Çfarë ka parasysh Lylzim Basha kur përmend 1997-ën?

Çfarë ka parasysh Lylzim Basha kur përmend 1997-ën? 3

🕔18:52, 29.Feb 2016

“Kapitalizmin” informal, piramidal? Zëvendësimin e gjithë sistemit financiar të Shqipërisë, me skemat piramidale? Shitjen dhe zëvendësimin e çdo pasurie, pune e të ardhurash prej tyre, me të ardhurat që shtoheshin në peme? Vjedhjen masive të shqiptarëve deri në qindarkën e fundit?

Lexo më shumë
Presidenti i ri i FIFA-s: Kam gjak serbi. Ja kur do të anëtarësohet Kosova

Presidenti i ri i FIFA-s: Kam gjak serbi. Ja kur do të anëtarësohet Kosova 8

🕔18:47, 29.Feb 2016

Gjatë një interviste për “Blick” dhe “preshevajonë.com”, kreu i FIFA-s, Xhani Infantino rrëfen vështirësitë në fëmijëri, zgjedhjet, si dhe shanset e anëtarësimit të Kosovës. Z.Infantino, urime për fitoren e presidencës në FIFA! Ju pëlqen titulli i faqes së parë të

Lexo më shumë
Fituesi i Oskarit Di Kapri, shfaq anën e dhunshme

Fituesi i Oskarit Di Kapri, shfaq anën e dhunshme 2

🕔18:43, 29.Feb 2016

  Edhe pse kryetari i bashkisë së Pogradecit Eduardo Di Kapri njihet më shumë si aktori që fitoi më në fund Oskarin e merituar pas kaq shumë vitesh në kinematografi, ai ka shfaqur një anë të errët në qytetin që

Lexo më shumë
SHBA, qeni zgjohet nga anestezia dhe qan; veterineri i këndon (Video)

SHBA, qeni zgjohet nga anestezia dhe qan; veterineri i këndon (Video) 0

🕔18:35, 29.Feb 2016

Një qen ka qarë kur është zgjuar nga operacioni i sterilizimit në një klinikë të Baltimora-s, por nuk është i vetëm që e përballon këtë moment frike. Me atw është edhe një veteriner që e mban me dashuri në dorw,

Lexo më shumë
Njerëzit e shenjtë të Indisë lënë tempujt dhe i futen biznesit

Njerëzit e shenjtë të Indisë lënë tempujt dhe i futen biznesit 1

🕔18:34, 29.Feb 2016

Sot gurutë zotërojnë hektarë të tërë me prona private, kanë grumbulluar ar dhe pasuri që nuk taksohen nga shteti dhe ngasin makina të shtrenjta. Ata janë të lidhur me politikanë të rëndësishëm. Vetë Ramdev-i është një aleat i Kryeministrit indian,

Lexo më shumë
Terrorizohen pasagjerët: Boks në 12 mijë m lartësi

Terrorizohen pasagjerët: Boks në 12 mijë m lartësi 2

🕔18:21, 29.Feb 2016

Kjo video është xhiruar në një fluturim të “Ryanair”. Dy pasagjerë nisën të ziheshin me grushta duke terrorizuar pjesën tjetër. Avioni bëri ulje të detyruar dhe dy personat e përfshirë në grindje u shoqëruan në polici. Ngjarja ndodhi gjatë fluturimit

Lexo më shumë
T’i japësh fund luftës siriane

T’i japësh fund luftës siriane 3

🕔18:19, 29.Feb 2016

Siria është aktualisht katastrofa më e madhe humanitare në botë dhe pika e nxehtë më e rrezikshme e gjeopolitikës. Sirianët janë gjendur në një kasaphanë, ku më shumë se 400,000 kanë vdekur dhe 10 milionë të tjerë janë zhvendosur. Grupet

Lexo më shumë
Varufakis, këshilltari ekonomik i Jeremy Corbyn

Varufakis, këshilltari ekonomik i Jeremy Corbyn 1

🕔18:18, 29.Feb 2016

Lideri i opozitës laburiste në Britaninë e Madhe, Jeremy Corbyn, kanë zgjedhur ish-ministrin grek të Financave Yanis Varoufakis si këshilltar ekonomik. Varufakis, i cili sapo ka nisur lëvizjen e tij “pan – evropiane” DiEM25 (Për një Evropë Demokratike në vitin

Lexo më shumë
“Tani që po iki, po më ndiqni ju…”

“Tani që po iki, po më ndiqni ju…” 6

🕔18:13, 29.Feb 2016

Në 50-vjetorin e ndarjes nga jeta të Ali Asllanit,  (1966-2016) Nga Nasho Jorgaqi   Vijon nga numri i kaluar   Më kanë ngelur në kujtesë disa momente për të cilat ai më tregonte me emocion. Kështu, kish një peng të

Lexo më shumë
Ratifikohet marrëveshja për “Gjykatën Speciale”

Ratifikohet marrëveshja për “Gjykatën Speciale” 2

🕔17:46, 29.Feb 2016

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ratifikoi marrëveshjen ndërkombëtare mes Kosovës dhe Holandës, për vendosjen e “Gjykatës Speciale” për krime lufte në Hagë, duke hedhur kështu edhe hapin e fundit në pëmbushjen e të gjitha detyrimeve ndërkombëtare, që lidhen me themelimin

Lexo më shumë