Klosi: Në vitin 2016, 900 burra kanë denoncuar dhunën në familje

Klosi: Në vitin 2016, 900 burra kanë denoncuar dhunën në familje 0

🕔22:55, 31.Jan 2017

Nga 3000 rastet e dhunës në familje që janë raportuar gjatë vitit të kaluar, 900 kanë qenë burra që janë dhunuar nga gratë. Kjo u deklarua nga Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Blendi Klosi, gjatë konferencës për “linjat bazë

Lexo më shumë
Video/ Policia: Ja pse duhet të keni kujdes kur hyni në parakalim

Video/ Policia: Ja pse duhet të keni kujdes kur hyni në parakalim 6

🕔22:52, 31.Jan 2017

Parakalimi i gabuar mund të jetë burim i rrezikshëm aksidentesh rrugore me pasoja deri edhe fatale për jetën. Policia njofton se 6 shoferëve iu janë hequr patentat gjatë kësaj të marte pasi janë futur në parakalim në një rrugë me

Lexo më shumë
Lindita Nikolla prezanton shkollat me renditjen më të mirë

Lindita Nikolla prezanton shkollat me renditjen më të mirë 0

🕔22:51, 31.Jan 2017

Drejtoria Arsimore Rajonale e Tiranës ka bërë analizën vjetore për 2016-ën ku ka prezantuar shkollat me renditjen më të mirë sipas kartës së performancës. Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla, u shpreh gjatë takimit se ky është viti ku

Lexo më shumë
Bundesliga vendos rekord transferimesh

Bundesliga vendos rekord transferimesh 0

🕔22:45, 31.Jan 2017

Pas rekordeve të fitimeve në vitin e 12 radhazi mbi sponsorizimet dhe të drejtat televizive, Bundesliga arrin një tjetër finish të pashënuar më parë. Ekipet gjermane të futbollit tejkaluan rekordin e shpenzimeve në merkaton dimërore duke shkuar mbi 100 milionë

Lexo më shumë
Dyshimet për bombë alarmojnë Prishtinën

Dyshimet për bombë alarmojnë Prishtinën 0

🕔22:44, 31.Jan 2017

Dy raste të njëpasnjëshme mbi dyshimin për mjete shpërthyese kanë alarmuar Prishtinën sot. Një çantë e dyshimtë afër shkollës “Elena Gjika”, dhe një taksi me targa të Beogradit, afër hotelit “Grand”, kanë që dy objektet e dyshuara për bombë. Policia

Lexo më shumë
Video/ Zgjidhje ekstreme për të shpëtuar jetën e fëmijës

Video/ Zgjidhje ekstreme për të shpëtuar jetën e fëmijës 1

🕔22:36, 31.Jan 2017

Po ktheheshin në shtëpi pas festimeve të Vitit të Ri kinez, por u aksidentuan dhe makina me të cilën po udhëtonin përfundoi në një lumë në provincën Hunan në Kinë. Në automjet ishin 6 anëtarë të një familje mes të

Lexo më shumë
Al-Abadi: Dekreti i Trump godet ata që luftojnë kundër terrorizmit

Al-Abadi: Dekreti i Trump godet ata që luftojnë kundër terrorizmit 0

🕔22:31, 31.Jan 2017

Kryeministri irakian, Haider Al-Abadi ka krikuar sot, në reagimin e parë të tij, dekretin e presidentit amerikan, Donald Trump që ndalon irakianët të hyjnë në SHBA duke theksuar se ai po godet ata që luftojnë terrorizmin. Në një konferencë shtypi,

Lexo më shumë
Berisha sulmon Rexhep Qosen: Promovon projektet e Beogradit me porosi të Edi Ramës

Berisha sulmon Rexhep Qosen: Promovon projektet e Beogradit me porosi të Edi Ramës 14

🕔22:19, 31.Jan 2017

Sali Berisha ka sulmuar akademikun e njohur Rexhep Qosen për deklaratën e bërë prej tij, ku kërkonte shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas Berishës, kjo deklaratë e Qoses është porositur nga kryeministri Edi Rama, ndërsa projektin e shkëmbit të

Lexo më shumë
4 hapa për të qenë të hidratuar çdo ditë

4 hapa për të qenë të hidratuar çdo ditë 0

🕔22:10, 31.Jan 2017

Ka një sërë vesesh të këqija të modeleve këtë vit, si të flesh pa larë fytyrën, të hash thonjtë në mënyrë konstante etj. Fatmirësisht një nga veset më të këqija të tyre mund të rregullohet lehtësisht. Dehidratimi ditor, çka mund

Lexo më shumë
Guterres: Dekreti antiimigracion rrezikon të jetë joefikas

Guterres: Dekreti antiimigracion rrezikon të jetë joefikas 0

🕔21:56, 31.Jan 2017

Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres ka kritikuar dekretin amerikan antiimigracion kundër shtetasve të shtatë vendeve myslimane duke konfirmuar se masat e marra verbërisht rrezikojnë të jenë joefikase. ”Vendet kanë të drejtë, madje detyrim, të kontrollojnë kufijtë e tyre

Lexo më shumë