Skandal në Shtëpinë e Foshnjes në Durrës, kujdestarja dhunon fëmijën 3 – vjeçar

Skandal në Shtëpinë e Foshnjes në Durrës, kujdestarja dhunon fëmijën 3 – vjeçar 9

🕔20:59, 31.Mar 2016

Emisioni investigativ “STOP” sjell një tjetër rast tronditës, këtë herë bëhet fjalë për një fëmijë të moshës 3 vjeç e gjysmë, i Shtëpisë së Foshnjes në Durrës, i cili është dhunuar barbarisht nga kujdestarja e këtij institucioni, Dafina Fama. Ky rast

Lexo më shumë
Takim Biden-Erdogan në Uashington

Takim Biden-Erdogan në Uashington 0

🕔20:28, 31.Mar 2016

Nënpresidenti amerikan Joe Biden u takua sot në Uashington me Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan. Zyrtarët turq kanë shprehur zhgënjim lidhur me mospajtimet mes dy palëve për çështjen e grupit paraushtarak kurd në Siri, të njohur me inicialet YPG. YPG

Lexo më shumë
Mimoza Kusari – Lila nuk do të rikandidojë në zgjedhjet e AKR

Mimoza Kusari – Lila nuk do të rikandidojë në zgjedhjet e AKR 1

🕔20:25, 31.Mar 2016

Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari – Lila deklaroi se nuk do të kandidojë në zgjedhjet për strukturat udhëheqëse të Aleancës Kosova e Re. Siç raporton Klan Kosova, Kuzari – Lila tha se zyrtarisht ende është pjesë e AKR-së,

Lexo më shumë
Jeremy May bën bizhuteri me libra të vjetër; rezultati është mahnitës

Jeremy May bën bizhuteri me libra të vjetër; rezultati është mahnitës 0

🕔19:49, 31.Mar 2016

Çfarë bëni me librat e vjetër? I ruani në ndonjë raft? Por e keni menduar ndonjëherë, që t’i ktheni ato në bizhuteri elegante.Artisti britanik i bizhuterive, Jeremy May e ka bërë një gjë të tillë.“Jeremy May gjen pikën më të bukur

Lexo më shumë
Alonso nuk lejohet të marrë pjesë në garën e Bahrejnit

Alonso nuk lejohet të marrë pjesë në garën e Bahrejnit 0

🕔19:10, 31.Mar 2016

Fernando Alonso, piloti i McLaren-it, nuk do të jetë në gjendje të pilotojë në garën e dytë sezonale të F1-shit për shkak të problemeve shëndetësore. Aksidenti i dy javëve më parë në Melburn, ku spanjolli shpëtoi fatmirësisht pasi makina e

Lexo më shumë
U kap me kokainë të cilësisë së lartë, 3 vite e gjysmë burg për shqiptarin në Britani

U kap me kokainë të cilësisë së lartë, 3 vite e gjysmë burg për shqiptarin në Britani 0

🕔19:09, 31.Mar 2016

Eduard Duli, shqiptari i cili u kap me një sasi të madhe kokaine të cilësisë së lartë në Britani, është dënuar nga gjykata me 3 vite e gjysmë heqje lirie. 26 – vjeçari u arrestua Nëntorin e shkuar, kur policia

Lexo më shumë
Emigrantë me skaf në Itali, kapet shqiptari dhe greku

Emigrantë me skaf në Itali, kapet shqiptari dhe greku 1

🕔19:02, 31.Mar 2016

Në brigjet e lokalitetit të Kastros, në ekstremin jugor të Italisë, kanë mbërritur në orët e para të mëngjesit 21 refugjatë që kanë deklaruar se janë somalezë, iranianë dhe sirianë. Pak orë më pas, në një zonë të afërt detare,

Lexo më shumë
Belgjika lejon ekstradimin në Francë të Abdeslam

Belgjika lejon ekstradimin në Francë të Abdeslam 0

🕔18:52, 31.Mar 2016

Autoritetet belge i kanë dhënë dritën jeshile ekstradimit në Francë të Salah Abdeslam, i cili njihet si organizatori dhe ideatori kryesor i sulmeve terroriste të Parisit. Abdeslam u arrestua në fillim të Marsit, para se Brukseli të tronditej nga sulmet

Lexo më shumë
Sheshel: I kthehem fuqishëm politikës

Sheshel: I kthehem fuqishëm politikës 1

🕔18:45, 31.Mar 2016

Udhëheqësi i radikalëve serbë është i lirë. Pas vendimit të Gjykatës së Hagës për Krime Lufte, ku ai nuk u shpall fajtor edhe pse ishte ideator i politikës së Serbisë së madhe, Sheshel ka thënë se do t’i kthehet politikës

Lexo më shumë
Ballkani “nënvlerëson” shkallën e ekstremizmit xhihadist

Ballkani “nënvlerëson” shkallën e ekstremizmit xhihadist 1

🕔18:17, 31.Mar 2016

Ekspertët rajonalë të sigurisë dhe të shërbimeve inteligjente kanë paralajmëruar se pavarësisht goditjes së ekstremizmit radikal islamik dhe masave të shtuara të sigurisë, një numër i konsiderueshëm të rinjsh nga Ballkani vazhdojnë të radikalizohen online, ndërsa shkalla e ekstremizmit është

Lexo më shumë