Kryeministri Edi Rama të hënën në Mal të Zi

Kryeministri Edi Rama të hënën në Mal të Zi 1

🕔22:50, 31.Mar 2017

Të hënën kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Mal të Zi ku pritet të takohet me homologun e tij malazez, Dushko Markoviç. Ata do të takohen në Podgoricë, ndërsa në delegacion me kryeministrin Rama do të

Lexo më shumë
Karpushin: Perëndimi të ndërpresë përdorimin e Ballkanit në lojërat gjeopolitike

Karpushin: Perëndimi të ndërpresë përdorimin e Ballkanit në lojërat gjeopolitike 2

🕔22:39, 31.Mar 2017

Ambasadori i Rusisë në Shqipëri, Aleksandër Karpushin, tha në emisionin “Kapital” të gazetarit Aleksandër Furxhi në Vizion Plus, se gjendjen e raporteve të sotme shqiptaro-ruse “do ta karakterizoja si një optimizëm të kujdesshëm” Më poshtë, intervista e tij: Si i

Lexo më shumë
Mbështetje ish-këshilltarit. Trump: Flynn të kërkojë imunitet

Mbështetje ish-këshilltarit. Trump: Flynn të kërkojë imunitet 1

🕔22:37, 31.Mar 2017

Presidenti amerikan Donald Trump mbështeti vendimin e ish-këshilltarit të tij të Sigurisë Kombëtare, që të kërkojë imunitet në një hetim të Kongresit për lidhjet e mundshme mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë. Gjenerali në pension Michael Flynn, i cili dha

Lexo më shumë
Gjermani, njerëzit po paguhen për të harxhuar energji

Gjermani, njerëzit po paguhen për të harxhuar energji 1

🕔22:31, 31.Mar 2017

Gjermania grumbulloi aq shumë energji të rinovueshme vitin e kaluar sa që konsumatorët u paguan për të konsumuar elektricitet. Siç u vërejt nga Quartz, që citoi të dhëna nga ‘Agora Energiewende’ në Gjermani, panelet diellore dhe hidrocentralet prodhuan 56.5GW energji,

Lexo më shumë
Legjenda Raul rikthehet te Reali, në krah të Perezit

Legjenda Raul rikthehet te Reali, në krah të Perezit 0

🕔22:23, 31.Mar 2017

Në fushë është një numër 7 që po e kalon nga java në javë përmes golave, por edhe në rangjet drejtuese te Reali i Madridit shtohet një emër që ngjall kërshëri te tifozët “merengues”. Në 7 vite distancë nga lamtumira

Lexo më shumë
Hahn: Opozita të kthehet në Kuvend

Hahn: Opozita të kthehet në Kuvend 5

🕔22:22, 31.Mar 2017

Zyra e Komisionerit për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka zbardhur takimin e mbajtur në Maltë mes tij dhe liderit demokrat Lulzim Basha. “Debati politik nuk duhet të bëhet jashtë, por brenda parlamentit,” – ka theksuar Hahn në takim, sipas zëdhënëses Maja

Lexo më shumë
Mogherini: Kontributi i Londrës për sigurinë e BE-së mbetet i limituar

Mogherini: Kontributi i Londrës për sigurinë e BE-së mbetet i limituar 0

🕔22:20, 31.Mar 2017

Kontributi i Britanisë së Madhe në misionet e sigurisë së Bashkimit Evropian është i limituar dhe do të ketë vetëm një efekt minimal në negociatat për Brexit, theksoi sot shefja e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Pas, fillimit të

Lexo më shumë
Maqedoni, BDI po shqyrton edhe tërheqjen e ministrave

Maqedoni, BDI po shqyrton edhe tërheqjen e ministrave 0

🕔22:08, 31.Mar 2017

Bashkimi Demokratik për Integrim mbajti mbledhjen e Kryesisë qendrore të partisë, ku u diskutua për krizën politike në Maqedoni. Deputetët e BDI-së, Bujar Osmani dhe Teuta Arifi thanë se në mbledhje u diskutua për mënyrat e zgjidhjes së krizës dhe

Lexo më shumë
E rrallë, qytetari prej 6 vitesh pa kartë identiteti

E rrallë, qytetari prej 6 vitesh pa kartë identiteti 0

🕔21:47, 31.Mar 2017

Albert Meta, një qytetar nga Elbasani, ankohet në emisionin “STOP” se prej 6 vitesh është pa kartë identiteti. Alberti tregon, se mësoi për bllokimin e kartës së identitetit, ndërsa interesohej për punë dhe i duhej dokumentacioni. Nga verifikimet rezultoi, se

Lexo më shumë
Rasti Medicus do të gjykohet nga EULEX

Rasti Medicus do të gjykohet nga EULEX 0

🕔21:36, 31.Mar 2017

Misioni evropian për sundim të ligjit, EULEX, ka bërë kërkesë në Këshillin Gjyqësor të Kosovës që të kryesojë panelin, në rigjykimin e rastit Medicus, por edhe të jetë shumicë në trupin gjykues. Kërkesa i është aprovuar në mbledhjen e fundit

Lexo më shumë