektrike, “Hidroelectrica”. Ata akuzohen për një aferë të shitjes së energjisë në kushte jo të favorshme.

Lexo më shumë
Arben Duka, penë e talentuar e poezisë…

Arben Duka, penë e talentuar e poezisë… 12

🕔20:39, 29.Feb 2016

Të shkruash për krijimtarinë e Arben Dukës është punë e vështirë, por jo e pamundur. E vështirë, sepse ai ka shkruar një mal Tomorri  me krijime, të gjitha të një niveli të lartë poetik dhe artistik. Nuk është aspak e

Lexo më shumë
Përleshje fizike te Valencia (VIDEO)

Përleshje fizike te Valencia (VIDEO) 0

🕔20:06, 29.Feb 2016

Gary Nevillit i ka dal tërësisht kontrolli nga duart. Jo vetëm rezultatet e dobëta, por edhe probleme jashtë fushave. Sot në stërvitje janë përplasur fizikisht dy lojtarë të Valencias, Diego Alves dhe Ruben Vezo. Një tifoz ka xhiruar me telefon

Lexo më shumë
Telebingo Shqiptare / Shorteu 28 shkurt 2016

Telebingo Shqiptare / Shorteu 28 shkurt 2016 0

🕔19:29, 29.Feb 2016

Çmimi i madh shkon në Pogradec, fituesi merr 1,736,350 lekë Mijëra të përzgjedhur kanë mundur të fitojnë edhe përgjatë ditës së djeshme, dhuratat dhe çmimet e mëdha të lojës më popullore të fatit në vend, Telebingo Shqiptare. Sikundër është bërë

Lexo më shumë
“Garancia” e PS shqyrton letrën për statutin

“Garancia” e PS shqyrton letrën për statutin 0

🕔19:24, 29.Feb 2016

Komisioni i Garancive Statutore në Partinë Socialiste u mblodh këtë të hënë për të shqyrtuar kërkesën e firmosur nga katër deputetë socialist për të interpretuar statutin në rastin e zgjedhjes së kryetarit. Në përfundim të mbledhjes, kreu i këtij Komisioni,

Lexo më shumë
Ali Berisha do të zërë vendin e Haradinajt

Ali Berisha do të zërë vendin e Haradinajt 1

🕔19:21, 29.Feb 2016

Ali Berisha është emri i cili do zërë vendin e Ramush Haradinajt, pas dorëheqjes sëkëtij të fundit nga pozita e deputetit të Kuvendit të Kosovës. Kjo u vendos nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në një mbledhje të mbajtur ditën e sotme. Sipas KQZ, Ali

Lexo më shumë