Shqipëri-Çeki, dinamikë të re marrëdhëniesh

Shqipëri-Çeki, dinamikë të re marrëdhëniesh 0

🕔17:59, 31.Mar 2016

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka zhvilluar këtë të enjte një takim kokë më kokë me homologun çek Lubomir Zaoralek, i cili ndodhet në Tiranë në kuadër të Ministerialit të Vishegradit. Në deklaratën e përbashkët për shtyp, Bushati ka deklaruar

Lexo më shumë
Presidenti kthen paratë e shtëpisë, e rindërtoi me fondet publike

Presidenti kthen paratë e shtëpisë, e rindërtoi me fondet publike 1

🕔17:54, 31.Mar 2016

Gjykata e Lartë në Afrikën e Jugut, ka vendosur që Presidenti Jacob Zuma, ka shkelur kushtetutën pasi nuk ka rimbursuar paratë e qeverisë të shpenzuara në shtëpinë e tij private. Gjykata i ka dhënë 60 ditë afat financave për të

Lexo më shumë
13 vende ku ateizmi dënohet me vdekje

13 vende ku ateizmi dënohet me vdekje 6

🕔17:33, 31.Mar 2016

Thuhet shpesh se bota po shndërrohet në një vend laik. Vetëm javën e shkuar, Kryeministri britanik, David Cameron, shkaktoi një reagim të ashpër kur e përdori mesazhin e tij për Pashkë për ta përshkruar Britaninë si një vend të krishterë.

Lexo më shumë
Gjahtari bullgar i emigrantëve: hero apo kriminel?

Gjahtari bullgar i emigrantëve: hero apo kriminel? 1

🕔17:32, 31.Mar 2016

Një tregtar bullgar i pjesëve të këmbimit të autobusëve është bërë një VIP kombëtar, pasi filloi të patrullonte kufirin turk duke “gjuajtur” për emigrantë. Shumë bullgarë e duartrokasin iniciativën e tij vigjilente, ndërsa të tjerë janë shumë të shqetësuar  “Bullgarisë

Lexo më shumë
Interi, gati të huazojë Rey Manajn te Panathinaikosi

Interi, gati të huazojë Rey Manajn te Panathinaikosi 1

🕔17:09, 31.Mar 2016

E ardhmja e afërt e Rey Manajt projektohet në Greqi në radhët e Panathinaikosit. 19-vjecari shqiptar pritet të transferohet në kampionatin grek në formën e huazimit, për t’u vënë nën urdhrat e Andrea Stramaccionit, i cili është në krye të

Lexo më shumë
Kryebashkiakët e rinj lëshojnë dorën me lejet e ndërtimit

Kryebashkiakët e rinj lëshojnë dorën me lejet e ndërtimit 0

🕔16:59, 31.Mar 2016

Aktiviteti i ndërtimit nisi të ringjallët në tremujorin e katërt të vitit 2015, për shkak të rritjes së numrit të lejeve të dhëna për objektet te reja. INSTAT raportoi se në tremujorin e katërt 2015 janë miratuar gjithsej 45 leje

Lexo më shumë
Shpërthim në Diyarbakır të Turqisë, flitet për të plagosur

Shpërthim në Diyarbakır të Turqisë, flitet për të plagosur 1

🕔16:55, 31.Mar 2016

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar gjatë ditës së sotme në Dijarbakër të Turqisë, zonë e banuar kryesisht nga kurdët. Shpërthimi ka ndodhur në një stacion autobusësh dhe flitet paraprakisht për disa të plagosur. Ambulancat dhe forcat e policisë kanë

Lexo më shumë
Nënkryetari Hado: Pemët ullirit, simbolikë për paqen dhe bashkëjetesën

Nënkryetari Hado: Pemët ullirit, simbolikë për paqen dhe bashkëjetesën 0

🕔16:52, 31.Mar 2016

Në shenjë paqe e solidariteti, 14 fëmijë nga shtete të ndryshme, përfshi edhe Shqipërinë, të cilët ndodhen në Tiranë për të marrë pjesë në festivalin e tretë të gjuhës dhe kulturës, mbollën sot në lulishten pranë ish-Fushës së Aviacionit në

Lexo më shumë
Prifti maqedonas kundër bashkëkombasve: Çfarë keni kundër gjuhës shqipe?

Prifti maqedonas kundër bashkëkombasve: Çfarë keni kundër gjuhës shqipe? 0

🕔16:47, 31.Mar 2016

Pimen është prift i Dioqezës Evropiane tanimë tetë vjet, ndërsa në publik është i njohur me deklaratat e tij racionale dhe kritikuese ndaj problemeve në Maqedoni. Për këtë shpesh ka qenë në qendër të kritikave të ashpra nga pjesëtarë të

Lexo më shumë
Dua të jem beqare… por me ty

Dua të jem beqare… por me ty 1

🕔16:31, 31.Mar 2016

Dua që të dalësh me miqtë për të pirë një birrë. Dua që pas një nate dehjeje të më kërkosh, sepse dëshiron të më shtrëngosh fort në krahët e tu dhe të përkëdhelemi përkrah njeri-tjetrit. Dua që sapo të zgjohesh

Lexo më shumë