Demarkacioni, Thaçi: Nuk u besoj jugosllavëve dhe rusëve

Demarkacioni, Thaçi: Nuk u besoj jugosllavëve dhe rusëve 1

🕔22:55, 31.Aug 2016

Presidenti i Kosovës në një intervistë në “Rrokum” tha se Komisioni Shtetëror e ka kryer punën mirë dhe ka dëshmuar se Kosova është në rregull me territorin. Ai është shprehur i bindur se Demarkacioni nesër do të votohet. Thaçi, një

Lexo më shumë
Shqipëria barazon me Marokun

Shqipëria barazon me Marokun 0

🕔22:40, 31.Aug 2016

U mbyll në barazim pa gola ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Marokut, e cila veç përgatitjeve për startin e edicionit të ri për kualifikueset e Botërorit 2018, shënonte edhe inaugurimin e stadiumit “Loro Boriçi” të qytetit të Shkodrës. Një ndeshje

Lexo më shumë
Berisha zyrtarizohet tek Atalanta teksa luan me kombëtaren në Shkodër

Berisha zyrtarizohet tek Atalanta teksa luan me kombëtaren në Shkodër 0

🕔22:36, 31.Aug 2016

Atalanta ka bërë zyrtare kalimin e portierit shqiptar Etrit Berisha nga Lazio. Marrëveshje është bërë si huazim me opsion blerje. Berisha kishte qenë i frustruar se pse nuk ka qenë titullar në shumicën e aktiviteteve ku ka marrë pjesë Lazio.

Lexo më shumë
Telegrami që mund ta ketë bërë Hitlerin të bënte vetëvrasje

Telegrami që mund ta ketë bërë Hitlerin të bënte vetëvrasje 0

🕔22:31, 31.Aug 2016

Herman Gëringu ishte një prej këshilltarëve më të besuar të Adolf Hitlerit, dhe në qershor 1941, Fyhreri nxori një dekret ku thuhej që, nëse ai vetë humbiste aftësinë për të udhëhequr, ose nëse vritej, kontrollin do e merrte Gëringu. Por

Lexo më shumë
Arrihet marrëveshja për zgjedhjet në Maqedoni

Arrihet marrëveshja për zgjedhjet në Maqedoni 0

🕔21:52, 31.Aug 2016

Pas disa orëve bisedime në Klubin e Deputetëve, kryetarët e partive ranë ujdi për disa çështje të cilat duhet të vendosin të ardhmen e Maqedonisë. Vendimet që u morën janë si më poshtë: -Zgjedhjet do të duhet të mbahen më

Lexo më shumë
Mavraj është kapiteni i ri i Kombëtares

Mavraj është kapiteni i ri i Kombëtares 0

🕔21:50, 31.Aug 2016

Mërgim Mavraj është kapiteni i ri i Kombëtares shqiptare. Pas pensionimit të Lorik Canës nga Kombëtarja shqiptare, u përfol shumë se kush duhet të mbajë shiritin e kapitenit. E mesa duket trajneri, Gianni de Biasi e kishte të qartë se

Lexo më shumë
VIDEO / Rama filmon momentet e himnit në Shkodër

VIDEO / Rama filmon momentet e himnit në Shkodër 4

🕔21:43, 31.Aug 2016

Ka qenë emocionues momenti i ekzekutimit të himnit kombëtar të Shqipërisë në fillim të ndeshjes miqësore kundër Marokut, në stadiumin e rindërtuar të Shkodrës “Loro Boriçi”. Kryeministri Rama ka filmuar  90 sekondat e ekzekutimit të himnit. “Sapo u luajt Himni

Lexo më shumë
Kapen dy motorra uji nga Shqipëria, arrestohet vlonjati

Kapen dy motorra uji nga Shqipëria, arrestohet vlonjati 0

🕔21:29, 31.Aug 2016

Policia financiare italiane e Otrantos ka sekuestruar në orët e para të mëngjesit të sotëm dy motorrë uji me prejardhje nga Shqipëria. Ata janë indetifikuar nga roja bregdetare e komunës së San Fokës në rajonin e Pulias, ndërsa po lundronin në

Lexo më shumë
Ministria e Arsimit, 1900 abetare për fëmijët e diasporës

Ministria e Arsimit, 1900 abetare për fëmijët e diasporës 2

🕔20:55, 31.Aug 2016

Ministria e Arsimit ka hapur një tender për të blerë libra shkollorë për fëmijët e diasporës. Institucioni i drejtuar nga Lindita Nikolla ka akorduar një fond prej 23 milionë lekësh të vjetra për blerjen e disa librave. Sipas dokumenteve që

Lexo më shumë
VIDEO / Ndiqni live ndeshjen Shqipëri-Marok

VIDEO / Ndiqni live ndeshjen Shqipëri-Marok 1

🕔20:41, 31.Aug 2016

Djepi” i futbollit shqiptar, Shkodra, priti sot ndeshjen e parë të kombëtares shqiptare pas rikonstruksionit të stadiumit “Loro Boriçi”, i cili plotëson standardet e një stadiumi të nivelit 5, por është kategorizuar si një stadium i nivelit 4, pasi nuk

Lexo më shumë