Ngjarja tragjike në Nice, zbulohen të dhëna që implikojnë policinë

Ngjarja tragjike në Nice, zbulohen të dhëna që implikojnë policinë 0

🕔22:51, 30.Sep 2016

Nuk ka qenë policia ajo që ka ndaluar kamionin që u përplas me turmën në Nice, në Korrik të këtij viti, ku gjetën vdekjen 86 persona dhe u plagosën qindra të tjerë. Nga hetimet e policisë, kamioni që vrau 86

Lexo më shumë
USA Today thyen traditën: Votoni kë të doni, vetëm Trump-in, jo!

USA Today thyen traditën: Votoni kë të doni, vetëm Trump-in, jo! 9

🕔22:48, 30.Sep 2016

“USA Today” është e vetmja gazetë e madhe amerikane që, në gjithë historinë e saj, nuk u ka bërë thirrje asnjëherë lexuesve të votojnë për një kandidat apo për një tjetër. Sot ajo e theu këtë traditë – ku u

Lexo më shumë
Ndërrimi i fanellave mes Xhakave zbuloi diçka interesante

Ndërrimi i fanellave mes Xhakave zbuloi diçka interesante 0

🕔22:35, 30.Sep 2016

Granit Xhaka ka një tatuazh në shpinë me numrin 34, që duket si dedikim për Taulantin. Taulanti prej kohësh mban numrin 34 te Baseli. Vëllezërit njihen për përkrahjen e madhe që i japin njëri-tjetrit, por në fushë sa herë përballen nuk mungojnë

Lexo më shumë
Këto janë moshat kur ju jeni në kulmin tuaj për gjithçka

Këto janë moshat kur ju jeni në kulmin tuaj për gjithçka 0

🕔22:27, 30.Sep 2016

Është shumë më e kollajtë për fëmijët që të mësojnë gjuhë të reja, se sa për të rriturit. Në mënyrë më specifike, aftësia e një njeriu për të mësuar një gjuhë të re e ka kulmin e vet në moshën

Lexo më shumë
Alves: Ja cila skuadër mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Alves: Ja cila skuadër mund ta fitojë Ligën e Kampionëve 0

🕔22:21, 30.Sep 2016

Ish mbrojtësi i Barcelonës, Dani Alves, ka thënë se kampionët e Serie A kanë gjithçka që u nevojitet për të triumfuar në Evropë këtë edicion, pas humbjes 3:1 nga Barcelona në vitin 2015. Djemtë e Massimiliano Allegrit fituan 4:0 ndaj

Lexo më shumë
DOSJA  / Detaje nga hetimet për trafik organesh nga shtetasi rus

DOSJA / Detaje nga hetimet për trafik organesh nga shtetasi rus 1

🕔21:50, 30.Sep 2016

Drejtësia shqiptare ka filluar një hetim për trafik organesh. Nën hetim është një shtetas rus, i cili bashkë me disa shqiptarë, kanë hapur me letra një firmë. Objekti i kësaj firme është turizmi mjekësor, që ka të bëjë me transplantimin

Lexo më shumë
VIDEO: Rama hyn në studio, por Fevziu as që lëviz vendit

VIDEO: Rama hyn në studio, por Fevziu as që lëviz vendit 79

🕔21:40, 30.Sep 2016

Një video e postuar nga faqja online e emisionit Opinion tregon kreun e qeverisë Edi Rama duke hyrë në ambjentet e TV Klan shoqëruar nga pronari Aleksandër Frangaj. Bën përshtypje në video që drejtuesi i emisionit të njohur Blendi Fevziu

Lexo më shumë
Çuçi: Blushi e teproi, nuk jemi kazan plehrash

Çuçi: Blushi e teproi, nuk jemi kazan plehrash 6

🕔21:21, 30.Sep 2016

Ministri i Shtetit për Çështjet Vendore Bledi Çuçi ka komentuar nga Fieri vendimin e deputetit Ben Blushi për tu larguar nga Partia Socialiste. “Është e drejtë e tij, nëse mendon se axhenda e mazhorancës dhe PS në mënyrë më specifike

Lexo më shumë
Ryshfet tregtarit, shkarkohen 2 inspektorët e AKU-së

Ryshfet tregtarit, shkarkohen 2 inspektorët e AKU-së 1

🕔20:58, 30.Sep 2016

Pas denoncimi që është bërë ditë më parë në emisionin investigativ “Fiks Fare”, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka shkarkuar nga detyra dy inspektorët e Drejtorisë Rajonale të AKU Tiranë, Etrit Berisha dhe Indrit Korbi. Pas ngritjes së Komisionit të Disiplinës,

Lexo më shumë
VIDEO/ Biseda e STOP-it me personin që i kërkuan 18 mijë euro rryshfet

VIDEO/ Biseda e STOP-it me personin që i kërkuan 18 mijë euro rryshfet 1

🕔20:57, 30.Sep 2016

Prezantuesi i emisionit “Stop” Saimir Kodra ka sqaruar edhe njëherë historinë e marrjes së një ryshfeti prej 18 mijë euro për llogari të prokurorit Ardian Braho. Gjatë emisionit “Stop” u publikua biseda e Kodrës me Gani Manollarin, të cilit i

Lexo më shumë