Procedohet kryebashkiaku i Pogradecit

Procedohet kryebashkiaku i Pogradecit 4

🕔17:37, 29.Feb 2016

Policia e Shtetit ka nisur procedimin penal ndaj kreut të Bashkisë së Pogradecit, Eduart Kapri. Sipas një njoftimi zyrtar, Kapri është kallëzuar penalisht nga një përmbarues, i cili pretendon se është dhunuar nga kreu i Bashkisë së Pogradecit ditën e

Lexo më shumë
Gjykata Administrative pezullon gjobën e Bashkisë ndaj PD-së

Gjykata Administrative pezullon gjobën e Bashkisë ndaj PD-së 0

🕔17:30, 29.Feb 2016

Gjykata Administrative e Tiranës vendosi sot të pezullojë gjobën e vendosur nga kryebashkiaku Erion Veliaj ndaj Partisë Demokratike. Sipas një njoftimi për shtyp, gjykata ka urdhëruar ndalimin e cdo veprimi të bashkisë deri në gjykimin final të çështjes. Gjoba e

Lexo më shumë
Tiranë, merr flakë makina në ecje

Tiranë, merr flakë makina në ecje 0

🕔17:20, 29.Feb 2016

Një makinë ka marrë flakë teksa ishte në lëvizje, pranë stadiumit “Selman Stërmasi”. Fatmirësisht nuk ka të lënduar pasi shoferi ka dalë menjëherë nga makina. Bie në sy mbërritja e zjarrfikëses në kohë rekord, vetëm pesë minuta pas ngjarjes.  

Lexo më shumë
Kombëtarja miqësore me Luksemburgun

Kombëtarja miqësore me Luksemburgun 1

🕔17:13, 29.Feb 2016

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike edhe emrin e kundërshtarit për miqësoren e dytë të muajit mars. Përballë kuqezinjve do të jenë modestët e Luksemburgut. Kjo sfidë do të luhet në Luksemburg më 29 mars në stadiumin “Josy Bathel”

Lexo më shumë
LSI: Dialog politik për reformën në drejtësi

LSI: Dialog politik për reformën në drejtësi 5

🕔16:56, 29.Feb 2016

Lëvizja Socialiste për Integrim këmbëngul në konsensusin për reformën në drejtësi dhe si rrugë të vetme për këtë sheh dialogun politik. Kreu i Grupit Parlamentar të kësaj force politike renditi tre arsye se përse kjo reformë është më e domosdoshme

Lexo më shumë
Albpetrol fiton gjyqin me ARMO-n

Albpetrol fiton gjyqin me ARMO-n 0

🕔16:40, 29.Feb 2016

Ajsbergu i borxheve që ndërmarrja e përpunimit të naftës ARMO ka ndaj kreditorëve së fundmi duket është shndërruar në një mollë sherri se kush duhet të përfitojë i pari  nga detyrimet në rast të shitjes së plotë apo të pjesshme

Lexo më shumë
Stadiumi i ri, mbyllet afati i tenderit

Stadiumi i ri, mbyllet afati i tenderit 2

🕔16:30, 29.Feb 2016

Është mbyllur këtë të hënë afati i tenderit për projektin e stadiumit të ri kombëtar “Qemal Stafa”. 12 kompani të huaja dhe shqiptare kishin shprehur interesin e tyre, por ofertë konkrete ka sjellë vetëm shqiptarja “Alb-Star SHPK”. Ndërkohë, pritet të

Lexo më shumë
Prokuroria çon në gjykatë dosjen “Giu”

Prokuroria çon në gjykatë dosjen “Giu” 0

🕔16:15, 29.Feb 2016

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka mbyllur hetimet për dosjen “Giu”, duke e dorëzuar këtë të fundit në gjykatë. Prokurori i Krujës u arrestua me akuzën për korrupsion të funksionarëve të drejtësisë, pasi sipas prokurorisë ai i kishte premtuar një

Lexo më shumë
Kush ja dorëzoi Serbisë dokumentet e UÇK-së?

Kush ja dorëzoi Serbisë dokumentet e UÇK-së? 14

🕔16:10, 29.Feb 2016

Prej kur opozita politike në Kosovë filloi t’i kundërshtojë marrëveshjet antikombëtare të Qeverisë Mustafa-Thaçi, janë hedhur në sulm masiv kundër opozitës të gjitha mediat me zë, figurë e me shkrim. Ky sulm mediatik është shumëfishuar edhe më shumë kur shoqëria

Lexo më shumë
Shqipëri-Zvicër, FSHF fton në stadium ish-lojtarët

Shqipëri-Zvicër, FSHF fton në stadium ish-lojtarët 1

🕔16:02, 29.Feb 2016

Federata Shqiptare e Futbollit ka ndërmarrë një inisiativë të veçantë për ndeshjen e parë të Euro 2016 kundër Zvicrës. Institucioni më i lartë i futbollit shqiptar bën me dije se në stadiumin e Lensit do të rezervohen vende për të

Lexo më shumë