Shkup: Arrestimi i parë lidhur me përgjimet

Shkup: Arrestimi i parë lidhur me përgjimet 0

🕔23:31, 31.Mar 2016

Në gjykatë në Shkup i caktoi masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh, Goran Grujevskit, shefi i drejtorisë së pestë të ministrisë së Brendshme, i arrestuar një ditë më parë nën dyshimet për shkatërrimin e pajisjeve të përgjimit. Ai është personi

Lexo më shumë
Çfarë ndodhi në BDI që Ahmeti largoi ministrat nga qeveria?

Çfarë ndodhi në BDI që Ahmeti largoi ministrat nga qeveria? 3

🕔23:21, 31.Mar 2016

Duket se ka pasur një presion nga vetë ministrat e Bashkimit Demokratik ndaj kryetarit Ali Mehmeti me qëllim që ky i fundit të shkarkonte zv/kryeministrin Musa Xhaferri, pas skandalit supozuar të përgjimit seksual me deputeten Ermira Mehmetin, që Ahmeti të

Lexo më shumë
BDI tërheq ministrat shqiptarë nga qeveria e Maqedonisë

BDI tërheq ministrat shqiptarë nga qeveria e Maqedonisë 1

🕔23:00, 31.Mar 2016

Bashkimi Demokratik për Integrim ka tërhequr ministrat e saj nga Qeveria e Maqedonisë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë BDI, nëpërmjet një njoftimi. Ky është njoftimi i BDI-së: “Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim vendosi sonte që të tërheq

Lexo më shumë
FOTO: Gjejeni kush politikan nuk mungon në premierën e “Dasmës Greke” në Tiranë

FOTO: Gjejeni kush politikan nuk mungon në premierën e “Dasmës Greke” në Tiranë 3

🕔22:54, 31.Mar 2016

Kinema Cineplex pranë qendrës tregtare TEG ka shfaqur sot premierë komedinë “My Big Fat Greek Wedding 2”. Komedia, një prodhim amerikan me regjisor Kirk Jones dhe me aktorët Nia Vardalos, John Corbett, Ian Gomez, Elena Kampouris, etj ka në qendër

Lexo më shumë
Bisedat erotike, deputetja: Kam pranuar 3­4 oferta shantazhuese

Bisedat erotike, deputetja: Kam pranuar 3­4 oferta shantazhuese 4

🕔22:50, 31.Mar 2016

Deputetja Ermira Mehmeti, ka folur sot në mbrëmje në një lidhje direkte telefonike lidhur me publikimin e një videoje audio, në të cilën pretendohet se dëgjohet zëri i saj në biseda erotike me zv/kryeministrin në Maqedoni, Musa Xhaferi. Sipas saj,

Lexo më shumë
Plagosen dy të rinj me thika në Durrës

Plagosen dy të rinj me thika në Durrës 0

🕔21:55, 31.Mar 2016

Dy të rinj janë plagosur me thika mbrëmjen e sotme në qytetin e Durrësit. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 5 të këtij qyteti. Po nga të njëjtat burime, bëhet me dije, se dy të rinjtë janë plagosur

Lexo më shumë
Njeriu që mori peng avionin në Qipro i “dashuruar” pas ‘selfie’

Njeriu që mori peng avionin në Qipro i “dashuruar” pas ‘selfie’ 0

🕔21:50, 31.Mar 2016

Njeriu që mori peng avionin e “Egyptair” duket se është i “dashuruar” pas selfie. Në mediat sociale është publikuar një tjetër foto, ku ai shfaqet me stjuardesën e avionit. 59-vjeçari Seif Eldin Mustafa shihet në krah të stjuardesës. Mirëpo, kjo

Lexo më shumë
FOTOT/ “Unaza e Vogël” nis të marrë formë, ja si duket qendra e Tiranës

FOTOT/ “Unaza e Vogël” nis të marrë formë, ja si duket qendra e Tiranës 0

🕔21:49, 31.Mar 2016

“Unaza e Vogël” ka nisur të marrë formë. Pas përfundimit të kanalizimeve dhe përfundimit të korsive të biçikletave dhe troturaret, ka nisur asfaltimi. “Mbaruam kanalizimet, drejt fundit korsitë e biçikletave e trotuaret dhe sot filluam asfaltin e parë. Evitojeni brenda

Lexo më shumë
Maria De Filippi habit me “gjetjen” e re televizive

Maria De Filippi habit me “gjetjen” e re televizive 1

🕔21:46, 31.Mar 2016

Prej vitesh, autorja dhe moderatorja e njohur Maria De Filippi mbijeton në ekranet italiane për vetë aftësinë e saj për t’iu përshtatur publikut, realitetit, pa dalë nga natyra. “Amici”, “Uomini e donne”, “C’e posta per te”, “Tu si que vales”,

Lexo më shumë
Rama: Nuk mora vesh përgjigjen e Bashës, Po? Jo? Ndoshta po ndoshta jo? As po as jo? Apo thjesht asgjë?

Rama: Nuk mora vesh përgjigjen e Bashës, Po? Jo? Ndoshta po ndoshta jo? As po as jo? Apo thjesht asgjë? 3

🕔21:06, 31.Mar 2016

Letrës së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, që ishte në kundërpërgjigje të asaj të dërguar më herët gjatë ditës nga kryeministri Rama për kreun e opozitës, ky i fundit i është përgjigjur sërish me anë të një statusi në

Lexo më shumë