SHËNIM: ‘97-ta e Lulzim Bashës

SHËNIM: ‘97-ta e Lulzim Bashës 4

🕔09:15, 1.Mar 2016

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pati dje kurajon të përmendë vitin 1997. E zuri në gojë atë vit në kontekstin e një, siç tha ai, beteje të vështirë përballë mazhorancës së kriminalizuar, eksponetët e së cilës po rrahin e

Lexo më shumë
Abuzonte seksualisht me një të mitur, në pranga 29-vjeçari

Abuzonte seksualisht me një të mitur, në pranga 29-vjeçari 0

🕔09:13, 1.Mar 2016

Forcat e policisë së komisariatit të Bulqizës kanë vënë në pranga 29-vjeçarin Denis Havalja, pasi sipas policisë lokale kishte abuzuar seksualisht me një të mitur nga fshati Fushë Bulqizë. Sipas policisë lokale, 29-vjeçari Denis Havalja, nga fshati Ceruj i Matit,

Lexo më shumë
Napoli barazon me Fiorentinën, tashmë 3 pikë larg Juves

Napoli barazon me Fiorentinën, tashmë 3 pikë larg Juves 0

🕔09:13, 1.Mar 2016

Napoli barazoi 1-1 me Fiorentinën, një tjetër rezultat zhgënjyes për skuadrën e Sarri-t që tashmë e sheh veten 3 pikë larg Juventusit kryesues. Ndeshja nisi me golin e Alonso-s në minutën e 5 për Fiorentinën, por ende pa përfunduar gëzimi

Lexo më shumë
Të shtëna me armë në një shkollë në Ohio

Të shtëna me armë në një shkollë në Ohio 0

🕔09:10, 1.Mar 2016

Një 14-vjeçar ka qëlluar me armë zjarri në restorantin e një shkolle në Ohio të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga të dhënat e para raportohet për katër nxënës të plagosur, por që fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Autoritetet

Lexo më shumë
Merr fund publikimi i i email-eve të Hillary Clinton

Merr fund publikimi i i email-eve të Hillary Clinton 0

🕔09:09, 1.Mar 2016

Departamenti amerikan i Shtetit ka publikuar email-in e 14-të dhe të fundit institucional që ka kaluar përmes serverit privat të Hillary Clinton kur ajo ishte sekretare e Shtetit. Bëhet fjalë për një çështje që vazhdon të bezdisë kryesuesen e garës

Lexo më shumë
Rroku-Gjebrea, rikthimi i vrasjes së 2001 pushton rrjetet sociale

Rroku-Gjebrea, rikthimi i vrasjes së 2001 pushton rrjetet sociale 3

🕔01:29, 1.Mar 2016

15 vjet pas vrasjes se Alda Canajt dhe nënës së saj pranë pallatit të sportit “Asllan Rusi“ në Tiranë, ish Agjenti i Shërbimit Informativ Kombëtar, Marjan Rroku ka rrëfyer krimin që tronditi më 29 mars 2001 kryeqytetin. I dënuari me

Lexo më shumë
Horoskopi, 01 mars 2016

Horoskopi, 01 mars 2016 0

🕔01:26, 1.Mar 2016

Dashi Sot pritet një ditë  mirë me Afërditën që ju ripërtërit forcat dhe me Hënën që sot ju sjell stimuj të fuqishëm në planin sentimental. Duhet të konsolidoni pozitat aktuale të realizuar synime të tjera.   Demi Me Afërditën e

Lexo më shumë
Përgjigje z. Hanxhari dhe një sqarim për të gjithë pensionistët

Përgjigje z. Hanxhari dhe një sqarim për të gjithë pensionistët 25

🕔00:31, 1.Mar 2016

Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka reaguar pas letrës së prof.Jorgji Hanxharit botuar dje në DITA. Më poshtë reagimi i tij derguar dje ne redaksi:   Nga Ilir Beqaj, Ministër i Shëndetësisë   Në përgjigje të pretendimeve të ngritura në shkrimin

Lexo më shumë