Raiffeisen Bank sekuestron Kurum, kërkon kredinë 3 milionë dollarë

Raiffeisen Bank sekuestron Kurum, kërkon kredinë 3 milionë dollarë 1

🕔14:18, 31.Mar 2016

Pas shpalljes së falimentit nga Kurum në fund të shkurti të këtij viti, Raiffeisen Bank ka sekuestruar aktivet e kompanisë më të madhe të prodhimit të çelikut në vend. Shoqëria Përmbarimore “E.P.S.A” sh.p.k., ka kërkuar bllokimin e kuotave/aksione dhe e

Lexo më shumë
Deklarata e Trump: Ndëshkime për gratë që abortojnë

Deklarata e Trump: Ndëshkime për gratë që abortojnë 0

🕔14:12, 31.Mar 2016

Donald Trump është vendosur sërish në qëndër të kritikave pas një deklarate të bërë së fundmi, ku u shpreh se gratë të cilat kryejnë abort duhet të përballen me një ndëshkim të caktuar. Ai nuk përmëndi asnjë formë ndëshkimi, por

Lexo më shumë
Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Durim Bamit

Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Durim Bamit 1

🕔14:09, 31.Mar 2016

Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Durim Bamit për ndryshimin e masës së sigurisë. Bami kishte kërkuar ndryshim të masës së sigurisë nga arrest shtëpië në lënie të lirë. Por kjo kërkesë u rrëzua nga Gjykata, pasi sipas saj

Lexo më shumë
Itali, gjykata liron nga akuzat për terrorizëm Alban dhe Elvis Elezin

Itali, gjykata liron nga akuzat për terrorizëm Alban dhe Elvis Elezin 1

🕔14:06, 31.Mar 2016

Sipas Gjykatës së Breshës nuk ekzistojnë elementë që dëshmojnë aftësitë e Alban e Elvis Elezi,  në rekrutimin e luftëtarëve të ISIS, e as lidhje të drejtpërdrejta të tyre me persona që e kanë një autoritet të tillë Pas kërkesës për

Lexo më shumë
Demarkacioni me Malin e Zi, Haradinaj: Ta hetojë FBI-ja

Demarkacioni me Malin e Zi, Haradinaj: Ta hetojë FBI-ja 0

🕔13:42, 31.Mar 2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, kërkon nga Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, që të angazhojë FBI-në për të hetuar demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi. Në një intervistë për Radiotelevizionin e Kosovës (RTK), Haradinaj

Lexo më shumë
Letra e Ramës, Basha: Ta lexoj dhe më pas do t’i kthej përgjigje…sot

Letra e Ramës, Basha: Ta lexoj dhe më pas do t’i kthej përgjigje…sot 0

🕔13:38, 31.Mar 2016

Lulzim Basha kërkoi të njihej njëherë me ftesën e Ramës për të kthyer përgjigje nëse do të pranojë apo jo ftesën e kreut të maxhorancës për dialog për reformën në drejtësi. Në takimin me të rinjtë e Partisë Demokratike të

Lexo më shumë
SHBA dhe Rusia kanë gati planin për të larguar Assadin nga Siria

SHBA dhe Rusia kanë gati planin për të larguar Assadin nga Siria 1

🕔13:35, 31.Mar 2016

Sipas gazetës panarabe “al Hayat”, Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë arritur një marrëveshje për t’i mundësuar presidentit sirian Bashar al Assad që të strehohet në një shtet tjetër, në kuadër të negociatave për të arritur një marrëveshje politike për

Lexo më shumë
Shembet mbikalimi në Kalkutë, 150 persona varrosen të gjallë

Shembet mbikalimi në Kalkutë, 150 persona varrosen të gjallë 0

🕔13:31, 31.Mar 2016

Një mbikalim i ndërtuar pjesërisht është shembur në Kalkutë të Indisë. Sipas informacioneve të para ka të paktën dhjetë të vdekur, por bilanci ka gjasa që të rritet duke qenë se dëshmitarët okularë flasin për “të paktën 150 persona që

Lexo më shumë
Sali Berisha indinjohet me sjelljen e Ramës përball Ilva Tares

Sali Berisha indinjohet me sjelljen e Ramës përball Ilva Tares 11

🕔13:31, 31.Mar 2016

Sali Berisha ka komentuar edhe deklaratat e djeshme të Kryeministrit Edi Rama për gazetaren Ilva Tare, ku mbrëmë ishte i ftuar në emisionin e saj. Duke folur për gazetarët jashtë Parlamentit, Berisha tha se një veprim të tillë e bën

Lexo më shumë
Bruksel, të infiltruar të ISIS në aeroportin e Zaventem

Bruksel, të infiltruar të ISIS në aeroportin e Zaventem 0

🕔13:29, 31.Mar 2016

Avokati belg i Salah Abdeslam, një prej përgjegjësve të atentateve terroriste të Parisit dhe Brukselit, ka bërë të ditur se i përfaqësuari i tij dëshiron që t’i dorëzohet Francës dhe ka ndërmend “të bashkëpunojë me autoritetet franceze”. Ndërkohë ka dalë

Lexo më shumë