VIDEO: Rama hyn në studio, por Fevziu as që lëviz vendit 79

🕔21:40, 30.Sep 2016

Një video e postuar nga faqja online e emisionit Opinion tregon kreun e qeverisë Edi Rama duke hyrë në ambjentet e TV Klan shoqëruar nga pronari Aleksandër Frangaj. Bën përshtypje në video që drejtuesi i emisionit të njohur Blendi Fevziu

Lexo më shumë
Kjo letër do t’ju trondisë

Kjo letër do t’ju trondisë 7

🕔13:10, 28.Sep 2016

Kur ra telefoni, ora nuk kishte shkuar dhjetë. Ishte doktori, telefononte nga spitali. Më pyeti, nëse, mund ta takoja atë ditë në orën dy. “Po… po, natyrisht”, thashë dhe e mbylla. E mpirë e tëra, nga dritarja e dhomës shikoja

Lexo më shumë

Çfarë dihet për historinë e hershme të Krujës? 1

🕔18:05, 27.Sep 2016

I nderuar lexues! Gërmimet arkeologjike në Kështjellën e Krujës dëshmojnë se ka qenë vendbanim ilir që në shekullin III para erës sonë. Fshati Zgërdhesh që ndodhet fare pranë mendohet se ka qenë Albanopolisi i përmendur nga Ptolemeu në shekullin II

Lexo më shumë
REPLIKË: Berisha nuk kthehet më Andrea! Rama është sot problemi!

REPLIKË: Berisha nuk kthehet më Andrea! Rama është sot problemi! 60

🕔15:39, 25.Sep 2016

Artur Zheji Lexova kundër argumentat që shkruaje hapur dhe publikisht ndaj Mustafa Nanos. Ti Andrea dhe Mustafai, jeni padyshim antiberishistë doc. Në të drejtën tuaj dhe mjaft herë me argumenta të qëndrueshme. Ndoshta nga befasia e qëndrimit të Nanos, ndoshta

Lexo më shumë
Për herë të parë FOTO nga vdekja e Hitlerit?

Për herë të parë FOTO nga vdekja e Hitlerit? 25

🕔19:30, 20.Sep 2016

Më 8 maj të vitit 1945 mori fund Lufta e Dytë Botërore. Gjermania kapitulloi dhe Fyhreri vdiq. Kështu të paktën thuhet. Por vetëm më 25 tetor të vitit 1956, një gjykatë e shpalli zytrarisht Fyhrerin të vdekur. Më shumë se

Lexo më shumë

Dibra s’qe shuplakë – por bombë atomike! 5

🕔19:12, 13.Sep 2016

Luli-more Luli, se ç’ty thye shtëmba, në Dibrën e Vogël, se ç’të ndodhi gjëma! Një muaj të tërë, në popull u ngule, po s’të bëri punë, Lule-o moj Lule! As vetë s’të besohet, sa sa keq ke mbritur, se nuk

Lexo më shumë
Në nëntor do të organizohet takimi i kryebashkiakëve shqiptarë në rajon

Në nëntor do të organizohet takimi i kryebashkiakëve shqiptarë në rajon 0

🕔19:11, 13.Sep 2016

Komunën e Prishtinës e vizitoi sot një delegacion i Bashkisë së Tiranës, i udhëhequr nga Kryebashkiaku Erion Veliaj. Ata u pritën nga Kryetari Shpend Ahmeti, dhe përfaqësues të tjerë të kësaj Komunës së Prishtinës. Në këtë takim të parë të

Lexo më shumë
Opozita alla-Kaçi

Opozita alla-Kaçi 30

🕔18:31, 13.Sep 2016

Nga Ilir Metaj E dëgjuat Kaç Islamin si e zbardhi “mekanizmin e humbjes? Tha: “PD mori në Dibër të njëjtin numër votash që mori në 2015. Si shpjegohet kjo humbje atëherë? U është thënë 3 familjeve mbillni në fushën tuaj kanabis, sepse

Lexo më shumë

Çfarë janë Kodikët e Esnafeve 1

🕔19:47, 8.Sep 2016

I nderuar lexues! Kodikët e Esnafeve janë regjistra që përmbajnë dokumentimin e shkruar për veprimtarinë kryesore ekonomiko-shoqërore të esnafeve, si dhe ngjarjet kryesore të jetës së tyre. Kodikët e esnafeve shërbenin si evidenca për emrat e anëtarëve të esnafeve, të

Lexo më shumë
KËSHILLA: Gurët në veshka, çfarë duhet të dimë

KËSHILLA: Gurët në veshka, çfarë duhet të dimë

🕔18:44, 8.Sep 2016

  Dr. Flamur Tartari, Urolog – DITA Gjatë viteve të fundit është shtuar numri i pacientëve që i janë drejtuar për ndihmë klinikave mjekësore për shkak të komplikacioneve të shfaqura nga formimi i gurëve në veshka. Përmirësimi i nivelit të ndërgjegjësimit

Lexo më shumë