Titulli i paparë i RD nuk e bind analistin konstrovers

Titulli i paparë i RD nuk e bind analistin konstrovers 1

🕔23:00, 27.Feb 2017

“Make Albania Great Again” –MAGA! Ta bëjmë Shqipërisë sërish madhështore – të madhe. Me këtë titull hapet sot Rilindja Demokratike shoqëruar fotos së disa senatorëve dhe kongresmenëve amerikanë që kanë shprehur mbështetje për protestën e saj(http://www.rd.al/2017/02/faqja-e-pare-308/). Gojët e Liga mësojnë

Lexo më shumë
Kur heshtja vret !

Kur heshtja vret !

🕔14:32, 27.Feb 2017

Berlin. 27 shkurt 1943. Kishin nisur bastisjet për të arrestuar çifutët e fundit në qytet. Ata, që nuk kishin mundur dot t’i arrestonin më parë. Kjo, për shkak se ishin të martuar me bashkëshorte gjermane. Ligjet e Nurembergut (1935) të

Lexo më shumë
Ligjet Ouerlliane të Evropës post-terrorizëm

Ligjet Ouerlliane të Evropës post-terrorizëm

🕔14:35, 25.Feb 2017

Sulmet terroriste që goditën disa vende të Bashkimit Evropian, që prej vitit 2015, janë shoqëruar me masa të vazhdueshme sigurie në rritje. Masa urgjente, të konceptuara nga qeveritë e këtyre vendeve, si më se të domosdoshme për mbrojtjen dhe sigurimin

Lexo më shumë
Pas Brexit, me sytë nga Nexit

Pas Brexit, me sytë nga Nexit 0

🕔20:50, 21.Feb 2017

Holanda do të zhvillojë zgjedhjet e përgjithshme pas afro tre javësh, më 15 mars, dhe sondazhet paraprake kanë kohë që konfirmojnë si parti fituese Partinë për Liri, të ekstremistit Gert Uilders. Edhe pse do të gjendej fajtor nga gjykata, në

Lexo më shumë
Dzeko, “mbreti” i Europa League

Dzeko, “mbreti” i Europa League 0

🕔15:13, 17.Feb 2017

Edin Dzeko po përjeton momentin më të mirë në këtë sezon. Sulmuesi i Romës, përvecse është goleadori i Serisë A me 18 gola në 24 ndeshje, është në krye edhe të listës së shënuesve më të mirë të Europa League

Lexo më shumë
At Nikolla Marku lë amanetin e tij për të gjithë shqiptarët

At Nikolla Marku lë amanetin e tij për të gjithë shqiptarët 3

🕔15:07, 17.Feb 2017

  Prifti i kishës ortodokse “Shën Mëria” në Elbasan ka lënë një amanet për të gjithë shqiptarët. At Nikolla Marku, ka përcjellë një mesazh patriotik për të cilën bën thirrje që të reflektohet. Përmes një postimi të bërë në rrjetin

Lexo më shumë
Foto dhe Video/ Ndryshimi mes Tiranës dhe Kamzës

Foto dhe Video/ Ndryshimi mes Tiranës dhe Kamzës 0

🕔15:04, 17.Feb 2017

Pamjet e marra natën tregojnë më së miri rezultatet e ndryshimit nga qendra tregtare deri në vijën ndarëse administrative me bashkinë e Kamzës është totalisht e ndriçuar, duke ofruar tashmë kushte optimale për drejtuesit e automjeteve por edhe më shumë

Lexo më shumë
Emigrantët duhet të ndjehen e të mbeten shqiptarë!

Emigrantët duhet të ndjehen e të mbeten shqiptarë! 0

🕔14:58, 17.Feb 2017

Muharrem Xhafa (Kafe me një mik emigrant) E njihja prej kohesh! Ai kishte ardhur te shihte njerëzit e tij. Por gjeti kohë e me ftoi edhe mua për një kafe si mik i vjetër! Nisa, ndërsa pinim kafe, t’i flisja

Lexo më shumë
Publikohen shkrimet profetike të Churchill për jetën në planetë të tjerë

Publikohen shkrimet profetike të Churchill për jetën në planetë të tjerë 0

🕔14:57, 17.Feb 2017

Historianët amerikanë kanë publikuar një artikull të pabotuar më parë të ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Winston Churchill, për ekzistencën e jetës në planetë të tjerë. Artikulli me titull “A jemi të vetëm në Univers?” dhe i shkruar në fund

Lexo më shumë
Gëzuar pavarësinë, Kosova jonë!

Gëzuar pavarësinë, Kosova jonë! 0

🕔14:52, 17.Feb 2017

E nderuar ‘DITA’, në faqet tuaja dua të përcjell këtë urim për Kosovën e Lirë. U mbushën 9 vjet nga pavarësia e fituar e Republikës së Kosovës. Pavarësia e një vendi ku lirinë dhe dinjitetin njerëzor ia morën, ia vodhën,

Lexo më shumë