Nikoliç i përgjigjet Thaçit: Nuk marrë pjesë në ceremoninë e shtetit inekzistent

Nikoliç i përgjigjet Thaçit: Nuk marrë pjesë në ceremoninë e shtetit inekzistent 0

🕔15:55, 31.Mar 2016

Presidenti i ri i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi pak kohë më parë se do të ftonte edhe presidentin serb në ceremoninë e inaugurimit të tij në postin e kreut të Shtetit, por Tomislav Nikoliç, e ka refuzuar këtë ftesë, duke

Lexo më shumë
Videoja virale, arsyeja pse Strazimiri mban kapele dhe pistoletë

Videoja virale, arsyeja pse Strazimiri mban kapele dhe pistoletë 2

🕔15:48, 31.Mar 2016

Episodi i dhunshëm në parkun e Liqenit, me deputetin Gent Strazimiri që u filmua dhe fotografua me një pistoletë në brez, është kthyer në një hit në rrjetet sociale, të cilat i kanë dedikuar edhe një videomontazh. Faqja online “Çmendina

Lexo më shumë
“Vrasje dhe kanibalizëm”: Historia horror në kampin nazist

“Vrasje dhe kanibalizëm”: Historia horror në kampin nazist 0

🕔15:19, 31.Mar 2016

Britaniku i vetëm i mbijetuar në një kamp përqendrimi nazist ka dhënë një dëshmi rreth horrorit që ka përjetuar në të. Harold Osmond Le Druillenec ishte ndër të paktët persona që mbijetuan në kampin e Bergen-Belsen. Në një letër ku

Lexo më shumë
Komandot bëjnë selfie me trupin e kamikazit në sfond

Komandot bëjnë selfie me trupin e kamikazit në sfond 1

🕔15:15, 31.Mar 2016

Trupat speciale irakiane filmuan veten teksa qëllonin për vdekje një kamikaz të Shtetit Islamik. Më pas ata bënë foto me trupin e terroristit të vdekur në sfond. Pamjet janë fiksuar në qytetin Makhmour. Kjo është një tjetër shenjë e përshkallëzimit

Lexo më shumë
Refugjatët sirianë zbarkojnë në brigjet italiane, pranga skafistit shqiptar e një greku

Refugjatët sirianë zbarkojnë në brigjet italiane, pranga skafistit shqiptar e një greku 2

🕔14:57, 31.Mar 2016

Një shqiptar dhe një grek, skafistë të një gomoneje janë vënë në pranga gjatë paradites së sotme në Itali, pasi akuzohen se kanë transportuar për një brigjet e Salentos 21 refugjatë. Zbarkimi ka ndodhur gjatë mëngjesit të sotëm, ndërsa kanë

Lexo më shumë
FOTOT: Në Kryeministri po përgatiten për mandatin e dytë

FOTOT: Në Kryeministri po përgatiten për mandatin e dytë 6

🕔14:50, 31.Mar 2016

Viti i fundit i mandatit? Në kryeministri duket që askush nuk e mendon këtë. Aty po përgatiten për mandatin e dytë. Fotografi i gazetës DITA ka fiksuar sot pamje nga punimet e brendshme në godinën që mban brenda administratën qendrore

Lexo më shumë
Sheshel ngacmon presidenten kroate pas pafajësisë: Përgatitu, do të vizitoj!

Sheshel ngacmon presidenten kroate pas pafajësisë: Përgatitu, do të vizitoj! 0

🕔14:37, 31.Mar 2016

Trembëdhjetë vjet pas dorëzimit të Vojislav Sheshelit në Tribunalin e Hagës, Gjykata Penale Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë (ICTY) ka vendosur, në gjykimin e shkallës së parë që lideri çetnik Vojislav Sheshel nuk është fajtor për të gjitha akuzat. E ndërsa

Lexo më shumë
Alarm për bombë në aeroportin Landvetter të Suedisë

Alarm për bombë në aeroportin Landvetter të Suedisë 0

🕔14:32, 31.Mar 2016

Një shpërthim është raportuar të ketë ndodhur në aeroportin e Landvetter të Suedisë, paraditen e sotme. Aeroporti, që ndodhet jashtë Gothenburg, mësohet se ka marrë një kërcënim për bombë mëngjesin e së enjtes. Për pasojë, forca të shumta policore kanë

Lexo më shumë
Gruaja qëllon mbi bankomatin, më pas…

Gruaja qëllon mbi bankomatin, më pas… 1

🕔14:30, 31.Mar 2016

  Ky është momenti kur një grua filmohet nga kamerat e sigurisë teksa qëllon me armë në drejtim të një bankomati. Por ajo që bën më pas i ka habitur hetuesit. Ajo nxjerr një vakum dore dhe tenton mesa duket

Lexo më shumë
Ja çfarë i ndodh një trupi të pajetë në fund të detit

Ja çfarë i ndodh një trupi të pajetë në fund të detit 0

🕔14:23, 31.Mar 2016

Qindra metra poshtë në shtratin e detit gjendet trupi i një derri të ngordhur. Ai është vendosur aty nga shkencëtarët kanadezë për të zbuluar se çfarë ndodh me një trup të pajetë në fund të detit. Por ndërsa kockat mund

Lexo më shumë